Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1928

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1928" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1928 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1927 ir prieš 1929 metus. 1928 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.


Svarbiausi 1928 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1928 metais:

  • Toksai Alexander Fleming, betyrinėdamas įvairius pelėsius, atrado, kad kai kurie gana stipriai slopina bakterijų dauginimąsi. Tada, ieškodamas per visokias vietas, ieškojo vis naujų pelėsių rūšių, kol kartą nenuėjo į turgų, kur pamatė apipelijusį arbūzą, kurio pelėsis jam pasirodė kažkuo keistas. Tą arbūzą nusipirko, jo pelėsį padaugino ir pamatė, kad tas veikia daugybę kartų už bet kuriuos pelėsius, kurie tik buvo bandyti iki tol. Iš to pelėsio buvo išgautas penicilinas - pirmas antibiotikas.
  • Malta tapo Jungtinės Karalystės dominija. Neklauskite, ką tai reiškia, bet tai reiškia, kad pavaldi pasidarė tikrai.
  • Toskai Walter Diemer, nedidelės kramtomąją gumą gaminusios firmelės buhalteris, bandė visokius kramtomosios gumos receptus ir taip išrado kramtomąją gumą, kuri buvo ne tokia lipni, bet užtat daug tampresnė ir elastingesnė už kitas gumas. Iš šitos gumos gaudavosi išpūsti burbulus, tad ji pradėta vadinti "Bubble Gum", ir tapo vienu iš JAV simbolių, nes būtent iš ten išplito po visą planetą.
  • Toksai Walt Disney sukūrė žinomiausią savo personažą - Peliuką Mikį, pasaulyje daugiau žinomą, kaip Mickey Mouse


Įdomybės apie 1928 metus

  • Visi šių metų skaičiaus skaitmenys yra skirtingi ir nevienodi, bet pirmas skaičius yra per 1 didesnis už priešpaskutinį, o antras tiek pat didesnis už paskutinį
  • Visų šių metų skaitmenų suma sudaro lygiai 20
  • Pirmi du skaitmenys susumavus sudaro 10, o paskutiniai du skaitmenys susumavus sudaro irgi 10, o juos susumavus, vėl gaunasi 20


1928 metų mėnesiai

1928 metais buvo šie mėnesiai: