Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužės 17

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 17" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 17 - tai mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 17. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 17 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gegužės 16 ir prieš Gegužės 18 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1809 metais Napoleonas aneksavo ir prie Prancūzijos prijungė Popiežiaus sritis
 • 1814 metais Austrija atėmė MonakąPrancūzijos ir išlaisvino, tačiau vos po metų Monaką okupavo Sardinija
 • 1865 metais buvo įkurta Tarptautinė telegrafo unija, vėliau persivadinusi į Tarptautinę telekomunikacijų uniją. Pradžioje organizacija labai padėjo tiesti komunikacines linijas tarp įvairių valstybių, dalintis radijo dažniais ir panašiai, tačiau apie 2000 metus jau spėjo pavirsti į tokią šikną, kad vienu metu bandė perimti Interneto reguliavimą ir įvesti visuotinį interneto apmokestinimą, įskaitant ir informacijos teikėjų (portalų) apmokestinimą. Su šita organizacija siejamas ir vienas iš durniausių ever internetų projektų - WAP, kuris tapo tiesiog pavyzdiniu feilu. Iš esmės, organizacija yra vienas iš gerų pavyzdžių tokio reiškinio, kuris vadinamas standartizacijos komiteto sindromas.
 • 1900 metais išleista legendinė L. Frank Baum knyga, pavadinta "Ozo šalies burtininkas" (anglų kalba - "The Wonderful Wizard of Oz"). Vėliau su šita knyga buvo daug visokių kitokių istorijų.
 • 1902 metais graikų archeologas Valerios Stais paskendusiame senovės graikų laive atrado keisto, maždaug 2000 metų senumo mechanizmo liekanas. Mechanizmas buvo pavadintas Antikiteros mechanizmu (anglų kalba - "Antikythera mechanism"), nes buvo surastas prie Antikiteros salos. Tiktai praėjus daugiau kaip šimtui metų, JAV mokslininkai 2008 atliko labai nuoseklų to mechanizmo skanavimą rentgeno tomografu, o paskui išsiaiškino, kad čia buvo analoginis kompiuteris, kuris skaičiavo Saulės ir Mėnulio trajektorijas ir leido apskaičiuoti būsimus potvynius ir atoslūgius.
 • 1917 metais generolas Philippe Pétain tapo Prancūzijos armijos aukščiausiuoju vadu. Jis sugebėjo susitvarkyti su tuo metu armijoje prasidėjusiais neramumais ir maištais, kurie vyko dėl nepaprastai didelių kariuomenės nuostolių per praktiškai situacijos nekeičiančius mūšius. Dėl to Philippe Petain įgijo labai didelį autoritetą Prancūzijoje. Vienok, kai prasidėjo II Pasaulinis karas ir naciai užgrobė Prancūziją, Philippe Petain tapo didžiausiu kolaborantu - naciams pavaldžios vyriausybės vadu., nepaisant to, kad buvo laikomas didvyriu. Štai taip didvyrio šlovė senatvėje (jis 1940 metais buvo 84 metų amžiaus) pavirto į kolaboranto šlovę. Tai geras pavyzdys, kad kad ir kaip bebūtų koks nors veikėjęs nusipelnęs praeityje, tai dar nereiškia, kad jis nepridarys tiek šūdų, kiek dar niekas iki jo nebuvo pridaręs. 1945 Philippe Petain buvo nuteistas mirties bausme, tačiau dėl senatvės teismo sprendimu bausmė pakeista į įkalinimą iki gyvos galvos.
 • 1928 metais Amsterdame prasidėjo IX Olimpinės žaidynės
 • 1928 metais Italija pradėjo pirmą pasaulyje greituminių autostradų statybą. Būtent Musolinis tą sugalvojo diegti autostradas, o Hitleris nuo jo nusižiūrėjo šitai kaip ir krūvą kitų visokių idėjų.
 • 1933 metais Vokietijoje buvo uždrausti streikai
 • 1934 metais Vokietijoježydų buvo atimta teisė į medicinos draudimą ir nemokamą medicininę pagalbą
 • 1940 metais III Reicho karinės pajėgos užgrobė Belgijos sostinę Briuselį
 • 1973 metais prasidėjo per TV transliuojami JAV Senato klausymai Watergate skandale dėl bandymo užgrobti JAV valdžią, į kurį įsivėlė visų laikų JAV prezidentų kiaušas Richard Nixon, be viso kito jau pagarsėjęs ir tuo, kad draugavo su sovietais, ir tuo, kad sovietams prapylė Vietnamo karą, ir tuo, kad surengė prieš tą karą protestavusių studentų žudynes.
 • 1974 metais JAV policija užėmė Simbionistų išsivadavimo armijos būstinę, kartu nušaudama 6 šios grupuotės narius.
 • 1978 metais Šveicarijos policija atrado pagrobtą Čarlio Čaplino lavoną, kurį kažkokie du imigrantai iškasė ir pavogė Kovo 1 dieną, tikėdamiesi gauti išpirką. Kad lavono daugiau niekas nepagrobtų, tą pat dieną jis buvo perlaidotas, ant viršaus užpilant beveik 2 metrų storio gelžbetonio sluoksnį.
 • 1980 metais JAV įvyko antro Star Wars filmo "The Empire Strikes Back" premjera
 • 1990 metais PSO pašalino homoseksualumąpsichikos ligų sąrašo
 • 1997 metais Vingio parke įvyko paskutinis Foje koncertas. Tai buvo didžiausias kada nors Lietuvoje įvykęs koncertas - vien legalių (už bilietus susimokėjusių ir todėl apskaitytų) žiūrovų buvo daugiau kaip 60 tūkstančių. Nelegalių, prasibrovusių per visokias užtvaras ir Vingio parko miškelius, buvo dar bene tiek pat.
 • 2009 metais pasirodė pirmoji Minecraft versija. Šitas kompiuterinis žaidimas gana greitai tapo vienu iš populiariausių geimų ever.
 • 2009 metais 10.30 val. įvyko padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje (Šv. Ignoto g. 8/29). Mišiose giedojo Vilniaus įgulos karininkų ramovės choras „Aidas“.
 • 2009 metais 12.00 val. įvyko Valstybės vėliavos keitimo ceremonija ir Garbės sargybos kuopos karių su XIV a. apranga ir ginkluote bei GSK parodomojo būrio programa Simono Daukanto aikštėje.
 • 2009 metais 13.00 val. įvyko iškilminga Lietuvos partizanų pagerbimo ceremonija prie generolo Jono Žemaičio paminklo (aikštė prie Krašto apsaugos ministerijos, Totorių g. 25/3). Dainavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“.
 • 2009 metais 15.30 val. įvyko Ukrainos išsivadavimo judėjimo tyrimo centro kilnojamosios parodos apie ukrainiečių partizanus „Ukrainos sukilėlių armija: nenugalėtųjų istorija“ atidarymas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse (Žirmūnų g. 1F).
 • 2012 metais niekas nepaklausė, ko nori mergaitė, o ėmė ir padarė kaip nori Laima Stankūnaitė ir nenori Neringa Venckienė, nes tą mergaitę ėmė ir atidavė motinai. Tai tada vėl eilinį kartą visuomenė pasidalino į dvi dalis, kurios viena kitą vėl ėmė vadinti pedofilais ir patvoriniais. Paskui dar paaiškėjo kažkokia istorija apie Garliavos skerdynes.


Dar apie Gegužės 17

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 17: