Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sarkazmas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sarkazmas - tai toksai dalykas, kai sakoma viena, o turima omeny visiškai priešingai, nes tai, kas sakoma - tai visiška nesąmonė, kliedesys ar šiaip kažkoks šūdas. Švelnesnė sarkazmo forma yra ironija.

Vienas iš interneto dėsnių sako, kad nesvarbu, ką parašytum sarkatiškai, visada atsiras mažiausiai vienas žmogus, kuris nuspręs, kad šitai parašei ne sarkastiškai, o taip ir galvodamas. Ir nesvarbu, kiek besistengsi, kad sarkazmas būtų akivaizdus, visvien atsiras bent vienas, kuris sarkazmo nesupras. O blogais atvejais gali būti taip, kad išvis visi nuspręs, kad čia ne sarkazmas ar ironija, o kad čia nuoširdžiai parašei kažkokį dalyką, nesvarbu, kad tas dalykas yra akivaizdus bajeris.

Taigi, dėl šių priežasčių internetuose sarkazmas, apsidraudžiant, dar žymimas kokiais nors ženklais. Tipiškiausi variantai - parašyti kokį nors tekstą kabutėse arba teksto gale pridėti parametrą "/s", kuris reiškia sarkazmą.

Sarkazmas priskiriamas humorui, tik jau tokiam biškį papuvusiam iš piktumo. Taigi, dažnai sarkazmas eina su pasyvia agresija ir dažnas bei nesąmoningas, neadekvatus sarkazmo apsireiškimas yra neblogas požymis, kad turite reikalų su kokiu nors pasyviai agresyviu durniumi.