Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Psichodelikai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Haliucinogenai)
Jump to navigation Jump to search

Psichodelikai arba haliucinogenai - įvairūs junginiai, keliantys visišką stogo pavažiavimą, su haliucinacijomis, gyvai matomais sapnais ir taip toliau. Juos vartojančių psichonautų tarpe tokie pavažiavimai vadinami tripais, mat esą nukeliauja jie kažkur į kažkokias savo pačių pasąmonės gelmes ir taip pasididina savo dvasingumą. Tuo tarpu psichiatrai visus tuos jų potyrius vadina haliucinozėmis, kliedesiais ir panašiais žodžiais.

Daugelis psichonautų būna įsitikinę, kad jei jau kažkokia medžiaga sukelia visiškus stogo pavažiavimus ir tuos pačius minėtus tripus, tai jau čia ne narkotikas, o kažkoks kitas daiktas. Nes narkotikai mat sukelia kaifą, o tuo tarpu tripas esą su kaifu nesuderinamas.

Teisybės dėlei čia pasakyti turim išsyk tiesiai ir aiškiai: tripai ir kaifas tarpusavy nebūtinai koreliuoja, tačiau susiderina be jokių problemų. Daugelis narkotinių medžiagų kelia vienu metu ir visokius tripus, ir euforiją. Tarp tipinių tokio kombinuoto poveikio pavyzdžių - salvija ir ketaminas. Čia dar galima pridėti, kad ir heroinas ne per toli nuo šitų: nuo ano kylantys sapnai būna pakankamai realistiški, kad žmogus ir nesuvokia net, ar sapnuoja, ar ne. Juoba, kad įvairūs morfijaus dariniai turi ir tą būdingą bruožą, kad esą miegantys žmonės kažkokiu būdu ir vaikšto, ir su aplinkiniais bendrauja. Tik ne visada tai paskui atsimena. Žodžiu, irgi psichodelikas, žinote.

Gi kita vertus, čia reikia pasakyti, kad kai kurie kiti psichodelikai išties euforijos gal ir nekelia. Štai pavyzdžiui LSD pasižymi ta puikia savybe, kad kokia pusė jį pavartojusių patiria tokius gliukus, baimes, panikas, siaubus ir košmarus, kad paskui gyvenime nenori apie jokius tripus nieko girdėt. Kai kurie iš tokius efektus patyrusių tikrų tikriausiai apsišika ir apsimyža iš siaubo, o paskui niekam nenori pasakoti apie tai, ką pamatė.

Čia visgi reikia vėlgi teisybės dėlei pasakyti, kad tie tripai ir tam pačiam žmogui irgi gali būti įvairūs. Todėl senų seniausia visokių psichonautų praktika - jei jau su LSD, tai kartu užsimesti ir kokių nors opiatų, kad malonu būtų ir gražu. Ir aišku, labai greitai gaunasi taip, kad po kiek laiko paaiškėja, kad psichonautui jau visai nereikia jokių tenai psichodelikų, o reikia tiktai opiatų.

Aišku, būna ir kitokių visai istorijų - nusipirkęs markutę, visai negali būti tikras, ar ana retame ir brangiame LSD buvo pamirkyta, ar kokiame nors fentanile. O nuo fentanilo gaunasi panašiai, kaip ir nuo LSD su hera - po kiek laiko LSD jau nereikia.

Visgi gal netgi dar dažniau būna taip, kad vietoje LSD vargšui psichonautui kas nors pakiša DOB arba ABDF, kas duoda kiek kitas pasekmes, nes būna, kad iš tripo taip žmogus ir nesugrįžta.

Vienok be klasikinio psichonautų preparato, kuriuo tapo LSD, yra ir nemažai kitų visokių. Štai pavyzdžiui meskalinas, kurį aprašinėjo Kastaneda - irgi populiarus daiktas. Irgi beje, vietoje jo visokių fufelių dyleriai neretai pakiša. Irgi su visokiomis pasekmėmis. Arba grybukai pavyzdžiui, kurie yra natūralus produktas tipo, bet kai kurie nuo jų kai perdozuoja, tai paskui tesusilaukia aplinkinių užuojautos. Juoba tų grybukų būna labai įvairių, o dozuoti jų tiksliai - nelabai įmanoma.

Yra ir daugiau visokių haliucinogenų, pvz., DMT ir MDMA, jiems išties priskiriamas ir THC, katras didelėmis dozėmis pasaulio suvokimą smarkiai iškreipia (iki to, kad pacientai skonį ima painioti su vaizdu, o atstumą su laiku), tačiau su tais kitais yra visokių įdomybių. Tie žolės mėgėjai, kurie sugeba jos prirūkyti pakankamai daug, kad pareitų kažkas panašaus į tripus, antrą kartą panašių pojūčių patirti jau nenori, o kodėl nenori - kažkodėl neaiškina, tiktai mykdami apie kažkokias baisias parkes ir kad buvo labai blogai, tęsėsi labai ilgai ir buvo labai baisu.

Kai kurie psichodelikai užtat surado savo panaudojimą pagal visai kitą paskirtį: LSD ir BZ buvo gaminami, kaip puikūs nemirtini cheminiai ginklai. Tai turėjo būti labai efektyvu, nes tripai turėjo duoti gerus efektus, visiškai dezorganizuodami priešo kariuomenes. Visgi reikalai nelabai kažkaip pasisuko, tad nors ir žinoma, jog bandymų būta (JAV bandė Vietname, sako buvo ir Jugoslavijoje per karus bandymų naudot), reikalas nepasiteisino, nes poveikis būdavo lėtas, o aplinkiniai, pastebėję išprotėjusius, tapdavo labai įtariais.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai Vaifu