Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


2003

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "2003" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

2003 metai - tai mūsų eros XXIa. metai, einantys po 2002 ir prieš 2004 metus. 2003 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.


Svarbiausi 2003 metų įvykiai

  • JAV įsiveržė į Iraką ir paskui sučiupo Sadamą Huseiną. Buvo dėl to protestuojančių, bet šiaip tai gerai, kad tą diktatorių nudėjo, nes per savo amžių jis įvairiais karais, masiniais žmonių naikinimais ir kitais būdais nudėjęs jau buvo ne vieną milijoną žmonių, tapdamas vienu iš šūdiniausių diktatorių žmonijos istorijoje. Kariavimas Irake truko ilgai, o paskui dar išlindo visokie islamistai, taip kad maža nebuvo.
  • Baigėsi Antrasis Kongo karas, vykęs Kongo demokratinėje respublikoje. To karo metu žuvo apie 5 milijonai žmonių.
  • Gruzijoje įvyko Rožių revoliucija ir valstybė išmetė senus veikėjus, taip pat ir Rusijos palaikomą vieną iš buvusios SSRS aukščiausių vadų (Gorbačiovinį užsienio reikalų ministrą) Eduardą Ševardnadzę. Taip Gruzija nustojo būti Rusijos dusinama pseudovalstybe.
  • Šiais metais pagamintas paskutinis originalus VW Vabalas, surinktas kadaise seniai į Meksiką parduotame ir išgabentame fabrike. Šita mašina be didesnių pakeitimų buvo gaminama ištisus 65 metus.
  • Paskutinis viršgarsinio keleivinio lėktuvo Concorde skrydis. Pagrindinė skrydžių nutraukimo priežastis buvo atsiradęs greitas internetas, kurio dėka turtingi veikėjai jau anuo metu įsirengė video ryšį, kad ir labai brangų, bet visvien daug pigiau kainuojantį, nei viršgarsiniai skraidymai lėktuvu per Atlanto vandenyną. Bilietų pardavimai ėmė mažėti, tad viršgarsiniai reisai neišsilaikė. Dabar tai atrodo labai keista, nes visi gali kalbėtis video per kokį nors Zoom ar dar kokią nors programą ir tai faktiškai nieko nekainuoja.


Įdomybės apie 2003 metus

  • Visus šių metų skaitmenis sudėjus, gaunasi skaičius 5
  • Abu viduriniai šių metų skaitmenys yra 0

2003 metų mėnesiai

2003 metais buvo šie mėnesiai: