Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Psichostimuliantai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Stimuliantai)
Jump to navigation Jump to search

Psichostimuliantai arba tiesiog šiaip stimuliantai - tai visokie ten narkotikai, kurie duoda per katecholaminų apykaitą, sukeldami efektus, panašius į adrenalino ar noradrenalino. Trumpai tariant, duoda krūvą energijos ir sužadinimo, išblaško miegus ir sukelia tipišką psichozę, kur apsivartojęs žmogus jaučiasi labai pajėgus visokiems darbams, nenuvargęs ir gyvybingas.

Aišku, paskui būna atvirkščiai. Tipiniu atveju, jei jau organizmas turėjo persidirbti, tai jam užtat reikia pailsėti. Jei persidirbti turėjo smarkiai, tai ir pailsėti reikia smarkiai. O kad žmogus pailsėtų, tai organizmas tinkamai reaguoja - apima mieguistumas, maudžia raumenis ir kaulus, silpnumas kamuoja ir taip toliau. O kai pavartoji stimuliantų, tai organizmas vartotojui net nepajutus persidirbti sugeba tiek, kiek normaliai išvis nesugebėtų. Rezultate - kitą dieną būna tokie atchodai, kad tas vartotojas guli paslikas ir galvoja, kad numirs. Tai būdinga visiems psichostimuliantams. Ir būdinga, kad jų vartotojai, tam, kad galėtų bent kažkiek kompensuoti tą baisų nuovargį, kitą dieną vėl nutaria pavartoti stimuliantų. Ir taip užsisuka užburtas ratas.

Įdomiai veikia stimuliantai, kai vartojami kartu su psichodelikais, ar kai turi kokį kombinuotą psichodeliškai-stimuliacinį poveikį: tada apsinešęs narkomanas patiria visokius tripus, o dėl energijos pertekliaus - laksto gatvėmis, kraupindamas žmones ir nesuvokdamas, kas vyksta. Jau ir šiaip pastebėdami, kad stimuliantai yra rizikingas reikalas, dėl to kombinavimo su haliucinogenais itin įspėjam: nelaimingi atsitikimai panašiais atvejais eina didžiuliais kiekiais ir žmonės dažnai neišgyvena netgi pirmo bandymo.


Psichostimuliacinio poveikio niuansai

Klasikiniais laikomi du psichostimuliantai, nemenkai ištyrinėti dar prieš gerą šimtmetį - tai kokainas ir kofeinas, laikomi kone priešingais stimuliantų poliais, nes labai jau skiriasi.

Kokainas laikomas vienu iš galingiausių stimuliantų, kiek tik yra, nes jau taip duoda per smegenis, kad žmogus paskui skraidyte skraido. Kas būdinga - psichostimuliantai sukelia psichozes, o sunkesniais atvejais - ir pilnavertį deliriumą. Tai kuo stimuliantas stipresnis, tuo ir tie psichotiniai reiškiniai galingesni. Ir kokainas čia ryškus pavyzdys: apsiuostę, jo mėgėjai tiesiog ima baldus laužyti, indus daužyti ar šiaip muštis, nes jiems tokia šiza tiesiog. Labai gerai tokius tipus žino įvairūs žmonės, užsiimantys kaimo turizmu - kiekvienas galėtų papasakoti apie kokias chebras, kurios pinigų turi į valias, prašo policijos nekviest ir viską apmoka be jokių klausimų, nesvarbu, kiek reikia. Tik po savęs palieka krūvas sulaužytų baldų, nudraskytų tapetų, išlaužytas duris, sudaužytus indus ir taip toliau. Tai vat čia ir yra tie kokainščikai, tiesiog visame gražume - tiesiog narkomanai ir viskas.

