Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Reddit

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia po pirmo lietuviško Reddit karo etapo toksai memas pasirodė. O paskui jau buvo dar baisiau, nes visai jau raudonuosius ištaškė

Reddit - toksai keistas socialinis tinklas, gal tik todėl žinomas, kad Rokiškis Rabinovičius vis jį reklamuoja ir aiškina, kad tenai bus nauja ateitis, ir visoksai grožis ir taip toliau, ir kad geriau, nei Facebook. Tai mes žinome, kaip jau buvo, kai tas pats Rokiškis Rabinovičius aiškino, kad Google Plus bus ateitis, o kai visi patikėjo ir tenai subėgo, tai Google visą tą savo pliusą supiso per kelis mėnesius taip, kad visi pabėgo ir Rokiškį paskui prakeikė. Neabėjokit, kad ir Reddit bus lygiai taip pat.

Dar kaip kas sako, kad 4chan yra pilna protingų žmonių, apsimetančių retardais, o Facebook pilna retardų, kurie niekuo neapsimeta, o vat Reddit - tai pilna retardų, kurie apsimeta protingais, o štai tokios vietos, kur būtų protingi, kurie niekuo neapsimestų - išvis nėra.

O dar, Reddit yra ne tik like (upvote) kaip Facebook, bet ir atvirkščiai - downvote, ko Facebook neturi. Taip kad labai gerai viskas veikia.

Dar Reddit išskirtinis tuo, kad jį, atrodo, jau visai užvaldė Rokiškis Rabinovičius, kuris ten niekaip nesireiškia, bet turi kažkokias nenormalias galias.

Lietuviškas Reddit - tai /r/Lithuania. Štai ten ir eikite.


Reddit keistumas

Skirtingai nuo kitų socialinių tinklų, kurie daugumoje labai panašūs (pvz., nepamatysit labai didelių skirtumų tarp Linkedin, Google Plus, Diaspora ir Facebook, Reddit primena ne tiek socialinį tinklą, kiek senus forumus, kurių ten yra net ne tūkstančiai, o milijonai. Toksai forumiukas (vadinamas subas arba subreditas) yra apie kiekvieną temą, kokią tik galima sugalvot.

Pvz., jei jūs susigalvosite kokią nors visiškai nenormalią temą, pvz., apie mergas, kurios į šikną įsikišusios lapių uodegas, tai galite neabejoti, kad kažkoks vienas iš šimtų milijonų panašių į jus frykų jau buvo tokią temą sugalvojęs prieš dešimtį metų, tada pat sukūrė subą, skirtą toms mergoms su lapių uodegomis ir dar prisikvietė į tenai kokius 20 tūkstančių kitų panašių frykų, ir dabar kasdien jie postina dešimtis nuotraukų su tokiomis mergomis. Ir tai bus būtent mergos su lapių uodegomis šiknoje, nes su kačių ar voverių uodegomis šiknose bus visai kiti subreditai.

Kita vertus, kažkur kitur, visai kitame subredite sėdi koks nors JAV astronautas ir iš kosminės stoties susirašinėja su kažkokiais kitais mokslininkais, iš kurių dalis yra dar ir Nobelio laureatai. Ir visą tą irgi galima kažkur surasti, pamatyti ir tame sudalyvauti.

Žodžiu, nenuostabu, kad visokie keisti frykai tenai labai renkasi. Ten jų tiek ir tokių įvairių, kiek niekur kitur daugiau pasaulyje nėra. Beje, Reddit nemažai ir visokio NSFW bei kitokio panašaus turinio, tai nors jis ir atskirtas (specialiai nepasirinkus - nerodo), jo ten tiek, kiek kitur nerasite. Originalaus nešvankaus turinio - irgi. Ir visiškai nemokamai.

Kita vertus, mokomojo turinio apie visokius mokslus čia irgi daugiau, nei bet kur kitur. Jei norite, galite rasti tokių specializuotų mokslinių grupių, kad net neįtikėtina. Dar kita vertus, pakol surandi, gali tekti labai labai ilgai ieškoti, nes subreditų pavadinimai būna parenkami labai keistai.

