Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1956

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1956" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1956 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1955 ir prieš 1957 metus. 1956 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1956 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1956 metais:

  • Šiais metais, vasario 25 dieną, Nikita Chruščiovas tuo metu vykusiame KPSS suvažiavime paskelbė kalbą, pavadintą "Apie asmenybės kultą ir jo pasekmes" ("О культе личности и его последствиях"). Kalba buvo slapta, tačiau atspausdinta ir padalinta kompartijos nariams, su nurodymu neskelbti. Toje kalboje buvo kalbama apie tai, kad Josifas Stalinas išnaikino komunistus, buvo per daug garbinamas ir šiaip pridarė visokių lagerių ir bėdų. Nors ta kalba buvo visiškai komunistiška ir aiškinanti, kad Stalinas tik todėl blogas buvo, kad komunizmą iškraipė. Visa ta kalba sukėlė nemažą šoką visiems, kas tik ją gavo, nes visi suprato, kad daugiau jau į lagerius taip paprastai nekiš, o tuo tarpu NKVD veikėjai siautėti taip irgi negalės. Šitaip prasidėjo Chruščiovo atšilimas.
  • Nepriklausomais tapo Sudanas, Tunisas ir Pakistanas. Pastarasis jau ir iki tol buvo gana nepriklausomas, bet čia jau tapo visai nepriklausomas.
  • Vengrijos sukilimas, įvykęs tais metais, buvo nukreiptas prieš komunistus, ir žmonės jau ir nuvertė tą valdžią, bet sovietai tankais ir žudynėmis sukilimą numalšino. Sovietai nužudė apie 3000 žmonių, dar apie 15000 ar daugiau buvo sužeista, o paskui prasidėjo represijos ir jau visai neaiškus kiekis buvo sodinamas į kalėjimus, dingdavo be žinios ir panašiai.
  • Brazilija (Brazil) susigalvojo pakeisti savo sostinę ir šiais metais susiprojektavo tam visą naują miestą, kurį nustarė pastatyti per kelerius metus. Tas miestas vadinasi irgi Brazilija, bet tik dėl to, kad lietuviškai kažkodėl vienodai gaunasi, nes portugališkai tai jisai vadinasi Brasilia

Įdomybės apie 1956 metus

  • Visi šių metų skaitmenys skiriasi, ir lieka skirtingais, netgi jei kitaip permaišai juos ir sukeiti vieną su kitu vietomis
  • Visų šių skaitmenų suma yra 21


1956 metų mėnesiai

1956 metais buvo šie mėnesiai:


Įdomu

  • Skaičiuje 1956 paskutiniai du skaitmenys eina iš eilės: 5, o tada 6.