Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kava

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kava - gaivusis gėrimas, karštas, o kartais ir šaltas, pilnas kofeino, todėl mėgstamas įvairiausių buitinių narkomanų. Ne veltui dabar jau pagal priklausomybių klasifikaciją F koduose atskiru punktu yra išskiriama ir priklausomybė nuo kofeino. O kofeinas gi ne šiaip sau pavadinimą turi - o nuo "coffee" - t.y., nuo kavos.

Kava būna įvairių rūšių, įvairaus stiprumo, bet geriausiai - tai kokia nors arabika ir robusta, o kai išvirta - tai espresso ir paprasta. Bloga gi kava - americana, kuri pas mus netgi kaimiečiams jau neskani.

Pipedija kiekvienam linki ryte išgerti kavos puodelį, o gal ir du!

Kiekviename ofise šiais laikais priimta laikyti kokį nors Kavos aparatą - pas ką už centus, pas ką už dyką. Beja, Kava išsinešti šiais laikais ima populiarėti sparčiais tempais...


Kai kurie ekonomistai pagal pasaulines kavos kainas ir derlių apsprendžia ateitį, tai šiemet, lygtai, Kava brango nežymiai, o tai visai realu, kad be kavos daugybė žmonių pasineštų link kokių nors kvailysčių...

Dar sako, kad Kava - narkotikas, tai čia irgi kaip kam, nes tada ir Saldainiai - nuodas. Dar sako, kad Kava nemigdo, tai čia jau Antrakursiai žino, kad per sesijas tokia nesąmonė visai negalioja

Čia gal kam patiks Wallpaperis su Kava, tai Click here

Kava ir Žmonės

Neabejotina, kad apie kavą galima išgirsti daug įvairių istorijų

 • O vat buvo tokia Renata Smailytė, tai išgarsino savo vardo kavą su brendžiu ir pasieniečiais, taip ir vadinamą - Kava Renata. Tai labai skanu visiems atrodė, nors ta ir buvo su cukrumi. O vat tikri kavos žinovai sako, kad "Negalima kavos gadinti cukrumi, taip kaip meilės - vedybomis"
 • O dar buvo toks Onore de Balzakas, tai tas ne tik, kad visokias prancūziškas nesąmones mokiniams rašė, bet ir garsėjo savo pomėgiu nežmoniškai plempti kavą...
 • Dar būna kartais visokie programuotojai, tai tie būna įnikę kavą gerti tokiais kiekiais, kad be jos paskui negali dirbti. Tai tada atsiranda istorijos apie kokį nors kavos aparatą, kuris sugedo ir tada visa įmonė sustojo[1].

Mokslininkai tyrė kavos sąsajas su įvairiais nusikaltimais, tai nustatė keistų dalykų:

 • Tie, kas itin dideliu kiekiu geria juodą kavą be jokio cukraus, dažniau gali kelti pavojų aplinkiniams ir neretai smurtauja
 • Tie, kas geria bekofeinę kavą su sojų pienu ir kitais hipsterių mėgiamais absurdais, dažnai tampa juodos kavos mėgėjų aukomis


Tam tikros apeigos su kava

 • Galima į kavą atsargiai, kad nepersimaišytų ir liktų ant paviršiaus, įpilti gryno spirito ir uždegti, tai sovietmečiu taip stebindavo svečius, kai degančius puodelius patiekdavo tamsoje, tai niekas nežinodavo, ką toliau su jais daryti. Dėmesio - čia didelis gaisro pavojus!
 • Kiekvieną rytą atėjus į darbą visuomet praskaidrės nuotaika, garsiai sušukus: "Kam kavos?". Turėkite omeny, kad jums teks ją ir virti.
 • Kai geria kavą ir rūko, tai sako: "Vinis į grabą ir lakas ant viršaus"
 • Kiti gi prigeria espresso ir tada užsirūko cigarą, tai ima visiems smirdėti. Tada aplinkiniai ima melstis - "blet, kad jis užspringtų su savo smarve..."
 • Dar būna, kad sutuoktinis ar sutuoktinė ryte kavos išverda. Tai išties tik pirmus kartus tai būna romantika, o paskui jau, per miegus užuodus kavą, ateina tik viena mintis - "po galais, vėl reikia keltis į darbą"
Tai čia ryte bandėm kavos išsivirt, bet virdulys šūdinas, kinietiškas... Reiks nešti į garantinį...

Tai vat dėl visų tų gerųjų kavos savybių labai jums ją rekomenduojam! Galite su ja daryti ir visokias apeigas, ritualus irgi kitas nesąmones, galite tai kavai netgi ir melstis arba ją pasidėti po pagalve, kad ramintų, ar dar kažkokių nesąmonių prisigalvoti. Viskas jūsų malonumui, jūs tiktai pirkite.

Kavos rūšys - arabica ir robusta

Dar kava būna įvairių rūšių. Štai klasikinė kava - tai nuo arabų, todėl vadinasi arabika, tiesiai šviesiai. Tai šita yra toji, kuri skani ir visų mėgstama. Bet kadangi šitie kavamedžiai labai jautrūs ir išlepę, tai gera arabika kainuoja brangiai, jos auga mažai ir visi kaip nors ją bando atskiesti kokiu nors prastu šūdu. Šiuo metu arabika yra kava nr.1 pagal gamybą, sudaro apie 48% pasaulyje išauginamos kavos. Tačiau tokie kiekiai būna tik kai neužeina kokie nors prasti ciklonai ir kavamedžius naikinančios ligos. Tada arabikos gamyba būna, kad nukrenta dvigubai ar dar labiau.

Tuo tarpu robusta yra pigi, auga prastose vietose, tačiau yra visiškai neskani, smirdanti. Tai ją deda kaip pigų pakaitalą į kavą, bet nuo to kava įgauna specifišką buką, grubų, degintas padangas ir mėšlą primenantį smirdesį. Šiuo metu robusta sudaro apie 44% pagaminamos kavos, tačiau kai arabikos gamybai labai nesiseka, tai kartais būna, kad robusta pradeda sudaryti ir 60-80% visos kavos gamybos. Labai dažnai robusta būna dedama į arabiką, kaip priemaiša, kuri leidžia apipisti klientus ir atpiginti jiems parduodamą kavą. Kai kurie pardavėjai būna kad ir išvis gryną robustą parduoda, o ant pakelių užrašo, kad ten esą arabika.

Užtat robusta labai pigi, ir kofeino turi dvigubai daugiau. Tai gerai padeginta, kad smirdesys sumažėtų, robusta dar būna dedama į espresso. Taigi, nors daugelio nemėgstama, robusta visgi yra neatskiriama espresso dalis. Taip pat robusta yra neatskiriamas ir nepakeičiamas vietnamietiškos kavos pagrindas.

Išties yra kiek daugiau kavos rūšių - maždaug keturios, tačiau pora iš jų yra labai brangios, prabangios ir menkai žinomos. Išties yra keturios kavos rūšys, kurias čia ir išvardinsim:

 • Arabika - pagrindinė kava, turi švelniai rūgštoką skonį, gerą aromatą ir daug visokių porūšių
 • Robusta - pigi kava, naudojama geros kavo skiedimui, turi kartų skonį ir aromatą, kuris varijuoja nuo degintų padangų iki šokolado kvapo
 • Ekscelsa - labai reta ir prabangi kava, kurios gamyba tesudaro vos apie 6% nuo pasaulio kavos gamybos, turi kvapą ir skonį, primenantį vaisius, pyragus ir kažką dar labai neaiškaus
 • Liberika - dar retesnė ir prabangesnė kava, kurios gamyba tesudaro apie 2% nuo pasaulio kavos gamybos. Savo skoniu ir kvapu dar mažiau primena normalią kavą, naudojama dažniausiai kitų kavų aromatizavimui.

Dar čia reikia pridėti, kad biologiškai tai ekscelsa ir liberika yra ta pati rūšis, tačiau veislės tiek smarkiai viena nuo kitos nutolusios, kad nei skoniu, nei kvapu viena kitos išvis neprimena. Tai dėl to nors biologiškai abi yra liberica, praktiškai tai skirtingos kavos rūšys.

Java kava

Atskirai dar kartais senovėje būdavo išskiriama Java - tokia kava, kuri yra ne visada prognozuojamas mišinys iš arabikos ir liberikos, kartais dar vadinta ir olandiška kava, nes buvo auginama Javos saloje, kuri senais laikais priklausė Olandijai, o dabar priklauso Indonezijai. Anuomet tai buvo gal ir keistesnio skonio, bet gera ir populiari kava. Dėl to kai kuriose tą kavą plačiau importavusiose šalyse, pvz., JAV žodis "java" tapo bendriniu žodžiu, reiškiančiu kavą apskritai.

Deja, 1880 metais Javoje prasidėjo kavamedžio lapų rūdžių epidemija, kur kenksmingas grybelis (Hemileia vastatrix) masiškai išnaikino arabikos kavamedžius, palikdamas tik labai menką jų dalį. Vietoje šiųjų pradėti auginti didesni kiekiai liberikos bei dar didesni kiekiai visiškai pigios prasto skonio robustos.

Vienok ir šitoksai mišinys iš robustos, liberikos ir arabikos - taip pat visai neblogai ėjo, o kai kurių kavos mėgėjų yra vertinamas iki šiolei.

Dar vėliau šita kava, tapusi bendriniu žodžiu, davė pavadinimą Sun Microsystems kompanijos sukurtai prorgamavimo kalbai, kuri buvo pavadinta Java. Tos kalbos simbolis - kavos puodelis.

Kavos rūšys - skirtingi gėrimai

Čia jums mes papasakosime, o tiksliau, sąrašu pateiksime tipiškiausias įprastas mums visokias kavas, kad visi žinotumėte, kur kokia yra. Nes dabar visokia painiava kyla ir žmonės nežino, ką geria.

Čia kol kas tiek kavos gėrimo rūšių, gal ką praleidome, tai dar papildysime kažkaip. Visos kavos kiekvienam skoniui, taip kad rekomenduojame visiems pabandyti.

Dar žr.

 • Dar apie šį gėrimą esame sūkurę vieną žaidimą, kuris irgi vadinasi Kava. Jei norite pradėti žaisti, spauskite čia.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.