Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Danija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Danija - populiari šalis, kur emigrantai iš Lietuvos plūstelėjo dar senais laikais, tiesa, dėl ribotesnės pramonės ir menkesnio poreikio pigiai darbo jėgai tenai kažkaip neįsitvirtino taip smarkiai, kaip daugely kitų valstybių.

Vienok Danija yra Skandinavijos dalis, nors išties ir ne Skandinavijos pusiasalyje. Čia taip pat, kaip Suomija yra tame Skandinavijos pusiasalyje, tačiau nėra Skandinavijos dalis, nors ir labai norėtų. Nors aišku labiausiai to norėtų Estija, bet ant šitos tai jau skandinavai padėję ir šalimi nelaiko.

O dabar grįžtant prie mūsų Danijos, turim pasakyt, kad tenais gyveno ir skurde nuo džiovos numirė Andersonas, kuris rašė pasakas. O štai šiais laikais Danija žinoma mums tuo, kad iš ten mūsuosna atkeliavo danų kiaulių fermos ir Lego.

Daugiau gi nelabai ir yra čia ką apie Daniją pridėt, na gal gi nebent tai, kad pas tuos ant raudonos vėliavos baltas kryžius, kas kelia minčių, jog anieji nori pamėgdžiot Šveicariją.

Dar primename, kad Danijos sostinė yra Kopenhaga - miestas, kur daug visokių žolės rūkytojų, nes už žolės rūkymą anie nebaudžia.

Danija ir vaikų vardai

Kadangi čia daug visokio multikultūralizmo, o ir visokia žolė dažnai rūkoma, tai tėvai dažnai bando pasirinkti vaikams kokius nors nesąmoningus vardus. Tai čia kad nebūtų balagano, valdžia išleido įstatymą, pagal kurį yra sudaromas valdiškai patvirtintų vardų sąrašas ir jokie vardai, kurie tame sąraše nėra, tiesiog neleidžiami.

Į tą sąrašą, tiesa, kažkaip įtraukiami ir kitų tautų vardai, jei atsiranda įrodymai, kad tie vardai egzistuoja kitur. Jei vardo sąraše nėra, tai irgi galima gauti leidimą, bet tiktai įrodant, kad tas vardas yra tikrai naudojamas ir įprastas vaiko tėvų kilmės šalyse. Taigi, koks Mindaugas ar Milda čia gali atsirasti.

Šitas sprendimas, reikia pripažinti, yra geras, nes kitaip atisranda absurdiški vardai, kaip kad "Apple", "Cocacola" ar panašūs.

Šiuo metu sąraše yra apie 7000 vardų, ir kasmet tas sąrašas kažkiek papildomas.


Danija ir dviračiai

Danija garsėja, kaip valstybė, kuri turi daugiausiai dviratininkų iš visos Europos. Maždaug 10 danų tenka 9 dviračiai. Tai būna, kad Lietuvoje kokie nors visiški dibilai pradeda kliedėti, kaip Danijoje visi važinėja dviračiais ištisus metus ir taip pat reikia važinėti ir Lietuvoje, nes Lietuvoje klimatas visiškai nesiskiria.

Tai čia informuojame tokius durnius (nes tai yra durniai), kad Danijoje tėra du mėnesiai - sausis ir vasaris, kai žemiausios paros temparatūros vidurkis yra žemesnis, nei nulis, o jei konkrečiai - tai pasiekia -1 laipsnį. Bet netgi ir tuos du mėnesius aukščiausios paros temperatūros vidurkis pasiekia 4 laipsnius šilumos, o bendras paros vidurkis yra +2 laipsniai Celsijaus. Kitaip tariant, netgi šalčiausiais mėnesiais ant kelių ledas ar sniegas nesilaiko ilgiau, kaip kelias dienas per metus, nes nutirpsta, o nutirpsta todėl, kad šilta.

Palyginimui, Lietuvoje yra 4 mėnesiai, kur minimali vidutinė temperatūra žemiau nulio, o iš jų - netgi du mėnesiai, kur maksimali vidutinė temperatūra virš nulio išvis nepakyla. Ir trys mėnesiai, kur vidutinė mėnesinė paros temperatūra yra žemiau nulio. T.y., Lietuvoje yra apie trys ištisi mėnesiai, kur iš principo dviračiui netinka.

Tai čia tiesiog siūlome nenusišnekėti apie tai, kaip visokie seneliai, vaikai ir panašiai važinės per sausio speigus į mokyklas, nes Vilnius esą yra kaip Kopenhaga.


Danija ir Minecraft

Štai jums kažkokia tai Kopenhaga prieš ir po viso bombardavimo

Kartą, kokiais 2014 metais, Danija labai pagarsėjo, kai jos kopiją Minecraft žaidime padarė kažkokia ten "Geodatastyrelsen" kontora (žemėlapių ir geodezijos tarnyba), kuri veikė kaip kažkoks ten kažkokios daniškos ministerijos padalinys. Tai ta kontora užpirko resursų, priprogramavo kažką ir visos Danijos žemėlapį su visomis smulkmenomis, netgi su namų išvaizda ir medžiais, ir adresais, su viskuo tiesiog perkėlė į Minecraft, ir dar realiame dydyje[1].

Nesunku tuos danus suprasti, nes jie gi sukūrė Lego, o žinia gi, kad Minecraft - tai labai panašu, tik kompiuteryje.

Žodžiu, idėja turėjo būti graži, o kad niekas negalėtų nieko pridirbti, tai tame visame milžiniškame segmente buvo atjungtas dinamito naudojimas. Gi visa kita liko kaip ir kitur Minecraft - jei tik nori, gali ateiti ir daryti ką nori. Taigi, viso pasaulio Minecraft žaidėjai buvo pakviesti į tą minekraftinę Daniją.

Žinoma, ne tik turistai buvo kviečiami, bet ir mokiniai mokyklose ir darželiuose, nes visus Danija ėmė mokinti apie tai, kaip ten ką daryti,nes pamatė, jog Minecraft labai mokymams tinka. Žodžiu, visos mokyklos irgi ėmė naudoti Minecraft.

Ale po kelių mėnesių atsirado kažkokie 4chan ir Reddit veikėjai, kurie nutarė priburt - jie atrado, kad nors danai ir atjungė dinamito naudojimą, jie per žioplumą neatjungė opcijos, kad galima naudoti dinamito karučius.

Taigi, tie prisikaupė dinamito karučių ir pradėjo naikinti ištisus miestus. Kadangi visgi teritorijos buvo didelės (visas modelis užima apie 1 terabaitą), tai užtruko daug ir visiškai visko išgriauti nepavyko, juoba kad ir ta valdiška agentūra ėmė atstatinėti. Kita vertus, visas tų griovimų intensyvumas buvo pakankamai geras, kad taip ir liktų dideli išsprogdinti plotai[2].

Štai taip ši šalis ir pagarsėjo.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.