Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Haliucinacijos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!
Haliucinacija dabar čia jus stebi Pipedija nustatys, kokia liga jūs sergat

Haliucinacijos, o liaudiškai haliūnikai, gliukai, balsai ir taip toliau - taigi anok simptomas, būdingas psichozei ar ypač visokioms šizofrenijos formoms ar šiaip intoksikacijoms bei postintoksikaciniams reiškiniams irgi giliam abstinencijos sindromui ar apsinuodijimams haliucinogenais.

Švelnesniais atvejais, kai dar realybė nėra visiškai sugriuvusi, haliucinacijos būna švelnesnės, suvokiamos, kad čia koksai tai asmeninis psichikos reiškinys - tai tokios vadinamos kaip pseudohaliucinacijos.

Jau kai visokios haliucinacijos ir pseudohaliucinacijos užeina aiškiai ir pacientą ima kamuoti, tai vadinasi, kad prasidėjo kokia nors haliucinozė. Čia paprastai reiškia, kad pacientui truputį nelabai tvarkoje su galva. Kartu su visu tuo dažniausiai kyla ir visokie kliedesiai, taip kad pagal kaščenitų mokymą - haliucinacijos yra labiausiai išvystyta kliedesių forma.


Haliucinacijų rūšys

Tai aišku, haliucinacijos būna įvairių rūšių:

  • Regos haliucinacijos - išties bene pačios rečiausios, bet kartu tokios įspūdingos, kad jau seniai legendomis tapusios. Įvairauja įvairiausiai - pradedant iškreiptu suvokimu, kaip kad svyruojančios kambario sienos ar keisti šešėliai, keistos pašnekovų veido išraiškos ar kokie daiktų švytėjimai ir baigiant personifikuojamomis - kaip kad žali žmogučiai ir panašiai. Visgi turim čia pabrėžti, kad regos haliucinacijos - tai ganėtinai ekstraordinališkas reiškinys, tadgi netipiškos irgi nebūdingos, tad jei durnumas kada užplauks, kad į durnyną užsimanysit pakliūt, tai žinokit, kad patyręs psichiatras pagal tai išsyk įtars simuliaciją!
  • Klausos haliucinacijos arba balsai galvoje - ganėtinai būdingos, ypačiai šizofrenijai, kai žmogus kokius nors balsus girdi galvoje, ar iš už kampo, ar radijo imtuvas kokias nors keistenybes pasakoja pavyzdžiui, ypačiai apie patį pacientą, tai jau įdomus dalykas, ko tik neišgirsi kartais apie save, jei jau haliucinacijas patiri!
  • Taktilinės arba lietimo - tai kai visokie vabaliukai ropinėja po kūną, ar sliekai kokie, ar kirmėlės, tai būna, kad atrodo, jog ant odos ropinėja, o būna, kad ir po oda, betgi tokios haliucinacijos - ganėtinai būdingas reiškinys!
  • Uoslės haliucinacijos - tai jau būdingos labai daugeliui žmonių irgi natūraliai ne visad lengvai atskiriamos nuo realių pojūčių, nes čia jau yra tokia įdomi ypatybė, kad kai kurie žmonės išties turi išskirtinę uoslę, o dar ir būdinga, kad skirtingų žmonių uoslė yra labai skirtingo jautrumo skirtingiems dalykams, tadgi apie šitas haliucinacijas psichiatrams geriau nepasakot, nes paprastai apie tokias jie tiesiog ignoruoja.

Tai aišku, dar svarbu neužmiršt, kad haliucinacijos savaime nebūna, jos gi ne iš niekur, o susijusios su būdinga psichikos liga ar kokiu sindromu, ar dar kokia psichoze, taip kad čia žinokit, kad visos haliucinacijos paprastai būna sumišusios su kliedesiais irgi kitais reiškiniais. Iš patirties Pipedija jau gali teigti, kad haliucinacijas galima ir savo noru sukurti, pvz. keletą naktų nemiegojus - tada tai jau nuovargis nepakeliamas, bet irgi žiūrėk, ir pegasai kambary skraido, ir Kubilius priešais tave apie ekonomiką šneka...

Kai kurie asmenys dargi haliucinacijas pamėgsta, tad ima tyčia visokias chemijas vartot, kaip kad LSD ir kiti psichodelikai, tai tokiems irgi derėtų diagnozuoti kokį nors psichikos sutrikimą, nes normaliam sveiko proto žmogui tokios nesąmonės tikrai neateitų galvon. Dar kiti, pamatę haliucinacijas, pradeda kokią nors politinę veiklą, tai paskui ir išgirsti, kad kokiame nors rajone kokie nors puspročiai surengė intronizaciją savo haliucinaciniams vaizdiniams.

Tai čia dar irgi būna kas nors pasako, kad Pipedijos autoriai šizikai visi yra, haliūnikų prisižiūri, balsų prisiklauso, o paskui straipsniuose aprašinėja, tai aišku, kad šito niekaip negalime paneigti...