Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 14

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 14" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 14 - tai mėnesio Sausio diena, kuri yra žymima skaičiumi 14. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Sausio 14 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 13 ir prieš Sausio 15 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1514 metais popiežius Leonas X išleido bulę, draudžiančią vergiją. Vėliau labai pasimatė šio sprendimo įtaka: vergovė menkai plito tose šalyse, kuriose buvo katalikybė, pvz., Lotynų Amerikoje. Tuo tarpu nekatalikiškose šalyse, pvz., JAV, vergovė ilgai buvo įprasta.
  • Štai 1878 metais oficialiai įvyko pirmas pasaulyje pokalbis telefonu, nes karalienė Viktorija pasikalbėjo telefonu su kažkuo ten kitame telefono linijos gale.
  • Gi 1932 metais JAV buvo sukurtas ir pradėjo veikti pirmas pasaulyje totalizatorius, kuriame buvo registruojami Hialeah žirgų lenktynių statymai.
  • 1973 metais Elvis Presley surengė koncertą Havajuose, kuris taip ir vadinosi "Aloha from Hawaii". Tai šitas koncertas buvo pirmą kartą gyvai transliuojamas per ryšių palydovus, o paskui retransliuojamas daugybės TV stočių įvairiose pasaulio vietose. Transliacijos metu šį koncertą žiūrėjo daugiau, kaip milijardas žmonių, taigi, koncertas tapo daugiausiai gyvai žiūrėta TV transliacija per visą žmonijos istoriją, ir šitas rekordas nepralenktas iki šiol.
  • 1978 metais britiška Punk grupė Sex Pistols surengė paskutinį savo koncertą - jis įvyko San Franciske, Kalifornijoje, JAV. O paskui grupė suiro ir daugiau jau niekada nebebuvo.
  • O vat 1990 metais šią dieną pirmą kartą pasauliui per TV buvo parodyti Simpsonai, kurie tapo vienu iš žinomiausių serialų ever.
  • O 1991 metais šią dieną prasidėjo trijų dienų gedulas po Sausio 13 įvykių. Tuo tarpu Kremliaus propaganda jau skelbė apie tai, kad savi šaudė į savus.
  • 2021 metais popiežius Pranciškus ir popiežius emeritas Benediktas XVI buvo paskiepyti nuo COVID-19


Dar apie Sausio 14

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 14: