Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nuodai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Nuodai - tai belenkokia chemija, o ir net ne chemija, kuri mus nuodija. Tarp populiariausių nuodų rūšių, dažniausiai minimų spaudoje bei kitais kanalais - alkoholis, tabakas, narkotikai, E, sunkieji metalai, kancerogenai, dioksinas ir cheminis ginklas.

Dar yra toksai blogas apie nuodus, tai ten nuodai poetiniai - užtat kitaip ir vadinasi - Nuo D'ai

Dar verta žinoti, kad nors kai kurie nuodai yra labai nuodai, kai kurie kiti nuodai yra labiau nuodai už kitus. Kai kurie nuodai, kuriuos turi pavyzdžiui, kokia nors Irukandžio medūza, išvis turi keistą poveikį, kad nors žmogus ir nenumiršta, bet nuo skausmo jam tiesiog išdega smegenys ir jis telieka pusgyviu silpnapročiu.

Paprastai nuodai dar skirstomi pagal savo poveikį į tokias rūšis:

  • Nervų sistemą veikiantys, kurie ardo neuronus
  • Kepenis veikiantys, kurie sukelia kepenų žūtį ar kepenų cirozę
  • Inkstus veikiantys, katrie suardo inkstus, paversdami juos į košelę
  • Kraują veikiantys, kurie paprastai nudeda visus raudonuosius kraujo kūnelius
  • Visas ląsteles veikiantys, kurie žudo per visur
  • DNR veikiantys, kurie sukelia vėžį, apsigimimus ir daugybę visokių kitokių nenumatytų poveikių

Dar sako, kad bet kuris maistas irgi yra nuodai bent kažkiek, nes ir cukrus kenkia, ir druska, ir riebalai, ir dar kas papuola. Dar gi žino kai kurie, kad vazabis yra toks kenksmingas, kad jo suvalgęs 20 gramų, žmogus numiršta, bet čia jau dar įdomiau yra, nes paaiškėjo, kad labiausiai vazabį savyje kaupti mėgsta vėžio ląstelės, todėl dažnai valgantys sušį rečiau serga tokiom ligom, nes blogos ląstelės dėl vazabio pertekliaus žūsta. Taip kad čia paradoksaliai gaunasi, kad nuodai kartais tuo pačiu yra ir vaistai.

O dar būna tokie informaciniai nuodai, bet tai jau kitos rūšies medžiaga kažkokia.