Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Bazas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Krūvos įvairiausių buteliukų, o turinys - vienas ir tas pats

Bazas arba poperis (angl. poppers, boppers, snappers), o moksliškai - alkilnitritas arba amiltnitritas - populiarus silpno ir trumpalaikio poveikio narkotikas, neretai parduodamas ir Lietuvos seks šopuose. Pasižymi labai trumpu (keliolikos-kelių dešimčių sekundžių) trukmės poveikiu, kuriam būdingas įvairių raumenų atsipalaidavimas, ypač lygiųjų raumenų, kas aktualu kai kuriems, kam svarbūs analiniai santykiai.

Dėl trumpo poveikio kai kur bazas būna vartojamas visokių mokinių, kaip tipo pertraukų narkotikas - pakol petrauka baigiasi, tai baigiasi ir žvengimą keliantys efektai, tai galima vėl į pamokas grįžti tiems mažvaikiams. Aišku, kadangi liekamieji efektai tęsiasi daug ilgiau, tai staigiai pasimato, kad mokinukai po tokios linksmos pertraukos netikėtai praranda gebėjimą rišliai mąstyti ir bet ką įsiminti, o pavirsta į netikėtus stuobrius.

Dar kai kurie medikai sako, kad savo efektais išties tie alkilų nitritai smarkiai primena azoto suboksidą, nes irgi sukelia žvengimą, o paskui ir atsipalaidavimą su apdujimu ir mieguistumu.


Medicininiai bazo efektai

Senais laikais jau būdavo tas bazas vartojamas, tik vat ne smaginimuisi, o kaip vaistas, padedantis per stenokardijos priepolius - marlėje suvyniotą stiklinę kapsulę perlaužus, bazas išsiliedavo ir tada tas drėgnas marliukas būdavo pakišamas panosėn, kad širdies sutrikimai aprimtų

Čia toksai įdomumas yra, kad kadangi lygiuosius raumenis tie junginiai atplaiduoja, panašiai kaip kokie miorelaksantai, tai dėl tos ypatybės jis plačiai siejamas su homoseksualais, nes labai padeda analinės sueities metu. Kita vertus, populiarus ir šiaip tarp visokių jaunuolių, nes poveikis ilgai netrunka, tai užsimetus dozę, po minutės-kitos - vėl lyg niekur nieko.

Tiesa, dėl to jau minėto lygiųjų raumenų atpalaidavimo kartais bazas sukelia netikėtą efektą - kadangi šiknaskylė labai jau atsipalaiduoja, o žvengas ima smarkiai, tai labai neretai būna, kad visai netyčia ir labai netikėtai pas bazo vartotojus pilnos kelnės pasidaro. Tai linkime, kad nepasidarytų, nes bus nemalonu, kai lyg ir žvengi, bet prisišikęs visas.

Dėl paplitimo homoseksualų tarpe, prieš kelis dešimtmečius alkilnitritai vienu metu buvo siejami su imunodeficito išsivystymu, nes AIDS ir alkilnitritų epidemiologiniai paplitimo paternai sutapo. Kaip gana greitai paaiškėjo, kaltas buvo bendras daliklis - tos pačios rizikos grupės, o tuo tarpu nei patys bazai sukelia AIDS, nei pats AIDS bazų nesukelia. Nepaisant to, visgi su kenksmingais poveikiais alkilnitritai siejami - kaip paaiškėjo, jei uostomi pavartojus viagrą, tai kartais baigiasi tokiu viagros poveikio sustiprinimu, kad viskas išvirsta letalinėmis baigtimis.

Esant reguliariam vartojimui, alkilų nitritai sukelia obstrukcinį bronchitą, chronišką rinitą, nosies pertvaros uždegimus ir opas, hemolitines anemijas, įvairius dermatitus. Pakliuvus gryniems alkilnitritams ant odos - gali sukelti nudegimus. Alkilnitritų vartojimas susietas su miokardo infarktais, sustiprina glaukomą. Pavartojus per ora - staigi mirtis be šansų išgyvent, tad labai, labai nerekomenduojam jo bandyt gerti.

Kita vertus, medicinoje alkilnitritai nuo seno vartojami, kaip staigaus poveikio vaistas nuo stenokardijos, kurią patys (paradoksas), savo ruožtu, irgi gali paskatinti.


Kitos chemijos ir biochemijos

Yra labai daug įvairių alkilnitritų - amilnitritas, izoamilnitritas, bultilnitritas, izobutilnitritas, propilnitritas, etilnitritas, heksilnitritas, cikloheksilnitritas, ciklopentilnitritas ir taip toliau. Visos tos rūšys skiriasi tik savo garavimo tempais, tad veikia praktiškai vienodai. Organinė molekulės dalis nedaro anei jokios įtakos poveikiui, nes poveikis tepriklauso nuo nitrito. Savo efektais alkilnitritai labai panašūs į juoko dujas, kurios, tarp kitko, irgi galėtų vadintis alkilnitritais, tiktai kad be alkilo grupės.

Platinami alkilnitritai legaliai ir pusiau legaliai, įvairiais pavadinimais ir įvairioms paskirtims, labai mažuose buteliukuose. Užrašai ir pavadinimai neretai būna įvairūs, dėl ko visokie nupušę mažvaikiai, kurie prisifantazuoja, paskui ginčijasi, koks ten smarkiau veikia, nors visi veikia visiškai vienodai.

Dar visai nelabai į temą pastebėsim, kad daugelis šitą vadina amilo nitratu, tai nėra teisinga, nes čia ne nitratas, o nitritas. Ir nebūtinai amilo nitritas, o ir kitų junginių nitritas.

Tarp pavadinimų, kurių galima aptikti ant etikečių - patys įvairiausi:

 • Yazz
 • Rush
 • Buzz
 • Rave
 • Liquid Gold
 • Popprs
 • Bolt
 • Climax
 • Locker Room
 • Instant Solvent
 • Isopropyl Cleaner
 • Leather Cleaner
 • Video Head Cleaner
 • Love agent
 • Sex aroma
 • Meditation odouriser
 • Electronic Cleaner

...ir begalės kitų, kokių papuola, nors visi panašūs ir tesiskiria etiketėmis.

Tarp kitko, patys neįtardami, galite turėti šito daikto ir savo namuose - kaip kokio nors tikro (tikro, o ne apsimestinio) galvučių valiklio kokiems nors magnetofonams, CD grotuvams ar dar kažkam. Prie tų visokių valymo diskų, kasečių ir panašių daiktų būna pridedami buteliukai, kurių forma nors ir smarkiai skiriasi, bet turinys - ir vėl tas pats, tegul ir su realia paskirtimi.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai Vaifu