Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


FSB

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

FSB anksčiau vadinos KGB, tai išties ir yra tas pats KGB, tik kad įgijęs menamai žmogišką veidą. Rusijos saugumas pergyveno Boriso Jelcino reformas, o atėjus į valdžią Vladimirui Putinui - buvusiam to paties FSB vadui, įstaiga gavo naujus sparnus aukštam skrydžiui.

Skirtingai, nei sovietmečiu, dabar FSB nevykdo tokio atviro visokių ten disidentų sodinimo, didele dalim šitas funkcijas perleisdama tiesiog milicijai - šioji, prireikus, visad suranda pretekstų - ar ten koks piketas ne taip kaip reikia, ar ten kokį šmeižimą prisiuva, ar dar ten ką nors, juolab gi demokratija puikiai žino, kad disidentų laisvėje palikti reikia bent jau tam, kad visi galvotųsi turintys žodžio laisvę.

Upd.: taigi jau vėlei ir FSB tenais vykdyt pradeda sodinimą, kažkokias Rusija pataisas priėmė, ar tai priimdinėja, kad už belenkokius ekstremizmus galėtų FSB be jokio ten teismo ar dar kažko pati imt ir sodint ką papuola, tai išlindo, kad jau ir sodina, o pagal tas pataisas ekstremizmu pasirodo gali būti pavadinami belenkokie dalykai, kas tik nori, netgi žalieji ar filatelistai gali būti pasodinti.

Gi tuo tarpu ką daro tas FSB iš tikro - vis mažiau ir mažiau aišku, nes nors darbuotojų nuo sovietmečio nelabai ir tesumažėjo, politinės policijos funkcijos nunyko, žvalgyba - atvirai daug silpnesnė, tai ir kyla klausimas, ką tas FSB išties veikia? Tad dažnas apžvalgininkas pastebi, kad pagrindinė FSB veikla jau senokai siejama su visokiu legaliu ir pusiau legaliu verslu. Tai ir visokie ten Gazprom, ir rusų mafija, ypačiai - garsioji Solncevo grupuotė, ir visokios investicijos į užsienio šalis. Kaip sakant, kontora pilnai persiorientavo ir vėl ima veikti pilnais pajėgumais.

Taip kad jei jau KGB buvo paslaptingas daiktas, tai FSB, nors ir gavęs menamo viešumo, išties dabar kardinaliai paslaptingesnis.

O dar sklinda kalbos, kad tas didžiulis pastatas Latvių gatvėje išties per pusę vien FSB tepaskirtas yra, kitą gi pusę dalinasi GRU, o diplomatams tėra vos keli kambarėliai...