Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Valiuta

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Valiuta - tai tokie pinigai, tiktai kažkokie abstraktūs. Tai akivaizdu, kad valiuta būna kaupiama bankuose, kojinėse, čiužiniuose, piniginėse bei kitose saugiose vietose.

Anais laikais, kai prie ruso buvo geriau, būdavo sakoma, kad valiuta turinti vertę. Tai būdavo todėl, kad rublis už valiutą nesiskaitė, nes buvo bevertis ir beprasmis. Tai ir dabar galima atpažinti iš retorikos, kur kažkoksai sovietinis pusprotis kalba, o kur žmogus iš normalių šalių:

  • Sovietukai visada valiutą įvardina, kaip užsienio pinigus, tikrą vertę ir aiškina, kad valiutą reikia uždirbti ir kažkaip ją kaupti.
  • Normalūs žmonės užsienio valiutą vadina užsienio valiuta ir puikiai supranta, kad vietinė valiuta irgi turi būti normali, nes kitaip bus nesąmonė ir absurdas.

Kita vertus, visi žino, kad skirtingos valiutos būna skirtingos vertės. Vat kokie nors baltarusiški rubliai - tai nieko neverti. Todėl Lukašenka dažnai kalba apie tai, kaip valiutą reikia uždirbinėti.

Dar kiti žino dar geriau: vienintelė tikra valiuta - tai kapitalas, o dar geriau - jeigu auksas ar bent jau koks nors sidabras.

Pipedijai žinomos valiutos

Pipedija žino šias valiutas, kurios svarbios ekonominiu irba istoriniu požiūriais: