Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Afinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Afinas (rus. Афин) - kariškas sovietinis medikamentas, katras specialiuose vienkartiniuose švirkštuose būdavo dedamas į vaistinėles. Skirtas naudojimui, kaip antidotas, apsinuodijus fosforo organiniais cheminiais ginklais.

Afinas nėra cheminis junginys, o išties mišinys kelių skirtingų preparatų - izonitrozino, atropino ir amfetamino ir dar kažkokių brudų (kariškiems preparatams labai būdinga: skirtingose partijose sudėtis skiriasi, kai kada skiriasi ir paskiri komponentai, nors pavadinimas tas pats). Ypačiai dėl afine esančio amfetamino, šis buvo labai mėgstamas narkomanų, tad dar sovietmečiu jokių švirkštų tose vaistinėlėse nelikdavo. Išvogdavo juos ir susileisdavo visokie narkomanai, ko pasekoje ilgainiui švirkštai iš vaistinėlių išvis pradėti šalinti, kad pagundų kam nekiltų.

Tiesa, neretas narkomanas nuo afino gana greitai užsilenkdavo, nes perdozuoti jį būdavo itin lengva: visa dozė nustatoma kaip žmogui, kuris jau apsinuodijęs, tad antidotas iš esmės būdavo naudojamas, kaip mirtiną cheminio ginklo dozę apytiksliai kompensuojantis priešnuodžių užtaisas. Taigi, neapsinuodijusiam žmogui tokia dozė būdavo artima mirtinai.

Tipiniu atveju nuo afino sparčiai išsivysto pilnavertis deliriumas: pacientas kliedi, nesuvokia aplinkos, patiria haliucinacijas, yra smarkiai susijaudinęs, nenusėdi vietoje, elgsena psichotinė. Būdinga stipri amnezija: pacientas neatsimena veiksmų, kuriuos darė, kai buvo apsisvaiginęs.


Afinas, naudojamas pagal paskirtį

Labai įdomus dalykas buvo toksai, kad net ir panaudotas pagal paskirtį (nuo apsinuodijimo nervus paraližuojančiomis dujomis), afinas ne tiek atkurdavo acetilcholinesterazės veikimą, kiek blokuodavo acetilcholino receptorius. Kitaip tariant, nors tasai fosforinių nuodų poveikis ir būdavo kompensuojamas, jis nebūdavo panaikinamas (jei nežinote, kas yra mediatoriai, tai čia galite nesigilinti). O kadangi tie fosforganiniai nuodai iš organizmo nepasišalina ištisas savaites ir netgi mėnesius, tai afino, kaip priešnuodžio efektas tebūdavo laikinas: izonitrozinas fosforo organiką pašalindavo tik menka dalimi, o afine esantys cholinolitikai nustodavo veikti per valandą-dvi.

Šnekant žmogiškai, afinas ne pašalindavo apnuodijimą, o tiesiog atitolindavo mirtį - liūdnesniu atveju - keliomis minutėmis, o sėkmingesniu atveju - pora-trejetu valandų. O tam, kad mirtinai nunuodytas kareivis dar ir pakariautų, daiktas būdavo papildytas amfetaminų doze: apdujusi cheminio karo auka drąsiai turėjo eiti į mūšį, o ne ieškoti medikų, kurie išgelbėtų.

Dar pastebėtina, kad afinas yra tipiškas kombinuotas preparatas, kas visiems farmakologams reiškia vieną dalyką: tokio neįmanoma padaryti, remiantis kokiais nors bandymais ant gyvūnų ir teoriniais paskaičiavimais, o galima sukurti tiktai bandymais ant žmonių. O tai reiškia labai plačius tyrimus, kur cheminiai ginklai ant žmonių būtų bandomi, o paskui jau tie žmonės būtų apdirbami panašiais vaistukais. Tiriamųjų lavonų kiekis, netgi esant labai gerai organizuotiems ir mažai aukų sukeliantiems tyrimams, turėtų siekti šimtus ir tūkstančius. Žodžiu, prie ruso buvo geriau.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai Vaifu