O bendrai tai Reddit yra labai daug leftos, bet kažkiek yra ir visokių atvirkščiai, nors gal ir ne tiek, kiek jų yra 4chan. Dėl totalinio leftos dominavimo kartais susidaro įspūdis, kad visa Amerika yra pilna leftistų. Tiesa, po kiek laiko tas įspūdis praeina - kai pasimato, kad tie leftistai paprasčiausiai itin aktyviai visur rėkia, kaip kokios flūdinimo mašinos.

O dar Reddit yra žinomas tuo, kad ten sukuriamos visos pasaulio mėmės. Tiesa, jos sukuriamos tiesiog kopypeistinant ir modifikuojant tai, kas buvo sukurta 4chan. Bet taip ar kitaip, į Facebook viskas pakliūna iš Reddit.


Reddit terminai ir šiaip žinios

Reddit turi keistų taisyklių ir dalykų, kuriuos reikia suprasti, jei nori suprasti, kaip tas Reddit veikia. Nesigilindami, vat čia viską pateikiame jums, kaip visokio įvairaus rišlumo sąvokas:

 • Postas - tai tiesiog įrašas Reddito sube, pvz., šiaip kažkoks tekstas, nuotrauka ar nuoroda į kokį nors puslapį
 • Upvote - tai balsas "už", kitaip tariant - rodyklė į viršų
 • Downvote - tai balsas "prieš", kitaip tariant - rodyklė į apačią
 • Karma - iš upvotų ir dovnvotų surinkti taškai. Kiekvienas vartotojas (reditorius) gauna karmą už surinktus upvotus, o tuos renka už postus ir komentus. O dovnvotai karmą atima. Daug karmos turėti tiesiog šiaip gražu, bet jei karmos turi mažiau kaip maždaug 10, tai tavo postus nelabai kas mato, taip kad geriau tos karmos truputį turėti. Pakanka turėti maždaug kokį 100. Karmos reikalavimas Reddit forumams leidžia apsisaugoti nuo spamerių.
 • Subas, subreditas, subreddit - tai tiesiog subforumas, milijonai jų yra, visokiomis temomis. Forumai visur rašomi kaip "r/subas", pvz., "r/Lithuania"
 • Reditorius, redditor - tai tiesiog eilinis Reddit vartotojas
 • OP - santrumpa nuo "Original poster", t.y., kažkokio posto autorius
 • Lurkeris, lurker - vartotojas, kuris nieko nepostina ir nekomentuoja. Didele dalimi tai tiesiog klonai, kuriuos kažkas naudoja fleimuose, o paskui prisistatinėja kaip "aš lurkinu, todėl manęs čia nematėt" bet dalis yra ir tikrų žmonių.
 • Repostas, repost - tai kitoje vietoje ar anksčiau jau buvęs postas, kuris postinamas (šarinamas) pakartotinai
 • Modas, mod, moderatorius - kažkas, kas prižiūri kokį nors subreditą, kitaip tariant - to subo adminas
 • Trapas, trap - klastingas pr0n, kur atrodo, kad matai paną, o išties ten ne pana. Kitaip tariant, spąstai.

Dar yra tokių santrumpų, kurias geriau žinoti, nes kartais sunku susigaudyti:

 • AMA - "Ask Me Anything" - tai reiškia, kad OP (posto kūrėjas) atsakys į visus klausimus. Tokius postus daro įžymybės, kurios sutinka pakalbėti žmonėms.
 • OC - "Original content" - tai reiškia, kad autorius pats sukūrė tai, ką postina. Tai yra maždaug 100 kartų geresnis lygis, nei postint kažkieno kito kūrybą.
 • IRL - "In Real Life", kitaip tariant - Realas arba reale vykstantys/esantys dalykai
 • NSFW - "Not Safe For Work" - tai reiškia, kad geriau jau niekas nepamatytų šito jūsų darbe, nes turėsite problemų. Paprastai tai visoks gražus pr0n, bet kartu čia pakliūna ir įvairūs baisūs, nemalonūs ir pan. vaizdai.
 • TIL - "Today I Learned", kitaip tariant - dalykai, kuriuos šiandien (ar tik ką) sužinojai ir kurie nustebino
 • TIFU - "Today I Fucked Up", kitaip tariant - dalykai, kaip sau susipisai šią dieną (kai nori pasidalinti savo nelaime)
 • TL;DR - "too long, didn't read", kitaip tariant - per ilgas, neskaičiau. Jei postai būna ilgi ir su sudėtinga mintim, tai posto pradžioje ar gale OP prideda pastraipą, prasidedančią "TL;DR", kur vienu-dviem sakiniais pasako esmę apie ką tas postas.

Dar, kadangi sarkazmas ir humoras ten visai nebūna supranatamas (daugelis Reddit vartotojų yra banaliai tikrą autizmą ar pseudoautizmą turintys), tai labai patartina prie visų sarkastiškų pasakymų pridėti "/s", nes kitaip galite likti nesuprastu.

O dar, reikia žinoti, kad visur ir visada "u/vartotojas" reiškia vartotoją, o "r/subreditas" reiškia subreditą. Jei kur nors komentuose tą parašysite, tai linkai atsiras savaime.

Rokiškis Rabinovičius ir banai

Štai nuo šitos mėmės prasidėjo visas lietuviško Reddit apvalymas nuo visokių komunistų. Rokiškis Rabinovičius čia siautėjo taip, kad paskui jau niekam nebeliko abejonių, jog šansų komunizmui čia nėra.

Neseniai, jau 2018 pabaigon, įvyko eilinis lietuviško Reddit karas, kurio metu Rokiškis Rabinovičius nustebo, jog į lietuvišką Reddit segmentą lenda kažkokie troliai, skleidžiantys komunizmą ir dūchinantys tuos, kas tik palazdavoja kokius nors sovietus.

Prasidėjo viskas nekaltai: vienas anonimas įkėlė komiksą, t.y., tokią mėmę, kurioje buvo vaizduojama kaip kažkokia vatinė marazmatikė ima varyt ant gaisrininko, kuris ją nori išgelbėt. Tai iš kažkur išlindo kažkoks avigalvis, kuris ėmė varyt ant to komikso autoriaus, sakydamas, kad šis skatina genocidą ir senų žmonių žudymą vien už tai, kad jų jaunystė buvo sovietmečiu.

Tokį varymą ant mėmių pamatęs, Rokiškis Rabinovičius pasiuto ir išsyk tą kažką išbanino. Kai tas kažkas iš antro akaunto ėmė protestuoti prieš baną, tai ir tą išbanino. Kai ėmė protestuoti ir iš trečio akaunto, tai ir tą irgi išbanino.

Turime pasakyti, kad Rokiškis Rabinovičius nuo seno buvo lietuviško Reddit adminas aka modas, o kaip jis tokiu tapo - niekas nežino, bet taip jau buvo nuo senų senovės. Tik kažkodėl Rabinovičius lankėsi tame Reddite retokai, o kai apsilankydavo, tai nieko nekomentuodavo, sudarydamas įspūdį, kad jo nėra. Taigi, kai Rabinovičius ėmė baninti, dalis publikos nustebo. Ypač nustebo tie, kas nelabai susigaudantys.

Turim pasakyti, kad ta Reddit publika tikrai nebuvo mačiusi, kaip Rabinovičius pratęs baninti. Nes jis pratęs baninti komunistus ir visokius kitus raudonuosius taip, kaip Izraelio karinės pajėgos banina Hesbolos teroristus, tik dar labiau. Kitaip tariant - pamato kokį nors judesį ir išsyk banas. Ir paskui nesiaiškina.

Matyt, Reddit publika buvo nelabai susipažinusi su Rabinovičiaus metodais ir žiaurumu, tad nutarė pakovoti. Tiksliau, nutarė gal ne tiek šiaip publika, kiek keletas iš nupušusios leftos bei keli neaiškiais būdais į ten pakliuvę prokremliški koloradinės spalvos schizofrenikai. Nesusivokę tame, kas vyksta, prie anų dar prisidėjo keli durneliai, kurie šiaip už teisybę, nes juk negali taip būti, kad kažkas spardo aukas, o tos aukos dėl kažko kaltos.

