Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tarenas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Tarenas arba Aprofenas - grynai sovietinis išradimas, vaistas, kuris esą nuo apsinuodijimo fosforo organiniais cheminiais ginklais, kitaip tariant, nuo nervus paralyžuojančių medžiagų. Būdavo vaistinėlėse. Skirtas profilaktikai: išgeri tabletę ir tada tave daug silpniau tie nuodai veikia. Ne tai, kad visiškai neveiktų, bet jei esi užsidėjęs dujokaukę ir apsirengęs guminiu kombinezonu, tai tikimybė numirti gerokai sumažėja. Teoriškai, vieną tokią tabletę reikdavo išgerti, išgirdus specialų civilinės saugos pranešimą (jei esi civilis) arba pagal vadovybės komandą (jei esi kareivis).

Įdomumas čia tos tabletės toksai, kad per smegenis ji duoda taip, kad maža nepasirodo. Pavienės tabletės poveikis yra tokio stiprumo, kad paskui žmogus neatsimena, nei ką darė, nei kur buvo, nei kiek laiko viskas užtruko, o atsimena tik visiškai išskydusius vaizdus apie neaišku, ką. Su aprofeno prisirijusiu narkomanu susišnekėti sunku, nes jis pamiršta, apie ką kalbėjęs anksčiau, nei spėja iki galo tai pasakyti. Taigi, tokių narkomanų šneka būna panaši į ganėtinai nerišlų žodžių kratinį, o patys jie neatsimena netgi to, ką patys pasakė vos prieš kelias sekundes. Visai natūralus tareno pavartojusio narkomano dialogas su policija:

- Oj, jūs kas?
- Policija
- Oooo, kas jūs?
- Policija mes.
- Kas jūs tokie?
- Policija. Mes esam policija. Mes esame policija. Ar aišku?
- Kas aišku, o kas jūs?
- Policija. Policija. Mes esame policija.
- Policija? Ką čia veikiat? Kas jūs?
- Mes policija esam.
- Kas jūs?

Ir čia svarbu suprast, kad taip šnekantys narkomanai neišsidirbinėja, o šneka nuoširdžiai. Jie tiesiog spėja užmiršti ir savo klausimą, ir išgirstą atsakymą. Ir negana to, nesugeba įžiūrėti, kad prieš juos yra uniformuoti pareigūnai.

Būdingas tareno poveikis - įvairios haliucinacijos, susijusios su matomų daiktų dydžių, formų, ir pan. pasikeitimais. Visiškai sutrinka atstumų suvokimas, žmonės neskiria, koks daiktas yra už metro, o koksai - už kelių dešimčių metrų. Daug smulkių haliucinacijų - laksto tarakonai ir žiurkės, skraido drugeliai ir paukščiukai. Blyksėjimas akyse ir bendras regėjimo sutrikimas. Būdingas nesugebėjimas atpažinti žmones, narkomanas pirma kalba su vienu žmogumi, paskui nusprendžia, kad tai kitas žmogus, paskui - kad trečias, tačiau pats net nepastebi, kad pašnekovas nepasikeitė. Sunkesniais atvejais gali būti pilnas realybės praradimas - narkomanas įsivaizduoja, kad vaikšto miške, skraido ar pan., nors visą laiką guli pririštas prie lovos.

Panašiai, kaip ir atropinas, tarenas kraštutinai smarkiai išplečia vyzdžius, dėl to akys pasidaro kraštutinai jautriomis šviesai. Nuo bent kiek stipresnės šviesos akis tiesiog skauda, o saulėtą dieną tasai skausmas darosi nepakeliamas, todėl tareno pavartoję narkomanai slapstosi kuo tamsesniuose užkampiuose. Aptikus tokių kokiame nors rūsyje ir į akis jiems pašvietus žibintuvėliu, visada matoma tipinė reakcija: narkomanai užsimerkia, dengiasi akis rankomis ir ropoja į tamsiausią kampą - kuo toliau nuo šviesos. Pagal tai milicija, o vėliau - ir policija tokius apsinarkašintojus visada atpažindavo ir diagnozuodavo tiesiog vienareikšmiškai.

Kadangi, skirtingai nuo visokių švirkštų, tarenas nebūdavo iš vaistinėlių šalinamas iš anksto, tai jo gauti būdavo itin lengva, narkomanai tų tablečių prisirinkdavo be problemų. Negana to, vienoje vaistinėlėje būdavo buteliukas su ištisom 6 tabletėm, taip kad vienos vaistinėlės užtekdavo savaitei.

Vienok kaip ir vartojant kitus preparatus iš vaistinėlių, taip ir su tarenu: dozės milžiniškos, pavojingos gyvybei, todėl apsinuodyti juo yra išskirtinai lengva. Vidutinis žmogus gali numirti nuo poros tablečių. Mažamečiam narkomanui neretai pakanka ir pusės. Kombinacijoje su alkoholiu mirtinos dozės sumažėja bent keletą kartų: stikliukas degtinės su puse tabletės tareno gali į lavoninę paguldyti ir suaugusį vyrą.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai Vaifu