Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kokainas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia visa vartojimo klasika: kokaino milteliai su kokiu skutimosi peiliuku ar kreditke suvaromi plonais takeliais, tada paimamas šiaudelis ar susuktas į vamzdelį banknotas, o jau tuo yra prisišniurkščiama į nosį. Taip reguliariai vartodama, barbė ilgainiui pavirsta į psichotinę dūrą, nosis išpūva, o gyvenimas pasidaro nelinksmas.

Kokainas dar kitaip, intelektualiuose sluoksniuose vadinamas "koksu". Lopams neįkandamas svaigalas, nes brangus (kur gi ne - atvežk iš Kolumbijos). Jį mėgsta visokie snobai, pyderai, mianinykai, politikai, prostės, razbainykai beigi banditai irgi mafijozai ir šiaip gerą produktą pripažįstantys žmonės: juk geras produktas yra tas, kuris brangiau kainuoja.

Įkalus kokso (dažniausiai uostomas) būna smagu ir pasaulis tampa dideliu gėriu. Labai rekomenduojama apsikoksinus padaryti mergą - potyriai gerokai skiriasi nei barškintum be jo. Netgi sako, kad kardinaliai skiriasi: daugeliui kokainistų elementariai nepasistoja, ką bedarytum.

Būdinga, kad po staigaus energijos antplūdžio nuo kokso būna ir staigus abstinencinis sindromas, tad daugelis vėl užsimeta dozę, kad nebūtų taip bloga. Šitaip žmonės greit pakliūna į maratoną, tik dažniausiai jis ilgai nesitęsia, nes pinigų pritrūksta. Kaip sako, dėl didelės kainos būna, kad žmogus, užsėdęs ant kokso, po mėnesio jau ir butą parduoda, kad tik išlaidas padengt.


Kokaino medicininės ir kitos savybės

Prieš kokį šimtmetį-pusantro kokainas buvo populiarus vaistukas, pavyzdžiui jo lašiukai būdavo duodami vaikams, kai dantys dygsta, kad neniežtėtų ir neskaudėtų

Kokainas yra tropano darinys, tolimas amfetamino giminaitis, sudėtingesnis ir daugiau efektų duodantis. Euforija nuo kokaino stipri, o lomkės - sunkiai su kuo nors sulyginamos. Šiuo atžvilgiu tai primena heroino ir įvairių opiatų efektus, mat kokainas pasižymi kraštutinai stipriu nuskausminančiu (ypač anestetiniu) veikimu. Štai prie to nuskausminimo organizmas ir prisitaiko, jį kompensuodamas.

Taigi, parėjus atchodams, po dozės kokaino viską skauda taip, kad žmonės stūgauja netgi. Tiesa, čia reikia pasakyti, kad kokainas veikia greitąją skausmo jutimo sistemą, tad lyginant su morfijaus dariniais, pagirių skausmingumas būna didesnis (ir jau po pirmos dozės), tačiau ir praeina greičiau - per dieną ar kelias.

Tarp kitko, jei jau apie nuskausminančius kokaino efektus kalbėsim, tai senesniais laikais jis buvo vartojamas, kaip bene stipriausias iš visų anestetikų, kelių kokaino lašų tirpalo į akis pakakdavo, kad žmogus nieko nejaustų per akių operaciją. O visai senais laikais kokaino tirpalą pardavinėdavo, kaip priemonę nuo vabzdžių įkandimų: netgi bitės ar širšės įgeltą vietą patepus, nustodavo skaudėt visiškai. Bet populiariausias toksai tirpalas būdavo nuo uodų, mat ne tik skausmą pašalindavo, bet ir niežulį. Aišku, kadangi kokainas per odą irgi įsisavina, tai daugelis taip nusiskausminančių ilgainiui imdavo tą patį kokainą gerti ar netgi švirkštais leistis. Vardan malonumo.


