Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 16

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 16" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 16 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 16. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 16 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 15 ir prieš Balandžio 17 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

Lietuvis kala iš peties!
  • 1803 metais okupacinis imperatorius Aleksandras I paskelbė kokį tai nurodymą, kuriuo "įsteigė" Vilniaus Universitetą. Tas veikėjas šitaip vaizdavo, kad jis švietimą į Lietuvą neša, net neįtardamas matyt, kad Vilniaus Universitetas egzistavo dar tais laikais, kai Rusijos carai vyžomis po šūdus klampodavo.
  • 1871 metais buvo paskelbta šviežiai įkurtos Kaizerinės Vokietijos, dar žinomos kaip Vokietijos Imperija (Deutsches Reich), konstitucija. Pagal ją Vokietijos sostine tapo Berlynas.
  • 1919 metais Lenkija pradėjo Vilniaus puolimą, siekdama išmušti iš ten Raudonosios Armijos pajėgas ir išmesti Litbelo veikėjus lauk. Per kelias dienas jiems tai pavyko.
  • 1943 metais toksai šveicarų chemikas Albert Hofmann, kažkaip tyrinėjęs visokius iš skalsių išgaunamus alkaloidus ir jų darinius, netyčia vieno iš jų paragavo. Tas paragautas alkalodas buvo LSD-25, davęs labai labai keistų efektų. Tada, po kelių dienų, pabandė vėl, bet jau tyčia, nes matyt visai jam tai patiko. Tai iki šiolei apie tai visokių kalbų galima išgirsti ar perskaityti.
  • 1947 metais toksai amerikonų finansistas ir politikas Bernard Baruch pirmą kartą pasakė pasakymą "Šaltasis karas". Bernard Baruch buvo vienas iš įtakingiausių ano meto politinių veikėjų, jau kelis dešimtmečius patarėjavęs JAV prezidentams, vadovavęs visokioms ekonominėms programoms ir panašiai. Paga Bernard Baruch idėją dar 1946 metais buvo paskelbtas visuotinio branduolinio ginklo uždraudimo planas, tačiau tam planui pasipriešino SSRS. Po to atmetimo Bernard Baruch ir paskelbė apie šaltąjį karą. Kai SSRS 1949 metais išbandė pirmą savo atominę bombą, pasaulis įsitikino, kad taip, kaip sakė Bernard Baruch, taip ir vyksta - prasidėjo ginklavimosi varžybos ir kelis dešimtmečius trukęs šaltasis karas. Labai protingas ir įžvalgus dėdulė buvo tasai Bernard Baruch.
  • 1961 metais viešoje kalboje Fidelis Kastras paskelbė, kad jis yra komunistas ir visa Kuba irgi bus komunistinė.
  • 1964 įvyko vienas iš svarbiausių Rock muzikos istorinių įvykių - The Rolling Stones išleido pirmą savo albumą. Gana ilgai šita grupė buvo viena iš populiariausių ir ryškiausių pasaulyje.
  • 2007 metais buvo išinktas Vilniaus meras, juo tapo toksai Juozas Imbrasas, tai gal jis ir džiaugėsi...

O kokiais tai metais dar šia dieną Lietuvos nacionalinė ledo ritulio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Vilniuje vykstančiame pasaulio čempionato 1-ojo diviziono A grupės turnyre. Lietuviai vakar 9:3 sutriuškino grupės autsaiderę Australiją. Šiandien mūsiškių varžovais bus Kroatijos ledo ritulininkai.


Dar apie Balandžio 16

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 16: