Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Salvija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kvaitulinis šalavijas apkvaišina kaip reikiant, o iš tiesų tai tėra augalas, labai primenantis įvairias Lietuvoje populiarias ir darželiuose auginamas gėles. Šalavijas ir lieka šalaviju. Niekas nei nepagalvotų, kad gėlytes narkomanai ėda.

Salvija (lot. Salvia divinorum), gražiau dar užvadinama, kaip meksikietiškas šalavijas, pranašų šalavijas, arba, kalbainių teikimu, kvaitulinis šalavijas - populiarus naujas augalas, susilaukęs didelio narkomanų dėmesio, nes vienu metu nebuvo niekaip draudžiamas įstatymais. Dabar jau draudžiamas, taip kad už laikymą ir vartojimą galima būti skaudžiai nubaustu.

Augalo pagrindinė veiklioji medžiaga - Salvinorinas-A (Salvinorin A) - opioidams artimas junginys, aptinkamas jau aukščiau minėtame meksikietiškame šalavijuje. Beje, pastarąjį kalbainiai kažkodėl pavadino "kvaituliniu šalaviju", kas leidžia įtarti, kad galimai jie su šio augalo vartojimu susidūrę gali būti ir praktiškai, o ne tik teoriškai.


Salvinorinų cheminės ir fiziologinės savybės

Įdomu pastebėti, kad salvinorinas yra ne alkaloidas, t.y., molekulė nėra bazė, nėra poliarizuota, kaip kad būdinga kitiems opioidams, tačiau, nepaisant to, turi poveikį, kurio stiprumas apie 10 ar daugiau kartų lenkia morfijų. Pasižymi ir kai kuriomis būdingomis opioidų savybėmis (stiprus nuskausminimas, kvėpavimo centro slopinimas), ir nebūdingomis - sukelia stiprias haliucinacijas, artimesnes toms, kurios kyla nuo LSD ar meskalino.

Salvinorino molekulės forma yra artima daugelio opioidų molekulėms, paskirais savo segmentais atkartoja morfijų bei kai kuriuos sintetinius analogus (pvz., fentanilą), tačiau neturi azoto bazės. Neveikia serotonino apykaitos, tačiau vienareikšmiškai identifikuotas poveikis dopamino apykaitai. Užtikrintai identifikuotas poveikis kapa-opioidiniams receptoriams.

Pagal bendrus efektus salvinorinai turi ir psichodelikams, ir opioidams būdingų savybių, tad tampa puikiu pereinamuoju etapu įvairiems psichonautams, po truputį keliaujantiems link heroino. Anksčiau panašiu pereinamuoju etapu tapdavo ketaminas, tačiau šiais laikais gamtinis produktas mat populiaresnis.

Kaip ir daugelis kitų terpenoidų, salvinorinai yra jautrūs šviesai, todėl gali būti ekstrahuojami tiktai tamsoje.


Vartojimo simptomatika ir gydymas

Pilnaverčio salvinijos poveikio trukmė skiriasi priklausomai nuo vartojimo būdo: 2-10 minučių inhaliacijos atveju (rūkant) arba 15-120 minučių perorališkai (valgant). Simptomatika - tipinė, psichotinė: paciento susijaudinimas, nerišli, neartikuliuota kalba, nerišlūs ir nekoordinuoti judesiai, sutrikusi motorika, orientacijos praradimas. Pacientas griuvinėja, regėjimas sutrikęs, aplinkos nesuvokia. Vėlesnėse stadijose aiškūs haliucinavimo požymiai: vaiko nuo savęs kažką, mosuoja, gestikuliuoja, bando bendrauti su įsivaizduojamais pašnekovais ir t.t..

Pirminei intoksikacijos fazei pasibaigus, pacientą apima apsnūdimas, silpnumas. Pacientas ima suvokti aplinką, tačiau neatsimena savo elgesio. Prisiminimai tik apie haliucinacijas, dauguma iš jų jokio sąryšio su realybe neturi - pacientai pasakoja apie keliones į kitas planetas, keistus žmones ir t.t., lygina potyrius su labai ryškiais sapnais. Dažni atminties praradimai, pacientas gali neatsiminti, kaip vartojo narkotiką, taip pat ir prieš tai buvusių įvykių.

Didelė dalis salvijos vartotojų paraleliai vartoja ir opiatus, tai susiję ir su tuo, kad pastarieji visiškai pašalina salvijos keliamą abstinencinį sindromą, ir su tuo, kad vietoje salvijos ekstrakto neretai vartotojams pakišamas heroinas, ir kartu su tuo, kad dalis heroino vartotojų salviją bando vartoti, kaip dalinį pakaitalą, leidžiantį šiek tiek sumažinti heroino vartojimą. Dėl panašios salvinorino ir opioidų cheminės struktūros šie junginiai vartojami, kaip vieni kitų pakaitalai.

Nuo pakartotinių vartojimo atvejų išsivysto abstinencijos sindromas su dalinai opiatus primenančia simptimatika: pacientai jaučiasi apsirgę gripu, sloguoja, jiems laužo kaulus, kamuoja drebulys. Aplinkos suvokimas ilgam lieka sutrikęs, elgesys psichotinis, neadekvatus, kartais pasireiškia atsikartojančios haliucinacijos. Liekamieji reiškiniai gydomi simptomatiškai, psichozė sunkiais atvejais gali būti kupiruojama neuroleptikais.

Esant salvinorino perdozavimui - kvėpavimo slopinimas, konvulsijos. Gydoma simptomatiškai, dirbtinis kvėpavimas, kardiostimuliacija, deguonies kaukė, adrenalinas intraveniškai. Opioidų antagonistai silpnai efektyvūs. Sunkių apsinuodijimų atveju prognozė neaiški. Dalimi atvejų - stiprūs liekamieji psichotinio pobūdžio reiškiniai, haliucinacijos, depresija, schizoafektinio pobūdžio sutrikimai.


Debilavoti narkomanų kliedesiai ir realybė

Čia jei jau apie lietuviškas realijas kalbėsime, tai išsyk turime dar ir tai pastebėti, kad Vikipedija tapo narkomanų prieglobsčiu, kur tie pasakoja visokius mitus ir kliedesius. Čia jums galime citatų pateikti, ką apie tą salvinorino turintį šalaviją rašo (tikslios citatos čia, o ne šiaip sau)[1]:

  • Salvinorinas A. Tai stipriausia šiandien žinoma augalinės kilmės psichiką veikianti medžiaga: jau 200 mikrogramų sukelia akivaizdų poveikį. Tai maždaug atitiktų vieną cukraus kristaliuką.
  • Veikiant milžiniškomis šios medžiagos dozėmis žiurkes jokių organų pažeidimų nenustatyta.
  • Jokios priklausomybės nepastebėta. Todėl galima teigti, jog ši medžiaga yra saugi vartoti žmonėms. Tą patvirtina ir tūkstantmečius siekianti vartojimo istorija.

Čia jums faktų, kad realybę suvoktumėte:

  • Tas 200 mikrogramų arba 0,2mg - tai toli gražu ne cukraus kristaliukas. Tai kokius dešimt kartų mažiau. Jei suvalgysit tokį grūdelį salvinorino, kaip cukraus kristaliukas, tai neaišku, ar į savo protą paskui sugrįšit.
  • Žiurkės yra maždaug 100-200 kartų mažiau jautrios opioidams, nei žmonės (plg. su fentanilo nuodingumu: LD50 primatams - 0,03mg/kg, LD50 žiurkėms - 3mg/kg). Ir graužikai yra dar mažiau jautrūs tokiems junginiams, kaip kad terpenoidai. Jei pelė nepadvėsė nuo kažkokios dozės, tai nereiškia, kad nuo lygiai tos pačios pelei nemirtinos dozės nepadvės narkomanas. Žodžiu, labiau tikėkit Vikipedija, jei norite greičiau į kapus nukeliaut. Čia dar atkreipkim dėmesį į formuluotę, kad žiurkėms organų pažeidimų nenustatyta: aišku, kad nenustatyta, jei kokia nors žiurkė padvėsė nuo sustojusio kvėpavimo. Puiki formuluotė, vienok.
  • Apie tai, kaip jokios priklausomybės nepastebi heroinui, jums papasakos kiekvienas pradedantis heroino vartotojas. Tūkstantmečius siekianti opiumo vartojimo istorija tą puikiai turėtų patvirtinti. Ir žinoma, kad narkomaniškų pezalų niekaip neneigia jokie faktai, nes jokia realybė narkomanams nieko nereiškia.


Dar įvairūs su Salvija susiję dalykai

Dar yra kažkoksai ten medicinos centras, kuris vadinasi "Salvija", kažkoksai ten lopšelis-darželis ir netgi kažkokia parduotuvė, kuri taip vadinasi. Čia mes taip suprantam, kad visos tokios įstaigos save taip pavadino, nieko nežinodamos apie jokias salvijas, kurios yra narkotikai. Nes jeigu žinotų, tai taip nepasivadintų juk.Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai Vaifu