Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lameriai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Lameris - taigi tada, kai vaizduojasi kažką išmanantis jau taip puikiai, kad geriau nėra ir pro kur, o pasiaiškinus paaiškėja, kad yra lameris, kitaip tariant - nevykėlis, nemokša ir anei žalio supratimo neturintis anei iš teorijos, anei iš praktikos. Galima tarti, kad lamerizmas - tai tiesiog konkretus, su IT susijęs Daningo-Kriūgerio efekto atvejis.

Kai kurie labiau išsivystę lameriai sugeba pramokti vieną-kitą žodį iš IT žargono, todėl paprasiems vartotojams ima atrodyti labai protingais, kaip tikri kompiuterastai. Tačiau kai kompiuterastai tokias lamerių šnekas išgirsta, tai pradeda springti ir kosėti, nes žodžiai būna vartojami neįtikėtinai randomu.

Kai kurie labiausiai pažengę lameriai sugeba kaip nors į kažkur susiinstaliuoti Linux, tai tada jau visiškai jaučiasi hakeriais, nors kaip taisyklė, nesugeba, pvz., atskirti X11 nuo KDE, o netyčia atsidarę pilnu ekranu šelą ir neduokdie kokį nors Vi, paskui perkraudinėja kompą.


Lamerių savybės

Tipiškas lamerių pavyzdys, kai koks nors apspangęs tipažas, neskiriantis HTML nuo CSS, pradeda aiškinti ką nors apie tai, kad Windows serveriai yra labai geri, o Linux naudoja tiktai visokie spuoguoti moksleiviai. Lameriams paprastai nedašyla, kad netgi geriausiais Windows server sistemų laikais hostinge Windows nesiekė pusės serverių, o pagal hostinamą trafiką net nebuvo pasiekę kokių nors 20%. Šiais laikais apie Windows server sistemų gerumą aiškinantys išvis atrodo kaip nesuvokiami atsilupėliai, nes tų Windows serverių sumažėję tiek, kad beveik nelikę, ir tipišku atveju kokį nors Windows serverį tenka leisti ant kokios nors virtualios mašinos, kuri pati užleista ant kokio nors Linux.

Įvairūs kliedesiai, kuriuos susigalvoja lameriai, išsiskiria tuo pat metu ir išskirtinai nesveika fantazija (pvz., apspangimais, kad kokie nors įsilaužėliai ištrynė jo failus, nors jis pats tuos failus nukišo neaišku kur), ir neįtikėtinu bukumu (pvz., įsivaizdavimu, kad kompiuterio programos yra transliuojamos per kokią tai TV). Būtent pagal tą keistą fantazijos ir bukumo kombinaciją lameriai ir yra atpažįstami - trumpai tariant, tiesiog tipiškas maginis mąstymas.

Vienok paradoksas yra toksai, kad patyrę lameriai ir patys sužino apie tokį identifikavimą, o jau tada ima lameriais vadinti visus aplinkinius, kurie tik kažką išmano smarkiai geriau ir kalba jiems nesuprantamus dalykus. Štai tada neretai pakyla dideli fleimai.

Reikia, beje, neužmiršti, kad lamerizmas nėra šiaip koksai nežinojimas. Pilnavertis lamerizmas yra tiesiog smegenų būsena, tad lameriu gali likti net ir koks nors tipas, kuris jau krūvą metų naudojasi kompiuteriais, o gal netgi yra įsidarbinęs kokioje nors firmoje kaip kažkoks nevykęs programuotojas arba adminas, pats įsivaizduojantis besąs kažkoks hakeris. Tokio tipo lamerius paprasti vartotojai neretai laiko kietais specialistais, tik kad paskui labai nusivilia, kai susiduria su rezultatais.

Kitose srityse, nesusijusiose su IT, lameriai dažniausiai vadinami tiesiog dibilais.

Tipiniai lamerių aiškinimų pavyzdžiai:

  • "Dirbtinis intelektas išspręs visas problemas, kur reikalingi žmonės" (lameris nesupranta, kad tikras DI daro begales nesąmoningų klaidų, kurios netgi neaišku iš kur kyla, ir tos klaidos yra neatskiriama dirbtinio intelekto savybė)
  • "Automatinė bylų paskirstymo sistema neleis sukčiauti, skiriant bylas teisėjams ar prokurorams" (lameris nesuvokia, kad automatinę sistemą kažkas visgi užprogramavo)
  • "Internetiniai rinkimai išspręs sukčiavimo per rinkimus problemas" (lameriui nesuvokiama, kad internetu sukčiauti yra keliais kardinalumo laipsniais lengviau, nei tada, kai reikia gyvai ateiti į balsavimo vietą)
  • "Asembleris niekam nereikalingas, dabar visi programuoja PHP, C plus plus ar Delphi" (lameris nei nenumano, kam reikalingas asembleris)
  • "Macintosh yra gaidys, joks normalus žmogus jo negali naudoti, nes tai yra šūdas" (lameris gyvenime jokio Mac kompiuterio nėra čiupinėjęs ar čiupinėjęs tik tiek, kad net pats nieko nesuprato)
  • "Linux yra spuoguotų paauglių OS, kuri yra dar ir nelegali, palaukit kol Microsoft juos nupirks ir padarys mokamais" (lameris yra pernelyg tūpas, kad mokėtų atskirti Windows nuo Linux, o negana to, nežino kas yra GNU)
  • "Jei kas nors kaip nors yra užšifruota, tai kažkas visada gali ir dešifruoti" (lameris neturi net minimalių kriptografijos pagrindų)
  • "Linux tėra kernelis, o ne OS, o tikra OS yra su viskuo kitu, todėl reikia sakyti GNU/Linux, o ne šiaip Linux" (lameris nesuvokia, kad kernelis išties ir yra OS, tuo tarpu visas GNU gamybos jūzerlandas tėra antstatas ant operacinės sistemos)