Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Programavimo kalbos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Programavimo kalba)
Jump to navigation Jump to search

Programavimo kalbos - tai gi tokios, kuriomis ką nors užprogramuoja. Vat ir žmonių kalba ką nors galima užprogramuoti, pavyzdžiui, prišnekėjus kokios nors propagandos ar šiaip kam nors kažko primelavus. Kaip kurie tą išmoksta labai gerai, tai tada visiems pisa protą, o kai kurie - ir dar geriau, tai jau tada išvis būna smegenų plovimas. Paskui tokie dar giriasi, kad čia kažkoks tai NLP.

Dažniau gi programavimo kalbos būna apie kompiuterius, tai tenai gi ne žmonės, tai juos programuot paprasčiau. Tai paskui būna, kai visokie lameriai išmoksta kokią nors programavimo kalbą ir vaizduojasi, kad jie jau gali viską. O tada paaiškėja, kad tos programos pilnos bugų ir nieko gero nepadaro. Todėl vartotojai paskui kankinasi, o dėl visko lieka kalti adminai, kurie net ir programuoti nemoka...


Pipedijai žinomos programavimo kalbos

Yra labai daug programavimo kalbų, tai vienos iš jų labai gerai žinomos, o kitos tai būna kad ir mažiau. Bet visi gerai žino, kad programavimo kalbų yra dvi rūšys. Viena rūšis - tai paprastos programavimo kalbos, o kita rūšis - tai ezoterika visokia, nes tenai normalūs programuotojai neprogramuoja, o tiktai hakeriai išsidirbinėja visokiomis nesąmonėmis.

Be šių kalbų dar būna puskalbės, kurios kaip sako, nesukuria Tiuringo mašinos, taip kad kažkokios nelabai tikros kalbos.

O dar be visų šitų yra ypatingai brangi ir šilumą skleidžianti dibilų kalba, kuri yra lietuviška ir todėl išskirtinai unikali, bet programuoti leidžia visai normaliai, taip kad galima čia visai neblogai kažką daryti ta kalba, todėl ji yra mūsų pasididžiavimas, nes nei latviai, nei estai jokios nuosavos programavimo kalbos nesukūrė, o mes jau turime.


Išskirtinės programavimo kalbos

Pipedija išskiria tiktai dvi specialias ir išskirtines programavimo kalbas, kurios yra labiausiai būtinos visiems, jei jie nori būti programuotojais, o ne kokiais nors lameriais:

  • Dibilų kalba - ja galima programuoti visiškai lietuviškai ir viskas tada suprantama visiems, kas tik lietuviškai šneka
  • Asembleris - jeigu juo neišmoksite programuoti, tai būsite šiaip nemokšos, kurie nesupranta kaip kas veikia, todėl jus lameriais vadins tie, kas moka asembleriu programuoti

Visos kitos programavimo kalbos jau yra ne tokios ypatingos, todėl jas atskira žemiau jums pateiksime.


Paprastos programavimo kalbos

Paprastos programavimo kalbos - tai tos, kurias kokie nors akademiniai tipažai pripažįsta už normalias programavimo kalbas. Išties gi įvairovė čia didžiulė, o kriterijų aiškių kaip ir nėra.

Kai kurios iš paprastų programavimo kalbų išties yra visai ne paprastos, o savo keistumu ar netgi absurdiškumu panašesnės į ezoterines. Kai kurios kitos - greičiau panašios į kažkokią išvis nesąmonę, kuri neturi prasmės. Dar kai kurios programavimo kalbos yra išties netgi ne tiek kalbos, kiek paprasčiausiai gražūs užvadinimai kokioms nors nežymiai pamodifikuotoms visiems žinomoms programavimo kalboms - čia taip kartais vertelgos bando gudrauti ir krušti protą žmonėms.

Paprastos programavimo kalbos yra vat šitokios, tai visos jos turi labai didelių nekentėjų ir nupušusių fanatikų, tai visada kai tik kur kokia diskusija užeina, iš visų pakampių išlenda minios lamerių, kurie ima aiškinti, kad jų kalba pati geriausia, o visos kitos yra koks nors gaidys. Iš to visada lamerius galima atpažinti ir puikiai sukelti fleimą, kur jie kelias dienas diskutuos, vieni kitus keiks ir galų gale liks durniais:


Pasenusios, iškrypėliškos ir šiaip atliekinės programavimo kalbos

Šitas kalbas naudoja tiktai visokie fanatikai ir išvis kokie nors dibilai, nors būna kad ir kokie nors iš visokių korporacijų vartoja, o paskui keikiasi. Tai būdinga, kad daugelis šitų kalbų teturi vos po kokį 100 programuotojų, o kartais netgi ir mažiau, o ir tie vartotojai paprastai arba kokie nors visai jau nupušę hakeriai, arba kokie nors mažvaikiai nesusitupėję. Pastarasis variantas yra itin būdingas:

Visus šitų nesusipratimų mylėtojus visada galima atpažinti iš to, kad jie baisiai pasipiktina, kai jų mylimą šūdkalbę kas nors pavadina šūdkalbe. Štai ir čia koks nors Ruby ar Python mylėtojas užsius dabar, nes pamatė savo mylimą kalbą visokių atliekų sąraše. O kokią nors Logo kalbą ir netgi Cobol pamatė sąraše normalių kalbų.

Pipedija jums viską paaiškina paprastai: kokios nors Logo kalbos kiekvienais metais mokyklose mokosi daugiau mokinukų, nei visų tų jūsų Python, Ruby, Haskell ir panašių šūdų išvis kada nors mokėsi žmonių per visą šitų kalbų istoriją kartu sudėjus. O kiek žmonių iki šiol programuoja Cobol, tai jums sunku tur būt įsivaizduoti, nes jūs netgi tokio skaičiaus raidžių nesate suvedę į savo programas, kiek tų Cobol programuotojų yra.

Ezoterinės programavimo kalbos

Dažniausiai ezoterinėmis programavimo kalbomis vadinama kas tik papuola, išskyrus bet kokią ezoteriką. Daugelis tų kalbų išties yra labai efektyvios, tačiau paprasčiausiai atrodo nesuprantamai tiems, kas nesusigaudo programavime ir dėl to mato tose programose kažkokius simbolių kratinius.

Kitais gi atvejais būna, kad ezoterinėmis kalbomis pradedami vadinti šposai, kur yra tiesiog smagiai pažaista su kažkokiomis visai įprastomis Algol tipo kalbų realizacijomis - kitaip tariant, jokios ezoterikos išties nei pėdsako nėra.

Dar kitais atvejais būna ir taip, kad kokie nors durniai prišika visokių kliedesių į kalbą, kur paskui jau interpretatorius visą tą šlamštą ima tiesiog filtruoti, o paskui tie durniai paskelbia, esą sukūrė kažką labai gudraus ir dvasingo. Tai čia išvis yra kažkokie kliedesiai.

Visgi retkarčiais pasitaiko ir išties įdomių programavimo koncepcijų, kurios vertos gilesnio panagrinėjimo, nes gerokai skiriasi nuo įprastinių.

Menamai ezoterinės programavimo kalbos yra vat štai tokios:


Dar aišku, kad ir kitų ezoterinių kalbų panašių yra, o ir asembleris yra visiškai ezoterinis, nes niekas jo negali suprasti, o jei jau supranta, tai atranda, kad nuo aukščiau minėtų ezoterinių kalbų išties nelabai ir tesiskiria, nes principai kažkokie tie patys.

Visokios netikros programavimo kalbos

Dar būna tokios programavimo kalbos, kad visiems lyg ir aišku, kad kažką anos lyg ir programuoja, bet jos netikros, nes nieko suprogramuoti jomis nesigauna, nes kažkaip nerealizuoja jos jokios logikos. Tai šitos dar būna kartais protokolais vadinamos arba šiaip kokiomis nors teksto formatavimo kalbomis. Vat pavyzdžiui tokios kalbos:


Kiti būna, kad neturi kaip apibrėžti skirtumo apie tai, kas ta programavimo kalba, nes nežino, kas ta Tiuringo mašina. Tai tokie būna, kad pradeda aiškinti, jog čia išvis nėra kokios nors kalbos. O dar kiti dėl tų pačių priežasčių ima aiškinti, kad ir koks nors JavaScript nėra programavimo kalba, ir PHP nėra programavimo kalba, ir netgi asembleris nėra programavimo kalba, o koks nors Pascal yra tiktai pusiau programavimo kalba. Tai čia mes patariame tokiems truputį pasimokyti daugiau.