Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ecstasy

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš MDMA)
Jump to navigation Jump to search
Extasy tabletės nelabai tesiskiria nuo begalės kitų tablečių, kurias dileriai platina, taip kad vietoj extasy galite gauti ir ko nors dar prastesnio. Bet visvien gražios tabletės taip ir kelia norą jas ryti saujomis visokiems pisgalviams.

Ecstasy arba MDMA (kartais - dar užrašoma, kaip "Extasy"), o visokių žurnaliūgų užvadinamas kaip ekstazis - tai kadais labai populiarus narkotikas, anokios tabletės, katros prieš kelioliką metų buvo ar tai visai legalios, ar tai pusiau legalios, nes nelabai dar teisėsauga buvo su jomis susipažinusi ir kažkodėl lyg ir nepakankamai gaudydavo jų gamintojus ir platintojus.

Tiesa, paskui kai ėmė pakankamai gaudyti, tai šitos tabletės ir išnyko. Bet paplitimo laikais tablečių mėgėjai pasakodavo, esą šios yra ne tokios, kaip kitos, nes sukelia didelį dvasingumo antplūdį ir kažkokį pakylėjimą, o pasaulis kažkaip pasikeičia ir pagražėja.


Ecstasy atsiradimas

Išrastos jos buvo kažkokių psichiatrų, katrie ilgokai kalbėjo apie šitą daiktą, kaip apie unikalų ir nuostabų antidepresantą, mat nuo jo kažkaip depresija visiškai išsibaigia momentaliai. O paskui anie psichiatrai netgi išrado, kad tai galų gale atrastas stebuklingas vaistas, kuris išsprendžia šeimyninius konfliktus. Netgi naujas pavadinimas buvo sugalvotas tokiems vaistams - empatogenai. Ir netgi kažkokių straipsnių Vakarų spaudoje pasirodė apie tai, kad išrasta stebuklinga panacėja, kuri išgydo nuo visokių psichikos ligų per kelias valandas ir be jokių ten hospitalizacijų į durnynus.

Vienok, nespėjo tie psichiatrai pasidžiaugti tuo savo MDMA, kaip tas junginys išplito visokiausiuose gėjų klubuose, o paskui ir įvairiausiose jaunimo landynėse, greitai tapdamas pačia populiariausia klubine tablete. Suvalgę tabletėlę, jaunuoliai šokdavo iki negalėjimo, jausdavo palaimą ir įkalbinėdavo to paties paragauti savo draugus, dar ir kartodami visiems, kad tai neuždrausta, vadinasi - legalu ir nepavojinga.

Čia reikia pasakyti mums, kad savo chemine sandara ecstasy yra vienas iš tipinių amfetaminų, tad tipines amfetaminų savybes ir turi.

Pašaliniai ecstasy sukeliami reiškiniai

Toksai ecstasy tablečių legalumas ir nepavojingumas greitai paaiškėjo besantis tiesiog puikiu, nes apie reikalą nežinantys medikai tais laikais ėmė ir atrado naują ligą - hiperterminį šoką, pasireiškiantį visokiais insultais ir infarktais išimtinai jaunų žmonių tarpe. Netgi buvo įtardinėjama, kad tai galinti būti kažkokia nauja bakterija ar virusas, tačiau jau kiek vėliau paaiškėjo, kad tai ne virusai ir bakterijos, o tiktai visai įstatymais neuždrausta ekstazio tabletė, prieinama bet kokiems naktinių klubų mėgėjams vos už porą baksų.

Gan panaši istorija kartojosi įvairiose šalyse - pirma JAV, kur po mirčių epidemijos MDMA buvo uždraustas, paskui - krūvoje Vakarų Europos šalių, o galų gale - ir Lietuvoje. Kas įdomiausia, savo draugelių mirčių patys ecstasy vartotojai su tabletėmis nesusiedavo, nes dažniausias efektas būdavo gana įdomus: staiga ima kamuoti silpnumas, mausti krūtinę, skaudėti galvą, tabletę užsimetęs vaikinas ar mergina nutaria važiuoti namo, o paskui jau namie tyliai ir gražiai numiršta. Kai kurie numirdavo dar vėliau - po dienos ar dviejų.

Vienok, ta mirčių epidemija visaip būdavo kvescionuojama, bet visose šalyse sparčiai baigėsi, vos tik ecstasy tapo neprieinamu plačiai jaunų dibilų publikai. Tai daugelis jų dar ir šiais laikais peza apie tai, koks tasai ecstasy yra nekenksmingas ir kaip nesukelia pripratimo ar kokios nors narkomanijos.

Tarp švelnesnių ecstasy sukeliamų reiškinių - dantenų pažeidimai, pereinantys į pūlinius uždegimus ir nekrozes pas nuolatinius ectasy vartotojus. Atsiranda dėl kapiliarų spazmų, kai vyksta MDMA įsisavinimas per burnos gleivinę. Analogiškus reiškinius sukelia ir metamfetaminas, vartojamas per ora, todėl griežtai diferencijuoti to nepavyksta. Vienok smarkiai pažeistos dantenos, iškritę dantys, pūliniai burnos ertmėje leidžia įtarti apie galimą ecstasy vartojimą.


Ecstasy pakaitalai

Tai dar beje, dėl narkomanijos - dėl būdingų stimuliacinių savybių ir kitų navarotų, pripratimo prie ecstasy efektai gerokai primena tuos, kuriuos sukelia amfetaminas. Lomkės būna, o tie, kas įpranta vartoti labai dažnai, kartais tampa ir pilnaverčiais narkomanais. Tiesa, dažniau panašūs pereina prie metamfetamino, o kai kurie - prie ketamino, galų gale kartais tapdami tiesiog eiliniais opiatų vartotojais.

Dar reikia pasakyti, kad vietoje MDMA ir tais laikais, ir dabartiniais dažnai pakišamos tabletės su DOM, MDA ar netgi banaliu metamfetaminu. Kita vertus, kai apsinarkašinę dyleriai tas tabletes platina, tai kartais net ir kokio DOB pakiša. Tokiu atveju to švelnaus dvasingo pakylėjimo besitikėjusį pridūrką galima tiktai užjausti.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai gėrimai Vaifu