Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Aminazinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Raudona kaukole vaistai.jpg 
Visi vaistai yra nuodai, kai anuos kažkas netinkamai vartoja, taip kad čia jei Pipediją skaitysit, tai tik jums blogiau!
O išties tai pirkite vaistus, nes jie yra labai geri ir gydantys ir jums padės gydytojas ir vaistininkas, o kuo daugiau nupirksit, tai tuo geriau!
Čia dar gali būti, kad mes visai nusišnekėjom, taip kad parašykit apie tai diskusijose, o taip pat galit ir pataisyt išsyk viską ir papildyt.
 Raudona kaukole vaistai.jpg 
Pigus, efektingas ir padeda nuo visų ligų!

Aminazinas arba chlorpromazinas - bene populiariausias neuroleptikas ligšiol, netgi legendinis tiesiog, kiekvienam durnynui privalomas vaistas! Padeda nuo visų ligų, ypačiai nuo psichikos sutrikimų ir netgi nuo šizofrenijos, bet kaip sakant - jei gerai pacientą pripumpuosi, tai ir kitomis ligomis nesiskųs, vadinasi - pasveikęs! Tai daugelis gydytojų, ypačiai psichiatrų šįjį vaistą lygina netgi su panacėja!

Tai aišku, yra daug visokių kitų neuroleptikų, betgi tiktai aminazinas turi tokį puikiai kombinuotą poveikį nuo visų psichikos ligų, ypačiai dar ir sedatyvinį, o ir nuo pykinimo padedantį, taip kad vargiai rastume ligą, nuo katrosios aminazinas nebūtų buvęs taikomas...

O tai dar Pipedija prisimena, kad Vilniaus senamiesty keliose vietose ilgus metus puikavosi legendinis užrašas "aminazin death"...


Psichozių ir vangiosios šizofrenijos valdymas

Kaip žinia, pacientai, kurie serga vangiąja šizofrenija, nerodo jokių šizofreninio elgesio simptomų, todėl vėliau kaltina gydytojus, esą tie neteisingai gydė. Skaudu, kai tokius kaltinimus pateikia dar ir tų pacientų giminaičiai bei įvairūs žmogaus teisių gynėjai, aiškinantys apie kažkokius piktnaudžiavimus psichiatrija.

Todėl čia turime pasakyti, kad efektyviausias būdas įsitikinti, jog pacientai serga - tai pritaikyti dekompensacinį gydymą neuroleptikais, tikslingai padarant inversinį nutraukimą. Kaip rodo praktika, aminazinas leidžia geriausiai ir efektyviausiai pritaikyti tokį gydymo metodą. Tuo tikslu ligonis pirmas kelias savaites yra gydomas vis didėjančiomis aminazino dozėmis, išlaikant pusiau sąmoningą būseną, kur jis būtų apsnūdęs ir nereaguojantis į aplinką.

Paskui vaistų davimas nutraukiamas, pacientas iš anksto apvelkamas tramdomaisiais marškiniais ir pririšamas prie lovos. Po kelių dienų išsivysto sunkūs psichotiniai simptomai su kliedesiais ir haliucinacijomis, kuriuos galima pademonstruoti visiems abejojantiems, ar tinkamai pacientas yra uždarytas į gydymo įstaigą.

Kadangi tokia paciento būsena būna akivaizdi, paciento artimieji sutinka, kad gydymas yra reikalingas.


Aminazino sukūrimas

Ogi labiausiai čia įdomi aminazino atradimo istorija: kažkoksai prancūzų šundaktaris, bebandydamas visokius preparatus ant ligonių, kuriems daroma narkozė, netikėtai pastebėjo, kad vienu iš preparatų pripumpavus pacientą, tas apsnūsta, apsilpsta ir nustoja priešintis bei skųstis skausmais netgi tada, kai nuskausminimo veik nėra! Tai pritaikė šį preparatą narkozėms, tiesa, nesuprato, kodėl pacientai paskui tokie ant jo pikti būna, netgi muštis lenda...

Tai būtų gal ir užmirštas tas vaistas buvęs, jei ne tai, kad psichiatrai kažkokie irgi išbandė ant psichikos ligonių - šiuosius apsnūdinus gerokai, jie nekelia jokių problemų ir triukšmo nekelia, netgi būdami narvuose uždarytais ar nemaitintais kelias dienas...

Šiaip tai dar čia reiktų prisiminti, kad dar prieš tai šitas buvo tiktai vaistas nuo kirmėlių - fenotiazinas, ale kai jį bandė gerinti, visokius sudėtingesnius junginius iš jo darydami, tai atrado, kad žmones apglušina tiek, kad jiems jau niekas nerūpi. Tai paskui taip ir gavosi, kad ir narkozėms bandė, ir psichikos ligoms paskui.

Tai šiuolaikinė medicina dabar skelbia, kad aminazinas - jau praeitas etapas ir išrasta daugel visokių žymiai efektingesnių neuroleptikų, kuriųjų tarpe populiaresni - triftazinas, haloperidolis bei daugelis kitų! Tai ta proga esą aminazinas kaip ir nenaudojamas pasidarė ir vos ne uždraustas, ale betgi kaip pro kažkur išlindo, veža jį iš kažkur ir toliau naudoja, o dar ir atsargos gi sovietmečiu sukauptos tokios, kad dar keliems dešimtmečiams užteks, nesgi nors galiojimo laikas ir baigtųsi, visvien kuo puikiausiai veikia!


Kiti aminazino pavadinimai

Oficialiai tai aminazinas vadinasi chlorpromazinas, ale kad tokiu pavadinimu nelabai kur vartojamas. Taip kad Lietuvoje anas visuose durnynuose žinomas, kaip aminazinas, bet yra ir kitų pavadinimų:

  • Thorazine - čia taip amerikonai vadina
  • Aminazin (аминазин) - taip visokiose postsovietinėse šalyse vadina
  • Chlorpromazine - čia taip oficialiai vadinasi
  • Largactil - čia Europoje visokioje taip vadinamas
  • CPZ - šitaip vadinamas, kai turima omeny santrumpa nuo ChlorPromaZine