Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Narkotinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Narkotinas arba noskapinas (narcotine, noscapine) - vienas iš opiumo alkaloidų. Esą nesukeliantis euforijos ir priklausomybės, todėl daugelyje šalių ganėtinai laisvai parduodamas vaistinėse, kaip viena iš sudedamųjų vaistuose nuo kosulio. Daugelio daktarų manymu, narkotinas šiuo atžvilgiu kardinaliai atsilieka net ir nuo kodeino, kuris irgi laikomas ne tokiu jau baisiu dalyku.

Vienok apduję narkomanai, kai prasideda lomkės, galvoja apie ką papuola ir ima vartoti irgi ką papuola. O čia ir susiduriame su realiu realu: skirtingai, nei sako daktarai, kaifo narkotinas nesukelia tik tol, kol vartojamas gyvybei nepavojingomis dozėmis. O kaifą sukeliančios narkotino dozės yra tokios didelės, kad dėl kosulio centro smegenyse slopinimo pavartojusiam narkomanui dažnai būna nekas. Kalbant konkrečiai, kosulio centras nuslopinamas taip, kad žmogus ne tik kosėti nustoja, bet ir išvis kvėpuoti baigia, kitaip tariant numiršta nuo uždusimo. Bet tai nelabai rūpi narkomanams, nes jau kai lomkės būna, tai tie vartoja, ką papuola, tegul ir numirdami nuo perdozavimų.

Pripratimas ir kiti reiškiniai, sukeliami narkotino - ganėtinai panašūs į visų opiatų: lomkės baisios, atsikratyti narkomanijos veik neįmanoma. Kita vertus, dėl jau anksčiau minėtų pašalinių efektų narkotininių narkomanų būna labai retai, nes vartoja jį beveik vien tiktai heroinščikai.

Čia reikia dabar mums nukrypti nuo temos ir pasakyti, kad dar panašiai į narkotiną veikia ir kitas esą nenarkotikas - dekstrometorfanas, kuris kadaise buvo sukurtas, kaip irgi priklausomybių ir euforijos nesukeliantis pakatalas kodeinui. Tą vartodami, narkomanai irgi būna, kad numiršta nuo uždusimo.

O dar vienas įdomus dalykas yra žinomas nuo seno: prie opijaus prisirišę narkomanai paprastai susilaukia vaikų su įvairiausiais išsigimimais. Tai daugelis tyrimų kažkaip negalėdavo vienareikšmiškai susieti tų išsigimimų su morfijumi ar heroinu, pakol neatrado, kad tuos išsigimimus sukelia kai kurie kiti alkaloidai, esantys opijuje. Ir vat vienas iš tų apsigimimus sukeliančių alkaloidų - tai narkotinas, kurio opijuje yra vos porą kartų mažiau, nei morfijaus. Kita vertus reikia pasakyti, kad visgi ir su heroinu bei morfinu apsigimimai siejami.

Narkotinas arba noskapinas dar žinomas įvairiais kitais pavadinimais - nectodon, nospen, anarcotine, opiane ir pan., nes kadaise buvo ganėtinai smarkiai pardavinėjamas įvairiose pasaulio šalyse.

Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai Vaifu