Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Panama

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Panama - pusiau valstybė, esanti kaip tik tarpe tarp Pietų Amerikos ir Šiaurės Amerikos, todėl kartais nepriskiriama nei tam, nei anam žemynui, o lygiai taip pat kartais priskiriama abiems žemynams iškart, bet visada priskiriama Lotynų Amerikai ir juo labiau - Centrinei Amerikai, nes išties yra pačiame viduryje tarp abiejų žemynų.

Panama turi 4,2 milijonus gyventojų, kurie daugiaisi užsiima arba plaukiančių laivų bei kanalų aptarnavimu, arba dirba kokiais nors valdininkais, arba kaip nors dalyvauja pinigų plovime.

Panama šiaip jau yra šūdų valstybė, kur tvarkos nėra daug, ir išvis jokios tvarkos nebūtų visiškai, jei ne JAV kariuomenė, kuri laikas nuo laiko tą valstybę padaužo, pasodina į kalėjimą jos vadovus ir vėl paleidžia šalį gyvent savo gyvenimo. Vadovus gi pasodina dažniausiai už prekybą narkotikais ir organizuotą tų narkotikų, visų pirma kokaino vežiojimą ir nusikaltėlių slėpimą.

Kita gi Panamos priežiūros priežastis - tai Panamos kanalas, kuris jungia Atlanto vandenyną ir Ramujį vandenyną, tai irgi strateginė vieta. Tai kadangi į Panamą daugybę metų vis bandydavo kažkaip įlįsti kokie nors komunistai, tai JAV ten irgi priežiūros darydavo daugiau.

Šiaip tai atsilikusi, šūdina šalis, kur vyksta didžiulis pinigų plovimas, nelegalūs sandoriai ir kartu juda milžiniški prekių srautai dėl tos didžiulės laivybos.

Bendrai Panama turi gal tik vieną dėmesio vertą vietą - tai toksai kalnas, buvęs ugnikalnis Baru (Volcan Baru), nuo kurio viršaus, iš tos pačios vietos, galima stebėti ir Saulės saulėtekį Atlanto vandenyne, ir saulėlydį Ramiąjame vandenyne.