Trumpa banų šventė baigėsi tuo, kad keli pusdurniai, būrelis jų klonų ir keli nesusivokėliai buvo išbaninti į naxui. Tačiau tai buvo tik vakarėlio įžanga.

Po banų šventės keli kiti adminai aka modai, kurie nebuvo matę taip masyviai naudojamo banhamerio ėmė ir atbanino dalį prieš tai banus gavusių pyzukų. Šie, pasijutę remiami dalies modų, ėmė kelti revoliucijas - ir labai sėkmingai. Prirašę visiems asmeninių žinučių, raudonieji revuliucionieriai prisitraukė pas save kažkokių dar naujų akauntų, dar krūvas jų prisidarė, apjungė jėgas su kažkokiu šūdinu kitu anksčiau išbanintų aukų subreditu, paskui dar prisitraukė išvis neaiškių tipažų iš /r/Russia ir panašiai, netgi tokių, per kur anksčiau buvo skleidžiama Donbabvės bei Lugandos propaganda, ir pradėjo naują puolimą.

Esminis puolimo elementas buvo daugybė visokių besiskundžiančių ir besipiktinančių žmonių, kurie esą sėdėjo ir lurkino, o dabar baisiai pasipiktino neteisybe, nedemokratija ir taip toliau. Ir visi sutartinai reikalavo, kad Rokiškis Rabinovičius būtų išmestas velniop. Ir visi sutartinai rašė, kad dėl Rokiškio viskas čia žlugo. Ir dar, kad visi tikri vartotojai ateitų į kažkokį kitą subreditą, kur yra geriau ir demokratiška (iki tol tame subredite tebuvo postinami video apie Zigmą Vaišvilą ir Rolandą Paulauską).

Na, kitaip tariant, būrelis Rokiškio nemylėtojų užsuko tokį fleimą, kokio lietuviškas Reddit seniai nebuvo matęs, o gal ir išvis nebuvo matęs niekad.

Viską paskui kažkas reziumavo štai šitaip

Štai šitame etape Rabinovičius parodė savo banų sklaidymo įpročius galutinai - per vieną dieną buvo išbaninta daugiau kaip 100 visokių tikrų ir netikrų žmonių, bet likusi publika pamatė, kad pasirodo, lietuviškas Reddit išties įdomus Kremliui, ir kad išties čia ima ir įvyksta kažkokie neaiškūs klonų karai. Baninami buvo visi, kurie tik kaip nors pabandydavo pakurstyti visą tą fleimą. Taigi, banfestas vyko taip, kaip dar niekas ten nebuvo matęs.

Galutiniame šito karo etape visi tie šimtas su viršum banus gavusių klonų pareiškė, kad kurs savo tikresnį subreditą ir tenai ir laikysis. Greitai paaiškėjo, kad visas tas didžiulis išbanintų žmonių kiekis išties ir tėra vos kokie 3-5 avigalviai, kuriems tiesiog nėra apie ką kalbėt, o visa kita - tiesiog feikai, nes realiai taip ir buvo, kaip Rabinovičius sakė - feikų karas. Tame savo sube dabar jie daugiausiai dalinasi naujienomis apie tai, kaip Rokiškis Rabinovičius pasirodė kur nors TV ar kažką parašė kažką kokiame nors laikraštyje.

Taip visas lietuviško Reddit kariavimas ir baigėsi, nes Rabinovičiaus banhameris visą raudonąjį sukilimą tiesiog šitaip negailestingai ir ištaškė.

Vėliau, tiesa, iškilo teorija, kad Rokiškis viską buvo surengęs tikslingai, ir kad viskas buvo tiktai tam, kad apie jį reditoriai prikurtų naujų mėmių, sukeltų visur didelį buzą ir taip padidintų Reddit populiarumą Lietuvoje. Reikia pripažinti, kad išties lietuviško Reddit vartotojų aktyvumas dėl to gerokai išaugo.

Pipedija čia pareiškia, kad Rokiškis Rabinovičius išties yra kaip koksai Pinočetas, antidemokratiškas ir baisus.

Dar žr.

 • Lietuviškas Reddit - [1]
 • Rokiškis Rabinovičius ant Reddit - [2]