Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


WAP

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

WAP - kadaise senovėje buvo toksai Interneto puslapių standartas, sugalvotas specialiai mobiliems telefonams, nes atseit jie visvien negali normalių internetų rodyti normaliu būdu. Tai štai taip kažkas prisiminė kadaise egzistavusį ir seniai dėl atsilikimo numirusį Gopher tinklą ir kaip tai atnaujino seniai numirusias idėjas.

Tai apie 2000 metus tasai daiktas ėmė plisti, bet buvo toksai durnas, kad jam netgi sugalvojo ir padarė atskirus WAP serverius, kurie buvo kažkaip nesuderinami su HTTP serveriais ir išvis realizuoti kažkokiu tai absurdišku ir komplikuotu būdu. Netgi puslapių aprašymas buvo kažkokiu WML formatu, vietoje įprasto HTML. Tai aišku, visokie mobilūs operatoriai labai intensyviai ir plačiai visiems piso protą, kaip šitas daiktas būsiantis visa mobili ateitis ir kaip reikia daryti ant jo absurdiškus puslapius.

Čia priminsim, kad 2000 metais jau buvo pilna visokių internetų su pr0n, su visokiais čatais, su belenkuo išvis, ir netgi buvo visokių filmukų, flash žaidimų ir panašiai. Ir štai tada, kai visko pilna internetuose, kažkokie mobilūs operatoriai ir visokie telefonų gamintojai, kaip kad Nokia ir panašūs sugalvojo, kad reikia sukurti alternatyvius Internetus, kurie būtų nesuderinami su jokiais normaliais internetais, reikalautų kažkokių keistų serverių ir išties net nemokėtų normaliai rodyti paveiksliukų, ką jau kalbėt apie video.

Visas tas WAP su savo WML buvo maždaug tokio sudėtingumo ir vizualumo, kaip degtukų dėžutė, kuri yra tiek buka, kad bukiau nebūna. Degtukų dėžutę atidarai - nu ir sudėti ten kažkokie degtukai. Tai vat čia ir buvo kažkokie meniu, kur kažką suspaudai, o galų gale parodo pliką tekstą ar panašiai. Ir visa tai nepatogiai ir baisiai.

Tai štai, tą nesąmonę jie labai stūmė su vienu tikslu: planas buvo, kad WAP trafikas keliaus paskirai nuo įprasto interneto trafiko (tam ir buvo kitokie serveriai), o tai reiškia, kad galima bus papildomai apmokestinti vartotojus arba, pasirinktinai, reikalauti pinigų iš visokių portalų, kad jie mokėtų arba jų WAP puslapių nerodys.

Aišku, durnas planas neišdegė ir jau kokiais 2002 metais ėmė rastis telefonai, turintys normalias Interneto naršykles. Paradoksas, bet netgi visą tą WAP taip aktyviai stūmusi Nokia išleido tais metais Nokia Browser for Symbian, kuris palaikė normalų HTTP ir HTML, tačiau nepalaikė jokio WAP iš principo.

Štai taip ilgainiui visas WAP ir išnyko, nors ir stūmė jį kažkokie idiotai, kaip esą būsimą ateitį.