Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Fortran

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Fortran - ar tik ne pirmoji programavimo kalba, jei neskaitysime kokio nors asemblerio? Sukurta dar kažkokios JAV adminrolės, kuri nusprendė, kad reikia žmonėms paprasčiau gyvent, nes pernelyg daug klaidų visi pridaro programuodami, o pridaro dėl to, kad patys nežino, ką parašo.

Fortran iki šiolei yra baisus siaubas visokiems programuotojams, nes laužo visas gero programavimo taisykles, o be Goto tenai sunkiai įmanoma apsieiti. Taip pat Fortran yra siaubas visokiems neprogramuotojams, kuriems tenka išmokti šitos kalbos, nes iki šiolei kažkokių matematinių galimybių joje daugiausiai.

Taip pat Fortran yra labai nemylima visokių Basic mėgstančių lamerių, nes šitie labai nustemba, kai sužino, jog Basic tėra iškastruotas ir visas galimybes praradęs Fortran variantas.

Gi kita vertus, kad ir kaip kas keiktųsi, Fortranas iki šiol yra viena iš populiariausių ir plačiausiai naudojamų programavimo kalbų, ypač tokiose srityse, kaip visokia fizika, inžinerija, mokslas įvairus ir taip toliau, nes per kokius 60 metų įdirbis čia toksai didelis, kad ir dar kokius 60 metų vis dar bus naudojamas.


Hello World Fortran kalboje

      PROGRAM HELLO
      WRITE(*,*) 'Hello, world!'
      END