Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sidabras

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sidabras - toksai brangusis metalas, istoriškai buvęs antru pagal svarbą po aukso. Tiesą sakant, tiktai šitie du brangieji metalai ir išvis kadaise tebuvo. Visi kiti buvo nebrangieji, nes nebuvo brangūs. Gi laikai keičiasi, ir nors sidabras vis dar brangus, jau seniai nemažai kitų brangiųjų metalų atsiradę, tad ir sidabro reikšmė prarasta.

Seniau gi dar iš sidabro kaldindavo monetas, tai ir dabar dar kai kurie turi puikių, gražiai išsilaikiusių sidabrinių litų išum Tarpukario. Taigi, kaip buvo tos monetos tada vertos - taip ir dabar. Nes sidabras - tai savaime kieta valiuta!

Dar sidabaras pasižymi tuo, kad koks gražus bebūtų, laikui einant, patamsėja, apsitraukia patina. Ta patina - tai tokios tamsios, pilkšvos ir gelsvos apnašos. Kiti metalai būna kad irgi patina apsitraukia, bet gelsvumą turi tiktai sidarbo patina. Ta gelsvoka patina - tai vienas iš paprasčiausių būdų atpažinti, kad čia sidabras, o ne koksai nors melchioras ar kitas imitacinis lydinys.

Gi kita vertus, nuo senėjimo sidabras kartais apsitraukia ir iki tiek, kad pasidaro išvis rudai juodas ir visiškai negražus, kaip nenuplaunamu purvu apsinešęs. Tai kai kurie tą netgi vertina, nes sako, kad šitai yra toksai senoviškumas, kuris gaunamas tiktai per daugelį metų.

Galų gale, dar kiti sako, kad auksas yra neskoningas ir per daug klaikiai žibantis, ogi sidabras - skoningas ir atrodo gražiai. Užtat gi tie, kas nešioja auksą, sako, kad čia taip sidabro nešiotojai teisinasi tiktai iš biednumo, nes auksui pirkti pinigų neturi.