Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Grenlandija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Keistas faktas - Grenlandija yra labiau Pietuose, labiau Rytuose, labiau Šiaurėje ir labiau Vakaruose, negu geriau apgyvendinta Islandija, nors pastaroji visada įsivaizduojama kaip arčiau Europos ir pietesnė valstybė.

Grenlandija - tokia pati didžiausia pasaulyje sala, kuri yra pusiau valstybė, bet vis dar ne visai. Kol kas Grenlandija yra tiesiog Danijos dalis, turinti kažkokį ten specialų statusą ir maždaug pusę valstybingumo. Daugiau valstybingumo ir patys grenlandai matyt gauti nenori, nes bijo, kad neturės iš ko pragyventi. Kitą vertus, kai patogu, tai jie vaizduoja ir kažkokią beveik valstybę, taip kad čia nesuprasi.

Jei tarsim, kad Grenlandija yra tikra valstybė, tai čia bus mikrovalstybė, nes teturi vos 56 tūkstančius gyventojų. Kartu pagal plotą Grenlandija bus viena iš didžiųjų pasaulio šalių, mat užima 2,17 milijono kvadratinių kilometrų ir yra 12 vietoje pasaulyje. Tiesa, žemėlapiuose Grenlandija beveik visada atrodo daug daug didesnė, nei yra iš tikrųjų, nes žemėlapiai smarkiai iškraipo teritorijas. Visgi realus Grenlandijos plotas yra didelis, tad pagal savo teritoriją ji yra labai panaši į tokias valstybes, kaip Saudo Arabija, Meksika, Kongo demokratinė respublika ir Alžyras.

Grenlandija yra rečiausiai gyvenama pasaulyje šalis, visiška rekordininkė šiuo atžvilgiu: čia gyvena maždaug vienas žmogus 39 kvadratiniams kilometrams teritorijos. Tai labai labai mažai. Įsivaizduokite, kad Varėnos rajone, kuris yra didžiausias Lietuvoje ir užima 2218 kvadratinių kilometrų, gyvena kokie, pvz., 57 žmonės iš viso. Per visą rajoną kartu su visa Varėna paėmus. Arba įsivaizduokite, kad visoje Lietuvoje, kurios plotas yra 65300 kilometrų, gyvena kokie 1674 žmonės iš viso. Na, maždaug vienas nelabai didelis kaimas per visą Lietuvą.

Kitos retai apgyvendintos šalys, sekančios po Grenlandijos, yra Mongolija, Namibija, Australija ir Islandija, bet lyginant su Grenlandija, jos visvien atrodo tiesiog pergrūstos žmonėmis.