Kiti kokaino efektai

Kokia tai aktorė Daniella Westbrook, katra dabar visus šaukia kovai už blaivybę, kokainą vartojo daug metų, taip kad čia ant jos galim pamatyti tipišką požymį - tai kokaino nosis vidutinėje stadijoje. Pirmesnėse stadijose tai dar nesimato taip aiškiai, būna tik nosies galas nukrypęs į kurį nors šoną. Vėlyvose stadijose nosis išvis pavirsta į susiplojusį šnipą su viena skyle.

Kita vertus, nors metus vartoti kokainą, fiziniai skausmai nustoja kamuoti greitai, labai įdomūs psichikos sutrikimai kokainistams išlieka daug metų. Reikalas paprastas: kokainas smarkiai veikia dopamino skaidymą smegenyse, o šis atsakingas už mąstymą, tad organizmas čia irgi sureaguoja. Pokyčiai būna keisti: lyg ir normaliu buvęs žmogus ilgainiui ima matyti haliucinacijas, kurti visokius kliedesius ir šiaip visapusiškai tampa panašiu į paranoidine schizofrenija apsirgusį.

Dargi turim čia pasakyti, kad būtent šie ilgalaikiai kokaino efektai yra vienas iš rimčiausių įrodymų, kuriais psichiatrai remiasi, kalbėdami apie fiziologinę schizofrenijos kilmę. Ir vėlgi labai įdomu, kad šitie efektai nelinkę praeiti. Visokia pozityvi simptomatika neretai pastebima netgi pas kokainščikus, kurie jau dešimtį metų, kaip parišę.

Čia turėkit omeny, jei su kokainščiku susidursite: paranoidiniai kliedesiai tokiems užena staigiai, stipriai ir netikėtai. O jei dar užsimetęs dozę - kartais gali jūsų netinkamo žvilgsnio pakakti, kad toksai, besigindamas nuo kažkokio sąmokslo, subadytų jus peiliu. Tiesa, taip būna jau visai apleistais atvejais. Paprastesniais tiesiog nei iš šio, nei iš to gali duot per dantis, o paskui apkaltinti, kad norėjote kažką blogo jam padaryti.

Įdomūs ilgalaikio kokaino vartojimo smagumai

Čia kažkur Panamoje surado vietiniai kartą kažkokį sunkvežimį užmirštą, kuris stovėjo ilgai kažkokioje dykynėje - ogi vietiniai narkotikų prekeiviai matyt apsivartojo ir užmiršo, kad toje fūroje buvo pasidėję gražiai į maišus supakuotus 5200 kilogramų kokaino. Lietuviškais pinigais ir galutinėmis rinkos kainomis skaičiuojant, tai būtų koks milijardas litų. Tai šitas kiekis kokso yra toksai didelis, kad paskui žurnalistai apsirikdinėjo ir kai kur skelbė 10 kartų mažesnius kiekius. Vizualiai įvertinti galite nesunkiai - vienas maišas yra kelios dešimtys kilogramų, o maišų šitoje krūvoje yra keli šimtai.

Kokainas turi labai daug įdomių efektų, kurie pasireiškia jo ilgesniems ir dažnesniems vartotojams:

