Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gruzija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Štai tokia graži šalis, keliai ir tuneliai yra, mašinų nėra, avys labai skanios, kai jas iškepa, tai avių daugiau, negu žmonių, visi valgo šašlyką nuolat, rengiasi avikailiais ir dirba tiktais tam, kad vyno pasidaryt, tai rojaus kampelis gal matomai neginčijamai

Sakartvelas - tai dabar naujasis oficialus pavadinimas, o ne Gruzija. Nors, tiesą sakant, kažkaip to naujo pavadinimo įsiminti vis nesigauna ir nesigauna... Senasis gi pavadinimas kilęs nuo švento Jurgio, bet kad taip pat vadinasi ir viena JAV valstija, tai visiems paskui painiojasi.

Kadaise Gruzija buvo juntamai mažesnė už Lietuvą, dėl prasto gyvenimo sąlygų ir šilto klimato gruzinai kažkaip prisidaugino ir jų jau dabar yra 4 milijonai, nors atrodytų, kiek čia to laiko tepraėjo.

Gruzija yra Kaukaze, ten kur nuolatiniai karai, ypačiai, kai Rusija ten įsikiša, tai be šios dar yra ten Čečėnija, Armėnija, Azerbaidžanas, Abchazija, Pietų Osetija, Šiaurės Osetija, Karabachas, Ingušija ir dar kažkiek visokių nerišlių valstybių, šūdvalstybių[reikalingas šaltinis] ir pusvalstybių.

Gruzijos planuojamas pervadinimas

Tai tiesą sakant, čia mums ta Gruzija galgi labiausiai įdomi, kad visai kvankštelėjo ir susigalvojo kažkokiais oficialiais pareiškimais reikalaut, kad lietuviškai ji būtų vadinama ne Gruzija, o "Georgija". Nu tai jeigu jau taip, tai gal ir "Sakartvelo" dar pavadinkim? Tai arba išvis vadinkim "Iberija", bo taip juos nuo seno anokie graikai vadindavo, kol neprastūmė savo šventojo gruzinams, kažkokio ten Georgijaus...

Tai tarp panašių debilavotų šalių, panašių šūdų prisigalvojusių, dar galim prisiminti anokią Moldaviją, katra susigalvojo, kad ją turim vadinti "Moldova", o dar anksčiau - anokią Albaniją, kuri visam pasauliui kėlė reikalavimus, kad ją visi vadintų Škiperija. O dar beje, panašų lietuviams reikalavimą iškėlė ir Gudija, katra pareiškė, kad lietuviškai turi vadintis "Belarusija". Tai aišku, vietiniai lietuviški kalbainiai išsyk ėmė aiškint, kad svarstys tą pakeitimą ir gal ir priimtina bus...

Dar kai kurie aiškina, kad ir Pekiną reikia Beijingu vadinti - tai čia jau išvis žodžių trūksta...

Tai čia grįžtant prie temos - taigi kadangi lietuvių kalboje nėra žodžio "Georgija" ar vardo "Georgijus", tai kalbainiai nors kartą gerai išvedė: taigi ne Georgijus, o Jurgis lietuviškai būtų, taip kad ir ne Georgija, o Jurgija lietuviškai bus! Tai kaip sakant - pagal Jurgį - ir kepurė!

Kultūriniai išskirtinumai ir tradicijos

Kaip žinoma nuo seno, gyvenant kalnuose pradeda važiuot stogas, užtai kalniečiai pikti labai pasidaro ir perdėtai jautrūs. Ne išimtis ir gruzinai. Bet tai gruzinams ne tik išdidumas būdingas, o ir svetingumas bei geraširdiškumas. Tai jeigu jau pas juos pakliuvai kaip savas, nebeištrūksi ir būsi viskuom aprūpintas. Bet pabandyk svečiu būdamas atsisakyt jų vaišių... tai nežinia ką tau padarys.

O dar yra gandai, kad gruzinų mergos pagal visas tradicijas saugo savo lytinę nekaltybę iki veselios. Bet tai pistis gi visiems noris nuo kažkeliolikos metų. Gal užtatai kalbama, kad jaunos gruzinės iki vestuvių žalią šviesą savo seksualumui įjungia tik analiniuos keliuos. Kaip, beje, ir graikės. Nors niekas nestovi vietoj, ir dabar jau girdisi, jog nereta gruzinė, per anksti padeklaravusi savo genitalinę konstituciją, prieš pat savo vestuves atskuba pas skalpelių meistrus Kaunan ir nekaltybę susigrąžina atgalio. Tai vat jums ir tradicijos bei technologijos...

Galimi etniniai ryšiai

Nu o šiaip tai pateikiam alternatyvią versiją, kodėl tai gruzinai yra nenormalūs bišky. Tai kaip minėjom, centrinė jų karalystė Iberija vadinas (Kaukazinė Iberija arba Rytinė Iberija). Nu o tai nuo seno dar egzistavo ir Vakarinė Iberija -- tokia vieta anokiam Pirėnų pusiasaly, prie Ebro upės, kur pastoviai ispanų ir italų protėviai mušdavos. Tai kadangi iberų buvo ne indoeuropietiška kalba, tai galvojama, kad ją pasisavino dabartiniai baskai, katrie dar prieš visus kitus tan pusiasalin atvažiavo. Tokie tai pikti žmonės, katrie arba nieko nedaro, arba sprogdina ispanus. Baskų kalba irgi ne indoeuropietiška. Tai ir nenormalūs jie, reiškia, kaip ir anie iberai!

O tai dar netoli, vos už poros marių link Gruzijos gyvuoja tie bispridėlščikai albanai, save bevadinantys kažkaip tai panašiai - Škiperija, kaip jau minėjom. Nu kadangi šitie jau nebe NEnormalūs, o ir visai buduliai (bo daugelis uždarbiauja vien iš lietuviškų kekšių užsieniuose - nieko gudriau nesugeba), nu tai mums nelieka nieko kito, kaip šitas tris tautas surišt kaip vieną. Tiesa, Albanija nuo Gruzijos dar per vienas dideles marias nutolus. Bet ir kai katrie mokslinykai galvoja, kad anų iberų protėviai į Pirėnus atsikraustė iš kontinento vidurio, iš dabartinės Gruzijos žemių, tai jau albanams sėdint per vidurį nieko kito nelieka, kaip tik savanoriškai prisijungt prie chebros, bo išvis liks dibilų vietoj kitaip.

Nu tai vat dar faktas toks, kad baskai beveik neturi ausų spenelių. Bent jau tie, katrie Lietuvon atvažiuoja studentaut. Tai gal ir gruzinai neturi? Čia kolei kas Pipedijai sunku ką ir tvirtint, bet užtat Pedivikija rodo, kad gi tikrai - kas antras gruzinas beveik be ausų spenelių. Tai vat tokioms jų moteriškoms matomai nelabai kas su auskarais gaunas...

Geolokacija

Na, tai savo romantišką išdidumą gruzinai pabrėžia dar ir tokia legenda apie pasaulio sukūrimą. Sakoma, kad kai dievas kūrė svietą ir skirstė žmones, tai į padėjėjus pasiėmė gruziną. Ir kiekvienai tautai davė žemes, priklausomai nuo tautos gerumo. Nu ir kai visoms tautoms viskas buvo išdalinta, dievas tuomet atsiminė apie gruzinus pamiršęs. Tai ir sako gruzinui:

- Žinai, seni, nebeliko žemių laisvų jum. Bet tu nenusimink - aš sau patį geriausią žemės kampelį esu pasilikęs, tai tau jį ir atiduosiu.

Nu ir atidavė. Istorija nutyli, kur dėjos dievas (matyt kosmosan), bet tai labai graži legenda. Graži, kaip ir pati gruzinų žemė. Jeigu ne karai toj pasvietėj, tai jau būtų kuo tikriausias rojaus kampelis.


O šiaip tai viena iš gruzinų protėvių genčių ir karalysčių turėjo tokį gan įdomų pavadinimą Jabal (greta Tabal, Tubal ir Jubal). Iš ten galimai kilę ir Pirėnų iberai buvo. Tai va kaip įdomu su tais gruzinais...

Kariavimai, diktatūrizacija, visa kita etc.

  • Manau, kad tai Gruzija, tai šalis turinti naftos, ir vyno ir gyvybingo giedojimo. Šalis svarbi tuo kad niekuo nesvarbi, patys labai emocingi, bet jei duosi pyzdy, jie bėga kaip kokie musulmonai, Pigūs tie gruzinai, nieko ten neliko iš jų reikšmingumo, pasiduoda rusams, o ir pasiduos bet kam.

Turi savo rašliavą, kuri suprantama tik Boržomi vartotojams, nors visiems pohui.

Jie ten kažkaip bandnė kariūnais būti - užkariauti savo teritoriją, bet pamatė vieną rusų tanką ... ir pasidavė. Sūkos.. tikrai ne ukrainiečiai

Dar jie prorusiški, pyderai ... o į Europą nori, gal tik dėl babkių, kitkas jiems pohui..