Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


CSS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Štai tokie yra maždaug esminiai CSS naudojimo principai - pirmiausiai, kad galai su galais susieitų. Tai jei susieina - tai jau ir gerai.
Tipinis atvejis, kai padarai kažką su CSS, o paskui galai su galais nesueina.

CSS - tai kažkokios raidės, kurios reiškia, kad jeigu esate blogeris ir norite būti išskirtinis, nes jums atrodo, kad jūsų išskirtinės asmenybės neatspindi kažkokie tai banalūs dizainai iš visokių nemokamų vaizdinių blogų temų, kurias irgi sukūrė kokie tai dizaineriai ir už tai pinigų nepaprašė.

Css vartojamas kartu su kitomis panašiomis raidėmis - HTML, o kartais dar ir su JavaScript.

Tai čia tas daiktas tiems, kas su savo spalvinga asmenybe turi problemų ir negali duoti pinigų kažkokiems tai profesionaliems dizaigneriams, kurie imtų ir sukurtų dizainą, tokį, koks atspindėtų pastarojo spalvingą asmenybę, nes pastarasis negali naudoti nemokamų standartinių. Tai čia jau kaip ir gaunasi nei šis nei tas, tai lygtais ir kažkas, bet ne visai tas, bet gal jau kažkiek ir labiau atspindi, negu visai neatspindi, bet nu jau taip jau yra.

Užtai mes pareiškiame, kad tas CSS tai baisi painiava, kur net neaišku nei ką ten gali daug padaryti apart to, kad įdėti fono paveiksliuką ir kartais tie kodai surašyti turi kažkokį poveikį, o kitą kartą ir nesupranti ar turi ar neturi, nes neaišku kaip ta nemokama tema, kurią padarė dizaineriai, veikia ir ar tas CSS tai temai gali ką nors apskritai pakeisti...

Daugeliui įprastesnių, paprastesnio lygio koderių nesuvokiamas dalykas - šiuolaikinis CSS yra pilnavertė programavimo kalba, nes nuo kažkurio momento, kai čia buvo įvesti kintamieji ir kažkokie dar fyčeriai, CSS ėmė tenkinti Tiuringo mašinos kriterijus. Taigi, štai jums ir prašom.


CSS bukiems

Pagal idėją visas dabartinis HTML skiriasi nuo ankstesnio tuo, kad neaprašo išvaizdos, o aprašo tiktai turinį. Tuo tarpu išvaizdai yra skirti CSS aprašymai. Tai visa tai yra daroma taip, kad HTML failo pradžioje ar atskirame faile yra surašomos išvaizdos, o tai padaroma, pavartojant CSS kalbą.

Štai pavyzdžiui, jei norite aprašyti, kaip atrodys bendrai tekstas puslapyje, tai CSS bus toks (aišku, čia pavyzdys akis rėžiantis):

body {
color: red;
background-color: blue;
font-size: 72px;
}

Bet galima ir konkrečius tegus aprašyti, pvz., vietoj body parašius p ar h1 ir taip toliau. Bet yra ir kitas pavyzdžiui navarotas, kad kiekvieną gabaliuką teksto irgi galima visaip atskirai kaišiot į išvaizdas. Tam panaudojami tegų parametrai id ir class. id - kai reikia pavienius kokius nors nurodyti gabalus, o class - kai kokius nors tipiškus ir pasikartojančius. Tai labai patogu. Tai tie class ir id nurodomi truputį kitaip būna tame CSS:

#id-blabla {
color: white;
}
.class-blabla {
color: green;
}

Čia paskui visada įdomu būna, jei kokiam HTML tegui nurodyta ir class, ir id, tai katras iš tų daiktų suveiks? Tai išsyk duosim atsakymą, kad suveiks id. Bet būna ir kebliau, pvz., kai viename elemente keli class nurodyti, kurie dar ir perrašomi keliose vietose skirtingai - štai tada jau tikrai galima nesuprasi, kas ir kaip ir kodėl kažkaip veikia ar neveikia.