  • Dėl pažeidžiamų kraujagyslių sutrikimo pimpalas ilgainiui nustoja stovėti visiškai. Ir ne tik dėl kraujagyslių: kadangi kokainas organizme imituoja dar ir adrenalino veikimą, o šis išsiskiria, kai kyla pavojus, natūrali organizmo reakcija yra labai natūrali: sutraukti pimpalą, kad kartais tas nesusižeistų. Kiaušiniai irgi įsitraukia, tai taip gaunasi kartais, kad vyras gali užsimauti moteriškus triusikus, nes visvien niekas nekabo.
  • Organizmas prie kokaino sparčiai pripranta, tolerancija išsivysto stipri, todėl nuolatiniams vartotojams greitai tenka vartoti arkliškas dozes. O turint omeny kokaino kainą, melejonas pinigų gali būti išleistas neįtikėtinai greitai. Ant kokso užsėdę, kai kurie vertelgos bankrutuoja per savaitę ar kelias, išleisdami nesveikas sumas pinigų.
  • Dažniems kokaino uostytojams paprastai būdinga išpuvusi nosis. Kadangi kokainas žiauriai sutraukia kraujagysles, tai tos tiesiog sutrūkinėja. Pradžioje tai pasireiškia iš nosies bėgančiais kraujais, o paskui - ir trombozėmis, pūliavimais, nekrozėmis, kol nosį į dvi šnirples dalinanti pertvara pasidaro literaliai kiaura - joje atsiranda skylė. Kai kuriuos senesnius kokainščikus pagal tai galima ir atpažinti: pirštą įkišę į vieną nosies skylę, gali iškišti pro kitą. Dar vėliau - išvis nosyje tepasilieka viena skylė vietoje dviejų, o galų gale, kremzlės netekusi nosis deformuojasi ir įdumba. Įdomu čia dar tas, kad kol uosto kokainą, tol jiems neskauda, nes anestetiniai efektai stiprūs. Taigi, apsiuostę, patys neretai tą skylę dar paknebinėja ir praplatina.
  • Dėl įvairiausių kraujagyslių sutrikimų, dauguma senesnių kokainistų numiršta, nesulaukę bent kiek pastebimos senatvės. Dažniausia mirties priežastis - infarktas ir insultas, kylantis ir dėl to, kad po kokso dozės kraujospūdis kyla baisiai, ir dar labiau dėl to, kad kraujagyslėse atsiranda krūvos trombų. Tai vat tada štai jums ir prašom - gydytojas patoanatomas visada padės pasveikti.
  • Neretai koksą ir perdozuoja. Čia tokia įdomi savybė jo yra, kad kai kokaino dozė nustoja veikti, ji dar būna nespėjusi pasišalinti. Todėl kokainščikas suvartoja antrą dozę, bet ir ji greitai nustoja veikti, nors nespėjo pasišalinti dar net ir pirmoji. Ir taip toliau. Žodžiu, per vieną vakarą galima tų dozių privartoti tiek, kad staiga imsi ir numirsi. Kas dar įdomiau, pačiam kokaino vartotojui atrodo, kad jo protas absoliučiai skaidrus ir viską kontroliuoja, bet štai šito dalyko sukontroliuoti neįstengia.

Kokainas ir levamizolas

Paskutius kelioliką metų labai įdomiai ir masiškai ėmė pasaulyje plisti keistas kokaino priedas, kurio paskirties nelabai gaunasi išsiaiškinti, bet pagal šaltinius, jį deda dar patys gamintojai - tai levamizolas. Kuriem galam tą levamizolą deda, nelabai aišku, bet atrodo, kad nuo to priedo kokaino vartotojų gali labai smarkiai sumažėti, nes ligoninės pildosi, o paties levamizolo jau aptinkama netoli 90 procentų visų rinkoje ištiriamų kokaino dozių (nors dar prieš kokius 10 metų būdavo aptinkama mažiau, nei pusėje).

Kai kurie narkologai įtaria, kad čia galįs būti kažkoks labai įtartinas sąmokslas, nes nuo to daikto ilgiau vartojantys koksą ima pūti akyse, apsirgdami imunodeficitinėm ligom panašiai, lyg būtų apsikrėtę kokiu nors AIDS, nors jokio ten AIDS išties ir nebuvę. Itin tas sąmokslas įdomus tuo, kad šitaip gaunasi nuodijami patys brangiausi narkodilerių klientai, tai čia labai keista.

Bet nesvarbu, kokios ten priežastys, patariame saugotis. Ypač jei po kokso pastebėjote kokių nors neaiškių spuogų ar bėrimų ant nosies, ausų, pirštų ar šiaip kur ant kūno. Tai pirmas levamizolo simptomas - kreipkitės į daktarus kuo skubiau, nes šitas reikalas baigiasi liūdnai.

Ypač įdomiai levamizolas kombinuojasi su klasikine kokaino nosies simptomatika: nosis ne šiaip gauna vieną skylę, bet nupūva iki visiško nebuvimo, kai veide nosies vietoje tepasilieka skylutė.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai gėrimai Vaifu