Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 16

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 16" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 16 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 16. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 16 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 15 ir prieš Liepos 17 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 622 metais šią dieną prasidėjo Naujieji metai pagal islamo kalendorių, tai sveikiname visus su švente!
 • 1439 metais šią dieną Anglijoje buvo uždrausti bučiniai, nes siautėjo maras, tai visi bijojo apsikrėst.
 • 1661 metais Švedija nusigyveno tiek, kad neišturėjo pajėgumų normaliems pinigams iš aukso ir sidabro, tai ėmė spausdinti banknotus
 • 1867 metais toksai prancūzų sodininkas Joseph Monier užpatentavo armuotą betoną, dabartiniais laikais žinomą, kaip gelžbetonis. Tai šito išradimo dėka dabar turime daugumą pastatų tokių, kokie yra - su gelžbetonio perdangomis, tiltus visokius, dangoraižius ir taip toliau. Jei ne šitas išradimas, tai iki šiol perdangos būtų arba skliautinės, arba medinės, o namai - vos iki keliolikos aukštų didumo.
 • 1909 metais buvo įkurta Audi, nes tai pačios geriausios mašinos pasaulyje, duskit, jei kitaip galvojat
 • 1945 metais JAV išbandė pirmą pasaulyje atominę bombą, kuri viršijo visus lūkesčius - kelių tonų svorio sprogstamasis įrenginys sprogo taip, kaip 10-20 tūkstančių tonų trotilo, nors savyje teturėjo gal kelis kilogramus plutonio.
 • 1951 buvo išspausdinta Jerome Salinger knyga "Rugiuose prie bedugnės", kuri iki šiol yra tai, kas yra pagrindas visiems neformalams, kuriuos užpiso visa ta sistema.
 • 1956, kai galų gale pasidarė aišku, kad Suomijos jau nebeprijungs, nes valdžioje vietoje pamišusio Stalino jau yra mažiau pamišęs Chruščiovas, tai SSRS ėmė ir panaikino ir prijungė prie Rusijos SSR tokią Karelijos-Suomijos SSR, kuri buvo sudaryta iš Žiemos kare sovietų užgrobtų Suomijos žemių.
 • 1969 metais į kosmosą pakilo Apollo 11, kosminis laivas, kuris pirmą kartą nugabeno žmones į Mėnulį, taip kad nuo čia ir prasidėjo visas tas nusileidimas Mėnulyje.
 • 1979 metais toksai Sadamas Huseinas tapo Irako prezidentu
 • 1990 metais šią dieną Ukraina atsiskyrė nuo byrančios SSRS
 • 2009 metais savaitgalį Palangoje vykusiose „Omnitel 1000 kilometrų lenktynėse“ lošybininkai pergalę prognozavo lietuviškajai „Oktanas Racing“ ekipai.
 • 2014 metais šią dieną Donbabvės ir Lugandos veikėjai, o tiksliau - iš Rusijos atvykę kareiviai numušė Malaizijos avialinijų lėktuvą iš reiso MH17, tai paskui Rusija ilgai putojosi, kad čia Ukraina esą tai padarė, bet paskui išaiškėjo, kad Rusija, ir kad negana to, padarė tą tyčia, žinodami, kad tai keleivinis lėktuvas, bet norėdami kaltę suversti Ukrainai. Žuvo 283 keleiviai ir 15 įgulos narių.
 • 2020 metais šią dieną daugybė visokių įžymibių Tviteryje paskelbė, kad už kiekvieną tūkstantį baksų, atsiųstą jiems bitkoinais į kokį tai slaptą jų akauntą, jie atgal grąžins po du tūkstančius. Tai pirmas taip paskelbė Elon Musk, paskui Bill Gates, paskui Barack Obama, Joe Biden, Kanye West, Kim Kardashian, Mike Bloomberg, o galų gale ir tokios kompanijos kaip Apple ir Uber. O paskui, kai Twitter paskelbė, kad jie žino apie problemą ir ją taiso, tai dar ir Twitter suporto akauntas irgi paskelbė tą patį pasiūlymą. Paskui paaiškėjo, kad buvo įsilaužta į Twitter adminų akauntą kažkokį, tai per jį kiti akauntai ir buvo taip laisvai patvarkyti, nes hakeriai taip moka.


Dar apie Liepos 16

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 16: