Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


LSD

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

LSD - tai šlykštus narkotikas, nuo kurio žmonės išprotėja - tą jums pasakytų kiekvienas antinarkotinis propagandistas. Išties gal viskas sudėtingiau: tas daiktas lyg ir nekelia fizinės priklausomybės, bet kita vertus, psichiką paveikia labai giliai, tad yra tapęs psichonautų kultiniu chemikalu - tiesiog klasikiniu haliucinogenų pavyzdžiu. Tarp kitko, gamintas ir kaip vaistukas kai kurioms eksperimentus mėgstančioms psichiatrinėms ligoninėms - aną tiekė tokia Sandoz, tiesa užvadintą ne kaip LSD, o kaip Delysid.

Tiesą sakant, jau čia ir komentuot nėra ką, nes puikiai žinoma, kaip žmogus pavartoja vieną kart LSD, o paskui būna, kad priepoliai visokie visą gyvenimą kamuoja. Tai tarp kitko, tie priepoliai - tai visai kaip kokia schizofrenija, taip kad nieko gero.

Jau visai mediciniškai žiūrint, tai kadaise buvo įtariama, kad LSD pažeidžia smegenis kažkaip, visgi vėliau paaiškėjo, kad smegenų pažeidimų gal ir nėra, o yra tiktai toks gilus pasaulio suvokimo perkreipimas, kad po to daugelis taip ir nesugeba pilnai grįžti į realybę, taip ir likdami kažkokias haliucinacijas laiks nuo laiko matantys netgi po kelerių metų nuo pavienės dozės pavartojimo.

Ilgą laiką įvairūs psichonautai galvodavo, kad LSD yra labai saugus dalykas, nes platinamas ant markučių, kur įmanoma turėti tik išskirtingai mažomis dozėmis veikiančius junginius, o toksai tebuvo tik LSD. Vienok prieš porą dešimtmečių ėmė rastis ir plisti keletas kitų junginių, kurie irgi puikiai ant markučių eina - tai fentanilas, DOB ir ABDF, kurie visi turi visokių efektų, kokių LSD vartotojai visai nenorėtų.


Praktiniai LSD vartojimo pavyzdžiai

O dar kaip pasakojo, vienas durnius savo mergą norėjo įtikinti, kad toji LSD pavartotų, o merga nedurna buvo, tai vis atsikalbinėjo. Tai tas durnius jai įbėrė į maistą. Na tai pavalgė jinai vakarienę, pasikrušo su tuoju savo bernu, o paskui pasižiūri į veidrodį - o ten kažkoks krokodilas į ją spokso. Tai išsigando taip, kad šoko prie savo berno, kad tasai gelbėtų, o pabaisa vis artėja, o pasižiūri jinai į savo berną - tas irgi kažkoks neaiškus labai. Tai žodžiu, merga išsigando taip, kad aptriedė tą savo berną, o kitą dieną dar ir su kočėlu atpyzdino labai žiauriai, kai suprato, kas čia per bajeriai. Ir išsiskyrė aišku. Tai tas oluchas paskui kelias savaites vaikščiojo sugipsuota ranka ir supyzdintas visas.

O tai viskas buvo tik dėl to, kad vienus žmones tas LSD veikia vienaip, o kitus žmones - visai kitaip. Tai tas oluchas mat kažkokius įdomius tripus patirdavo, o ta merga tuo tarpu nieko gero nepatyrė. Tai paskui tas oluchas irgi matomai nusprendė, kad nevartot geriau, nes kartą pavartojęs, iššoko pro langą ir susikūlė, gerai dar kad tiktai iš antro aukšto.

O tai bendrai imant, tai gal taip jam ir reikia. Šiaip Jono Hopkinso ligoninėje Baltimorėje tyrimai toliau tęsiami, tad neaišku ar dar koks beprotis nesusikuls iš lango. Tikėtina, kad dabar sudėjo grotas.

Tai čia Pipedija visu griežtumu pareiškia, kad narkotikai, tai blet, kaip tik dibilų naikinimui sukurti, tai tik dibilai juos ir tevartoja. Ir dar griežtai paneigia gandus, kad gera dalis Pipedijos straipsnių buvo parašyta apsivartojus!


Farmakologiniai ir medicininiai LSD efektai

LSD yra chemiškai vadinamas lizergininės (arba lizerginės) rūgšties dietilamidu, o tikslus jo pavadinimas - tai LSD-25. Kodėl 25, tai sunkoka pasakyti - spėtinai, gal tai buvęs 25-asis preparatas, kurį anoksai Hofmanas ant savęs išbandė. Tasai Hofmanas ir atrado šitą chemikalą, visokiais būdais apdirbinėdamas iš skalsių išgautas medžiagas.

Skirtingai nuo absoliučios daugumos kitų lizerginės rūgšties darinių, LSD sąlyginai (sąlyginai - tai lyginant su psichiką veikiančiomis dozėmis) labai silpnai sutraukinėja kapiliarus, menkai tekelia spazmus ir konvulsijas. Todėl jo nuodinga ir mirtina dozė yra labai didelė, lyginant su ta, kuri paveikia pavartojusio asmens psichiką. Dažniausiai su tais iš skalsių gaunamais junginiais būna priešingai: tokios dozės, kurios paveiktų psichiką, daugybę kartų viršija mirtinas.

Dėl to, kad LSD psichiką veikia nenormaliai smarkiai, jį vartojančių tarpe sklando mitas apie tai, kad LSD visai nenuodingas. Išties jis nenuodingas, tik lyginant su tuo minimumu, nuo kurio ima rastis haliucinacijos ir aplinkos suvokimo sutrikimai. Tuo tarpu realiai tai kelios dešimtys ar netgi šimtas markučių - tai jau pakankamai daug, kad problemos gali ir kilti - maždaug tokios, kaip ir nuo kokio nors ABDF. Kita vertus, tie, kas tokias keliasdešimt markučių vienu kartu suvartoja, apie savo problemas jau niekam nepapasakoja dėl kitos priežasties: stogas nuvažiuoja tiek toli, kad atgal jau nesugrįžta, nes tiesiog nesugrįžta. Žodžiu, nekas.

Dar įdomu yra tai, kad prieš pusšimtį metų LSD buvo masiškai gaminamas, kaip cheminis ginklas: užpurški ant kokio nors miesto, tai jame visiems stogai ir nuvažiuoja. Tiesa, praktikoje tokiais tikslais šis preparatas taip ir nebuvo panaudotas.

O dar reikia pasakyti, kad daugeliu šiuolaikinių atvejų, kai dyleriai parduoda LSD, tai būna ne koks LSD, o DOB, kurio efektai visai kiti, tripai - kelis kartus ilgesni, o vartotojo nukvaišimo tikimybė - irgi kelis kartus didesnė. Tiesiog DOB gaminti šiais laikais žymiai paprasčiau. O galimybė šiaip mirtinai nusinuodyti - didesnė bent keliasdešimt kartų. Žodžiu, būkite atsargūs ir nepirkite LSD iš nelegalių šaltinių, o vartokite tik pagal gydytojų nurodymą ir tiktai tą, kurį galite legaliai įsigyti medicinos įstaigose.

LSD sąsajos su schizofrenija

Kadaise, kai buvo pastebėta, kad asmenims stogas nučiuožia nuo LSD, tai neretas psichiatras ėmė įtardinėti, kad mechanizmai čia gali būti kažkaip susiję su schizofrenija, o dar ir ėmė gandai sklisti, kad LSD tą schizofreniją ir sukelia. Vienok ilgainiui paaiškėjo, kad aiškių sąsajų nėra, nors ir įtarta, kad kažkokia koreliacija gali būti, kai maždaug ant ribos esantys pacientai pavartoja - tipo tiesiog LSD kažkiek paankstina schizofrenijos pasireiškimus. Kitaip tariant, latentinė schizofrenija galimai greičiau pereina į normalią, aktyvią formą.

Kita vertus, net ir tam aiškių patvirtinimų nėra, juoba kad kuo toliau, tuo labiau vis aiškėja, kad schizofrenija galimai išvis ne tiek kažkokia liga, kiek labai keistas psichikos persikreipimas, kylantis dėl kažkokių neaiškių nusikliedėjimų, kurie tik save stiprina, pakol žmogui visai šriubikai neatsisuka. Žodžiu, jei kas kvankšteli ir susigalvoja, kad kažkur kanalizacijoje slepiasi Ktulu, tai paskui visur mato to įrodymus ir dar labiau tiki į Ktulu, o nuo bet kokio susidūrimo su realybe arba dar labiau patiki Ktulu ir visuotiniu sąmokslu, arba patiria tokį kognityvinį disonansą, kad jam išvis pasaulio vaizdas ima byrėt gabalais.

Tai matyt kažką panašaus ir LSD sukelia, nes to apsivartoję, žmonės nugrimzta į tokias savianalizes ir pergyvenimus, kad jiems irgi kažkaip tas pasaulio vaizdas pasislenka. Kartais pasislenka į gerą pusę, tai tada išsigydo nuo kokių nors neurozių ar dar ko panašaus, o vat kartais pasislenka į blogą pusę, tai tada ir nukvankšta.

Čia matyt toks ir yra sąryšis. Vienok čia dar seniai pastebėta, kad nuo nukvaišimo visai padeda neuroleptikai, įskaitant ir klasikinį aminaziną, tai ir nuo LSD šitai padeda. Nes žmogus apslopsta, mąstyt nustoja, tai ir durnumas sumažėja.


Kaščenitų patarimai, gydant nuo LSD

Turim čia pasakyti, kad neuroleptikai veikia ir kaip profilaktinė priemonė nuo LSD vartojimo, nes seniai pastebėta, kad keli kubikai aminazino, suleisti į psichonauto subinę, ne tik kad staigiai jį grąžina realybėn, bet ir kelioms dienoms tokį pacientą paverčia nejautriu haliucinogenams, ypač į LSD panašiems junginiams.

Kadangi įprasti neuroleptikai veikia pernelyg trumpai, įtarus LSD vartojimą, puikiai nuo šios narkomanijos padeda Moditen-depo ar kiti prolonguoto poveikio preparatai. Tokiu atveju pacientas gali būti išleidžiamas netgi į ambulatorinį gydymą, nes visvien, kad ir pavartojęs, išvengs deliriumo.

Nepaisant gerų galimybių profilaktikai, pirminis gydymas stacionare yra primygtinai rekomenduotinas.

Kiti su LSD susiję junginiai

Dažniausiai pasitaikantys - tai visokių žurnalizdų aprašomos skalsės, kurios esą narkotikai. Būna, kad kokie nors nupušę narkomanai tų skalsių prisirenka kur nors laukuose, prisiėda, o tada išties ir gauna labai panašių, tačiau kitaip veikiančių junginių, nuo kurių būna daug konvulsijų, traukulių, kraujagyslių spazmų, trombozių, galūnių gangrenos ir taip toliau. O jokių tripų taip ir nebūna. Nes nereikia per daug tikėti tuo, ką durni žurnalistai sufantazuos.

Retais atvejais pasitaiko ir į LSD panašus, netgi chemiškai beveik identiškas LSA, kuris ir gaminamas panašiai, dargi tose pat laboratorijose ir beveik iš tų pačių chemikalų, tik kad šitas veikia gal kelias dešimtis kartų silpniau. Ir būna, kad vieną kartą pagamina ta laboratorija kokį LSD, o kitą kartą kažką sumaišo ir gaunasi LSA. Ir atvirkščiai.

Užtat kartais pasitaiko ir tokių įdomumų, kai markutėje būna LSD, bet dozė markutei paskaičiuota kaip LSA, tai vat štai jums ir prašom, čia galima jau ir nepasakot toliau, nes po to ir papasakot nėra ką: vieną tokį matėm, lyg ir normalus buvo, ir mokyklą baigė, vieną kartą pavartojo LSD overdozę, o tada jau likusius daug metų taip ir liko bomžu, po šiukšlynus besikapstančiu, nieko neprisimenančiu, bet kartais kažką pakliedinčiu apie driežažmogius ar tai kažkokius panašius padarus.

Dar yra toksai ALD-52, katras čia išvis gal ir nelabai įdomus, nes ir taip labai jau panašus į LSD visomis savybėmis, o ir vietoj LSD neretai pasitaikantis, bet niekuo beveik neišsiskiriantis.


LSD sąsajos su LSDP

Pipedijos nuomone LSD sąsajų su LSDP nėra, nors dažnai atrodo, kad tai netiesa.Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai Vaifu