Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 17

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 17" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 17 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 17. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 17 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 16 ir prieš Balandžio 18 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1362 metais Kauno pilis griuvo ir buvo užgrobta teutonų ordino (dar žinomo kaip vokiečių ordinas ar kryžiuočių ordinas), kuris mėnesį laiko ją laikė apsiautęs
 • 1492 metais Ispanijos karalystė ir Kristupas Kolumbas pasirašė Santa Fe sutartį, pagal kurią pastarasis turėjo nukeliauti į Aziją atvežti kažkokių prieskonių, atrasdamas kokį tai naują, vakarų kelią. Tai tuo keliu keliaudamas, Kolumbas galų gale atrado Ameriką.
 • 1892 metais šią dieną kunigaikščių Oginskių dvare Rietave įžiebta pirmoji visoje Lietuvoje kada nors švietusi elektros lemputė. Taip nuo Rietavo mūsų šalyje prasidėjo elektros era.
 • 1941 metais Jugoslavija kapituliavo ir pasidavė III Reichui, tačiau pastarasis paskui gailėjosi, kad tas teritorijas užėmė, nes tankiai apgyvendintuose kalnuose gavo tokį intensyvų ir sėkmingą partizaninį karą, kokio nei iki tol, nei po to matyt daugiau niekur nebuvo.
 • 1961 metais Kubos emigrantai surengė išsilaipinimą Kiaulių įlankoje, norėdami šitaip surengti Kubos išlaisvinimo akciją ir išvaryti Fidelį Kastrą. Deja, paskui nelabai jiems tenai sekėsi.
 • 1964 metais Ford ėmė gaminti vieną iš sėkmingiausių ano meto mašinų - Ford Mustang, kuri buvo pigi, iš masinių dalių, bet labai sportiškai atrodanti ir greitesnė už kitas
 • 1975 metais Kambodžoje siautę raudonieji khmerai užgrobė šalies sostinę Pnompenį. Štai taip prasidėjo neilgai trukęs paties baisiausio komunistų režimo valdymas, koks tik yra buvęs žmonijos istorijoje.
 • 1980 metais Pietų Rodezija pakeitė savo pavadinimą ir pasidarė Zimbabvė. Bet nuo pavadinimo pasikeitimo niekas nepagerėjo, nes ta valstybė toliau ėjo į dugną, kol galų gale tapo viena iš kelių pačių skurdžiausių pasaulio šalių. Komunistiniai režimai visada taip suveikia.
 • 1982 metais Kanada tapo visiškai nepriklausoma nuo Jungtinės Karalystės, nes jos nepriklausomybė pripažino karalienė Elžbieta II. Kitą vertus, ta pati karalienė kažkaip ir toliau liko Kanados valdove...
 • 2009 metais Lietuvos AIDS centro duomenimis, per pirmąjį ketvirtį Lietuvoje buvo užregistruoti 64 nauji ŽIV infekcijos atvejai: 44 vyrų ir 20 moterų. Tai 2,5 karto daugiau nei 2008 metais (26) per tą patį laikotarpį...
 • 2014 metais šią dieną NASA kosminis teleskopas "Kepler" atrado pirmą Žemės didumo planetą, pavadintą "Kepler-186f", esančią gyvybei tinkamoje orbitoje, besisukančią apie nedidelę žvaigždę Kepler-186, esančią maždaug per 580 šviesmečių nuo Saulės. Planeta yra 1,4 karto sunkesnė už Žemės planetą, o jos metai yra trigubai trumpesni. Visgi, kiek rodo tyrimai, planeta gyvybei bus per šalta, vidutinė temperatūra tenai maždaug -85 laipsniai Celsijaus. Šaltoka.


Dar apie Balandžio 17

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 17: