Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Metamfetaminas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Metamfetaminas, dar vadinamas kaip metas arba pervitinas (vok. Pervitin), liaudyje žinomas nuo seno. Dar ir sovietmečiu tai buvo populiarus daiktas, mat per II Pasaulinį karą plačiai vartotas, norint kareivius pralinksminti. Vokietijoje gi tuo metu itin populiarios buvo tokios tabletės - "energiepille", kurios pasak to meto daktarų, kenkdavo mažiau, nei kava, o energijos sutekdavo daug, kad žmogus galėtų dirbti gamykloje III Reicho labui.

O šiais laikais liaudyje metamfetaminas žinomas, kaip spydas ar aisas, o kadangi vartotojai paprastai neišprusę, tai labai dažnai painioja jį su amfetaminu. Juoba poveikiai gan panašūs, tik tiek, kad metamfetaminas veikia žymiai smarkiau ir sukelia daug greitesnę ir stipresnę priklausomybę. Todėl paprastai dyleriai visai suinteresuoti, kad liaudis šių dviejų preparatų ir neskirtų, o pereitų prie patikimiau ir staigiau užsodinančio meto. Dozė po dozės metamfetaminas būdavo vartojamas kartais iki visiško išsekimo - toksai vartojimas vadinamas maratonu.

Senais laikais, kai vyko karas, sovietų kareivius prieš mušius linksmindavo ir žymiai labiau paplitusiu amfetaminu, bet į karo pabaigą metamfetaminas ėmė smarkiau plisti, nes duodavo per smegenis kareiviui žymiai labiau, o dar ir su specifiniais efektais: žmonėms nuo jo gerokai agresyvumas pakyla. Kita vertus, plačiausiai visgi šį daiktą vartojo naciai, tas buvo dalinamas kariams ir tabletėmis, ir netgi dedamas į šokoladukus - kad nuotaika pagerėtų. Šiais laikais metamfetaminas irgi populiarus, o dėl būdingo poveikio, dar kartais būna pavadinamas bomžų kokainu.

Puikus vokiškas šokoladas su gera pervitino doze. Pagaminta Hermann Goring šokolado fabrike.

Dar čia nukrypdami nuo temos turim pridėti, kad nuo vokiškų šokoladukų, kurių buvo didžiuliai sandėliai ir kurie net ir praėjus keliems metams po karo kartais būdavo iš kieno nors atsargų ištraukiami, paskui kilo iki šiolei gajus mitas apie tai, kad šokoladas esą labai stimuliuoja psichiką, suteikia baisiai daug jėgų ir taip toliau. Šituo mitu itin dažnai tiki visokios supermamos šmaikštašiknės, panašių šokoladų netgi nuotraukose nemačiusios ir prieš tabletes griežtai nusistačiusios. Bet vis dar tęsiančios pasakojimus apie tai, kaip šokoladukai stimuliuoja smarkiai.


Pervitino aka metamfetamino istorija

Nuo seniausių laikų pervitinas buvo populiarus įžymybių tarpe. Štai pavyzdžiui iki pat Stalino mirties pervitinas buvo gaminamas didžiuliais kiekiais, o itin jį mėgo, kaip gandai sklando, anoksai Berija. Nes iki tol buvę NKVD vadai kitais narkotikais maitindavosi. Mėgo pervitiną ir Adolfas Hitleris, kuris irgi labai noriai jį vartodavo savo gydytojo Theodor Morell padedamas - kelis kartus per dieną gaudavo subinėn adatą, pilną metamfetamino ir oksikodono mišinio. Vienok SSRS šis vaistas tarybinės medicinos dėka tapo prieinamu visai plačiąjai visuomenei, todėl būdavo prirašomas ir nuo depresijų, ir nuo pervargimo, ir nuo ko papuola, o daktarai skelbė, kad jį galima dalinti visiems ir visur, nes labai padidina darbo našumą: darbininkai gali dirbti pusantros-dvi pamainas.

Vienok visgi vienok įdomiai čia gavosi, kad po kiek laiko tie patys daktarai pastebėjo, jog darbininkams nuo to pervitino po kiek laiko šriubikai persisuka, žmonės darbe išsenka klaikiausiai, pavažiuoja stogai, prasideda visokios mirtys nuo infarktų ir insultų, o vartoja tas tabletes visai netgi ne taip kaip prirašyta, o daugel kartų didesniais kiekiais. Tai po kokių 10 metų vartojimo ėmė ir uždraudė. Šimtus tūkstančių žmonių apėmė lomkės, o chemijos pramokę studentai ėmė tyliai ieškoti pakaitalų. Ir surado. Štai tada ir gimė ilgą laiką populiariausiu buvęs sovietmečio stimuliantas - vyntas.

Vyntą gamindavo iš efedrono, kuris ir grynas būdavo parduodamas, ir mišiniuose, be jokių receptų. Gamyba būdavo visai iš gan parankinių komponentų - raudonojo fosforo (sieros nuo degtukų dėžučių) ir jodo, kuriais tą efedroną ir paveikdavo kažkaip. Rezultate gaudavosi smirdantys ir šlykštaus skonio lašiukai, kuriuos vieni gerdavo, o kiti leisdavos. Sovietiniuose šokiuose ir šiaip liaudies pasilinksminimo vietose tai buvo populiarus mišinys, o tuometiniai dyleriai, stovintys kur nors netoli šokių aikštelės, noriai parduodavo kiekvienam norinčiam dozę už 10 rublių. Būtent tada atsirado ir toksai sovietinis žodis, vadinamas maratonu: po vienos dozės reikdavo antros, po to trečios, po to ketvirtos, o baigdavosi maratonas standartiškai: žmogų rasdavo gulintį kur nors gatvėje ar darbe, visiškai išsekusį ir pusiau be sąmonės, o kartais ir visai negyvą.

Rusijoje tasai daiktas iki šiol labai paplitęs, bet daugelis pastebi, kad dėl visokių vynte esančių chemikalijų narkomanai nuo jo smarkiai serga ir miršta. Pas tuos, kas leidžiasi, ligų simptomatika kiek primena tą, kuri būdinga dezomorfino vartotojams - nupuvusios galūnės ir panašiai.

Metamfetamino poveikis, chemija ir farmakologija

Kadangi metamfetaminas tik viena vargana metilo grupe tesiskiria nuo amfetamino, tai ir poveikio simptomatika skiriasi ne per smarkiausiai. Visgi efektai nuo metamfetamino yra žymiai stipresni ir ilgiau trunkantys. Veikia, kaip aktyvus monoaminoksidazės inhibitorius, todėl, kaip šiems būdinga, smegenis perkreipia ilgam laikui - kokiai savaitei ar dviem. Dėl pratęsto stimuliacinio veikimo dalinai pridengiama pirma abstinencijos sindromo fazė, todėl neretas vartotojas pasakoja, kad metas nesukelia lomkių.

Dėl metilo grupės metamfetamino struktūra yra labiau nutolusi nuo katecholaminų, todėl metas žymiai lengviau už amfą pereina hematoencefalinį barjerą. Rezultate - poveikis smegeninei žymiai stipresnis, didesnėmis dozėmis sukeliantis būdingus psichotinius reiškinius su paranoidaline simptomatika, padidintu paciento nervingumu, agresyvumu, haliucinacijomis ir pan..

Metamfetaminas vartojamas visais įmanomais būdais. Uostomi miltukai, leidžiamasi į veną (kiek rečiau - į raumenis ar po oda), kristalinis metamfetaminas būna rūkomas, taip pat paplitęs vartojimas įvairiomis tabletėmis, o taip pat ir rektalinėmis bei vaginalinėmis žvakutėmis. Poveikis priklauso nuo vartojimo būdo: tabletėmis - silpnesnis, bet ilgesnis, tuo tarpu rūkant - ypatingai staigus.

Kristalinis metamfetaminas, skirtas rūkymui bei metamfetamino miltukai neretai platinami kaip esą kokainas arba krekas. Dar dažniau kokainas arba krekas tiesiog maišomi su metamfetaminu, kad brangaus kokaino reiktų mažiau. Dažniausiai tą daro dyleriai, kurie šitaip savo pelnus gali pasididinti dešimtis kartų: kainų skirtumas yra milžiniškas, tuo tarpu daugelis vartotojų, ypač jei jau yra apsivartoję, skirtumo nelabai ir pajunta. Tarp kitko, kartais metamfetaminas pakišamas ir vietoje ecstasy, ir vietoje daugelio kitų klubinių ratų.

Metamfetamino sukeliamas abstinencijos sindromas yra staigus, stiprus ir būdingas: kamuoja paranojos, silpnumas, depresija, skauda kaulus ir raumenis, gyventi nesinori ir viskas blogai. Pagal abstinencijos sindromo galią metamfetaminas yra visų amfetaminų rekordininkas, jis šiuo atžvilgiu gali lygintis net ir su kokainu. Taip kad narkomanija čia išsivysto pilnavertė ir garantuota.

Dėl žaliavų prieinamumo ir sąlyginai paprastos sintezės metamfetaminas yra vienas iš labiausiai paplitusių narkotikų.


Kiti metamfetamino pavadinimai

Kadangi gana plačiai gamintas ir vartotas, o ir dabar dar šen bei ten platinamas, tai metamfetaminas turi nemažai kitokių pavadinimų, štai pavyzdžiui:

 • Desoxyn
 • Pervitin
 • Isophan
 • Madrine
 • Anadrex
 • Pervertin
 • MAMP
 • Desoxyn
 • Phenetylamine
 • Fenetilamin
 • Methedrine
 • Methylamphetamine
 • Metylamefetamin
 • Syndrox


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai gėrimai Vaifu