Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 16

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sausio 16 - taigi ta diena, kai buvo Riaušės prie Seimo, nes kažkuo labai nepatiko visiems Bubilius Kybys, tai žmonės ir pasiuto, tiktai sako, kad kokie tai nemaža dalimi buvo tie žmonės keistoki. Kitkuo gi ši diena gal ir nelabai ypatinga, nes kaip ir įprasta visoms dienoms, buvo ir kokia tai diena prieš ją, ir kokia tai po to.

Tai čia informuojame, kad prieš Sausio 16 buvo Sausio 15, o jau po to buvo Sausio 17, nes taip įprasta, kad dienos eina pagal numerius.


Kiti Sausio 16 dienos įvykiai

Dar ten ir kitų įvykių būta, gal tik kitais metais:

  • 1219 metais, per Švento Marcelijaus dieną įvyko Švento Marcelijaus potvynis, kai kažkaip didžiulis potvynį keliantis ciklonas užliejo didžiules Nyderlandų teritorijas. Jūra prasiveržė per dešimtis kilometrų į žemyno gilumą, užliedama dideles Fryzijos ir Groningeno teritorijas, taigi, ištisi toli nuo jūros buvę kaimai ir netgi miestai staiga buvo užlieti vandens ir atsidūrė audros vidury. Žuvo apie 36 tūkstančiai žmonių.
  • 1362 metais, per Švento Marcelijaus dieną ir vėl įvyko Švento Marcelijaus potvynis, kai ir vėl atėjo didžiulis ciklonas, kuris dar ir sutapo su Mėnulio sukeliamu potvyniu. Rezultate - buvo užlietos didžiulės teritorijos, ištisi kaimai ir miestai aplink Šiaurės jūrą, daugiausiai Anglijoje, Vokietijoje ir Danijoje. Žuvo apie 25 tūkstančiai žmonių.
  • 1605 metais Ispanijoje buvo išspausdinta Miguel de Cervantes knygos "Išmoningasis idalgas Don Kichotas iš La Mančos" pirmoji dalis. Antroji dalis išėjo tiktai po 10 metų. Šita knyga laikoma pirmu žmonijos istorijoje romanu ta įprasta dabartine prasme, kur visa knyga yra vieno siužeto ilga istorija.
  • 1920 metais Paryžiuje įvyko pirmasis Tautų lygos suvažiavimas ir posėdis. Tai šita organizacija tuo metu pasijuto pasaulio valdovais, nes po I Pasaulinio karo sprendė visokių šalių likimus, valstybių santykius ir netgi klausimus, ar kokia nors valstybė išvis egzistuos, ar neegzistuos. Tai paskui užsižaidė jie savo didžvaldystėje ir po truputį dauguma pasaulio valstybių juos tiesiog pasiuntė EN.
  • O tais pat 1920 metais JAV ėmė veikti sausas įstatymas, nuo kurio prasidėjo didžioji JAV mafija, nes prekyba alkoholiu ir jo kontrabanda tapo neįtikėtinai pelningu bizniu. O dar paskui iš to pat biznio išaugo ir narkotikų prekyba ir kontrabanda, nes narkotikai užėmė mažiau vietos ir buvo brangesni. Taigi, alkoholio draudimas ilgainiui sukėlė ir narkomanijos bangą. Bet tuo metu JAV niekas apie tai negalvojo ir galvojo, kad uždrausi - tai žmonės ir nesisvaigins.
  • 1945 toksai Adolfas Hitleris, vienas iš didžiausių žmonijos istorijoje nuošikų ir nusikaltėlių, persikėlė gyventi į požeminį bunkerį, nes pernelyg jau smarkiai aplink jį prasidėjo bombardavimai. Po kelių mėnesių jo lavonas buvo atrastas kažkokiame šiukšlyne. Tai vat, buvo diktatorius ir pražuvo.
  • Gi 1963 metais toksai Nikita Chruščiovas pasauliui paskelbė, kad SSRS turi galingiausią pasaulio bombą - caro bombą, su kuria viena galima sunaikinti kokią nors nedidelę valstybę, nes ji ištisų 100 megatonų galios.
  • 1991 metais Vilniuje buvo laidojami sovietų nužudyti žmonės, kurie žuvo per Sausio 13, pasiaukodami vardan Lietuvos laisvės.
  • Nagi o 2009 metais įvyko garsiausias įvykis šią dieną - tai ne kas kita, ogi Riaušės prie Seimo, nes kažkas visiems labai blogai pasirodė ir kaip tai keistai spontaniškai susibūrę žmonės ėmė protestuoti prieš krizę. Tiesa, jau praėjus kiek laiko, nesigauna pasakyti, kas ten buvo blogai išties, taip kad dabar jau ir klausimas užsiduoda - kas gi tas riaušes išties surengė? Gerokai po riaušių paaiškėjo, kad buvo sulaikytas ir autobusas kažkokių Rusijos piliečių, bandžiusių pakliūti į Lietuvą, ir netoli Seimo surastos Molotovo kokteilių atsargos, ir dar visokių įdomybių.


Dar apie Sausio 16

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 16: