Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Čečėnija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Čečėnija - karų, islamistų, komunistų, putinistų, nusikaltėlių gaujų nusiaubta šalis, okupuota Rusijos dar senais senais laikais. Gal Rusija tą Čečėniją ir būtų netgi paleidusi iš sudėties, tik kad viena problemėlė - būtent joje yra vieni iš didžiausių, o gal ir patys didžiausi naftos resursai per visą Rusiją. Taigi, šitokių turtų Rusija paleisti nenorėjo, tad kai Džocharas Dudajevas paskelbė nepriklausomybę, tai surengė ir karą prieš ją.

Istoriškai čečėnų genocidą vykdė dar Josifas Stalinas, ir čečėnai buvo viena iš nedaugelio tautų, kuri buvo išvis ištisai ištremta ir didžiule dalimi išžudyta. Vėlgi - visa tai tiesiog už nenorą priimti komunizmą.

Čečėnija turėjo du karus su Rusija - pirmasis vyko 1994-1996 ir baigėsi Čečėnijos pergale prieš Rusiją, nes Rusijai užimti Čečėnijos nesigavo. Deja, apie karo pabaigą Rusija identifikavo vietą, kur buvo Džocharas Dudajevas ir subombardavo jį, taip nužudydama. Vietoje jo į valdžią atėjo daug radikalesni, islamistiniai veikėjai, o jų dėka Čečėnija pradėjo gerokai krypti į visokias islamistines nesąmones. Kaip pasekmė - ėmė rastis visokios banditų, nusikaltėlių gaujos, neretai besidangstančios kova už islamą, o realiai - tiesiog plėšikaujančios.

Antrasis Čečėnijos vyko 1999-2000 metais ir labiausiai žinomas šiais laikais tuo, kad prasidėjo nuo 1998 surengtų gyvenamųjų namų sprogdinimų Maskvoje ir kituose miestuose, surengtų FSB. O tam FSB (kadaise žinomam kaip KGB) tuo metu kaip tyčia vadovavo Vladimiras Putinas. Po sprogdinimų viskuo buvo apkaltinti kokie tai čečėnų teroristai, o Vladimiras Putinas paskelbė, kad juos sudoros ir taip prasimušė į valdžią, tapdamas Rusijos prezidentu.

Istorija apie tai, kad sprogdinimus surengė FSB, išaiškėjo kiek vėliau, kai vienas iš FSB darbuotojų, Aleksandras Litvinenko, atsekė galus ir paviešino. Tada ir pasidarė aišku, kad sprogdinimai buvo surengti tik kaip pretekstas karui ir Putino tapimui prezidentu. Paskui Litvinenko ilgai slapstėsi Jungtinėje Karalystėje, bet galų gale buvo nunuodytas poloniu.

Rusijos karas Čečėnijoje vyko tais pačiais būdais, kurios kadaise atidirbo KGB: naikinami ištisi kaimai, masiškai žudant žmones, jei tik kildavo įtarimai, kad koks nors kaimas remia partizanus, o viską užgrobus, Čečėnijos sostinę Grozną pavertus griuvėsiais, į valdžią buvo pastatytas toksai Ramzanas Kadyrovas, kuris buvo banalus banditas ir žiaurus nusikaltėlis. Kadangi Ramzanas Kadyrovas labai efektyviai terorizavo visus, pats rengdamas žudynes, ilgainiui Čečėnijos pasipriešinimas buvo nuslopintas, o Kadyrovas tapo vienu iš įtakingiausių Rusijos asmenų.