Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Skandinavija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Skandinavų valstybes vienija gi ir herbai, kuriuose pilna visokių nerišlių liūtų, o šie, kaip žinia, niekad tuose kraštuose nesiveisė. Taip kad bet kuris kaščenitas pasakytų aiškiai: liūtuose skandinavai įsivaizduoja patys save, ką ir matome aiškiai: danai save vaizduojasi gėjais, švedai - vertelgomis, norvegai - liaudiškais medkirčiais, o apie suomius geriau nieko nesakysime.

Skandinavija - tai sala, užimanti šiaurės Europą ir talpinanti savyje turtingiausią ir labai pasikėlusią šiauriečių rasę. Vienok būnant tiksliais, reiktų sakyti, esą visa ta Skandinavija - tai pusiasalis, betgi problemikė iškyla čia: pusiasaliai tai du, vienas kur visi skandinavai, o kitas - kur danai, tad abu pusiasalius suprastinus, gautųsi sala, juoba, kad save irgi skandinavais laikantys islandai irgi yra sala, tad vidurkiškai reikia daryti politiškai teisingą apibrėžimą ir atmesti visokius ten išvedžiojimus apie pusiasalius, nes jie nėra teisingi.

Skandinavijos tautos ir valstybės

Tradiciškai vienok save tokiomis skandinavų valstybėmis laiko Švedija, Norvegija bei Danija, bet čia ir susiduriame su visu kvailu problemiškumu: Danija išties netgi ne Skandinavijoje geografiškai, o geografiškai tenai esančios Suomijos joksai skandinavas už skandinavus nelaiko, o tiktai už kažkokius puslaukinius Rusijos pakraščius. Ir tame yra tiesos, nes juk ir nuo Suomijos atplėšta Karelija ne tik kad tapo kokia tai sovietine respublika, kaip kad LTSR, bet paskui net ir šitokio pseudovalstybingumo išlaikyt nesugebėjo ir tapo tik kažkokia autonomine Rusijos sritimi.

Dar juokingiau čia atrodo ne kurių kitų tautelių bandymai įlįst į skandinavišką saviidentitetą, kaip bando vis Estija, o labai nerišliai paskui ją - ir Latvija bei Lietuva. Įdomiai čia nuskamba ir Islandija, esanti kažkur netoli nuo Kanados, pačiame Atlanto viršuje.

Gi nesigilinant jau tarkim, kad Skandinavija tėra neadekvačiai brangaus alaus ir siautėjančių feminisčių kraštas, tad pagal šiuos du požymius visada skandinaviškus kraštus ir galime atpažinti.

Dar skandinavais save skaito Farerai, taip kaip jų herbas ožys, tai tik jie gali save skaityti tikrais skandinavais. 200px-Coat of arms of the Faroe Islands.svg.png