Kofeinas liaudyje laikomas vos ne kokaino priešginybe, nes pavojingumų tokių nerodo. Buitiškai vartojamas, geriant kavą ar arbatą, nors ir žinoma, kad užrijus kofeino tabletėmis, galima irgi į šiokį tokį deliriumą pereit. Aišku, jei dėl dozės neužstreikuos širdis, kurią kofeinas paveikia taip, kad maža nepasirodytų. Vienok kofeinas veikia įdomiai - kartą pavartojus, organizmas taip staigiai prisitaiko, kad kelias savaites, norint gauti tą patį efektą antrą kartą, jau reikia išgerti kofeino kokiais 10-20 procentų daugiau. Išgėrus daugiau - reikia vėl, dar daugiau. Ir taip toliau. Taip kad narkomanų tikrų čia nebūna, nes greitai pasiekiamos tokios dozės, nuo kurių žmogus ir numirtų. Vienok visi kavos mėgėjai žino, kaip be kavos būna sunku rytais - tai irgi šiokie tokie labai švelnios narkotinės priklausomybės požymiai, tik kad tokie silpni, kad į juos galima ir dėmesio nekreipti.

Čia reikia turėti omeny, kad ir kiti stimuliantai paprastai sukelia greitą pripratimą, tad čia nieko nuostabaus.


Modernesni psichostimuliantai

Vienok šiais laikais yra prikurta ir daugelis kitų stimuliantų - įvairūs amfetaminai čia garsiausi ir pasižymintys kartais dar ir labai įdomiais papildomais efektais. Žinoma, populiariausi čia klasikinis amfetaminas ir jo pastiprintas variantas - metamfetaminas. Abu šitie buvo gaminami didžiuliais kiekiais dar per II Pasaulinį karą, kur buvo pirma dalinami lakūnams, paskui ir tankistams, o galų gale - išvis kam papuola. Štai naciai netgi į šokoladą dėdavo, sakydami kareiviams, kad čia ne šiaip kokie amfetaminai, o tokie vitaminai, kurie padeda. Tai kareiviai priprasdavo prie to šokolado ir paskui sakydavo, kad tikrai tas šokoladas jiems padeda jaustis geriau, nes jo užvalgius, praeina visokios lomkės po vakarykščio šokolado valgymo. Aišku, po karo dėl to buvo tuntai nelaimingų narkomanų, kurie net nesuvokė, kad narkomanais buvo tapę, o tik šiaip kankinosi nuo lomkių.

Visgi narkotikų gamybos mokslas vietoje nestovi, taip kad yra dabar ir stipresnių daiktų, kartais ir su labai kombinuotu poveikiu - štai kad ir fenciklidinas, kuris kaip stimuliantas gali lygintis su kokainu, tačiau duoda per psichiką taip, kad yra dar ir pilnavertis psichodelikas. Ir negana to, dar ir veikia, kaip pilnavertis opioidas, užsodinantis greitai, žiauriai ir negrįžtamai. Tarp kitko, dėl to, kad sukelia ir stimuliantams, ir opioidams būdingas lomkes, fenciklidinas yra itin geras: pirma pareina kančios dėl nuovargio, kurios primena metamfetamino ar kokaino keliamas, o paskui - dar ir tikras, pilnavertis abstinencijos sindromas, būdingas visiems opiatams. Apie tai, kaip fenciklidino vartotojai pasireiškia, kol vartoja - sklando legendos, kurių čia nepasakosim.

Aišku, čia reikia dar pridėti, kad yra ir dar kita klasė junginių, vadinama antidepresantais, kurie išties yra irgi vienokie ar kitokie kažkaip ir kažkiek stimuliantai, tik paprastai netiesioginio poveikio, kitaip tariant, menkiau kelia euforiją, veikia gerokai lėčiau, neretai dar ir apglušina, o todėl vartojami, kaip vaistukai, o todėl jokiais stimuliantais ir nevadinami.


Įvairūs Pipedijai žinomi stimuliantai

Čia vat įvairūs stimuliantai pavardinti, kurie vienaip ar kitaip garsesni ar žinomesni, nes pasižymi tokiais efektais:

...Gal ir kitų yra, tai čia papildykit kažkas.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai Vaifu