Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Programos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Programa – savo giliąja kompiuterine prasme tėra koksai tai tekstas, o tiksliau kaip ir naratyvas, o vykdymo metu – tai diskursas, vykstantis kokios nors operacinės sistemos sukurtoje paradigmoje. Tai čia tokia giluminė programos esmė, kurios nesupranta visokie kalbainiai, todėl paprastai šieji su bet kokiu intelektu pykstasi ir aiškina, kad kompiuteriai nesuderinami su jų mąstymu.

Įvairūs kalbainiai mėgsta sakyti, kad negalima sakyti šiaip „programa“, nes galinti būti ir kokia nors teatro programa, renginio programa ar dar kažkas panašaus. Todėl esą reikia sakyti kompiuterinė programa. Kalbainių bukumas suprantamas, nes jie niekada nesimokė jokios logikos, todėl nesupranta, kad ir renginio ar teatro programa yra programa – t.y., tam tikrų veiksmų seka, lygiai kaip ir kompiuterio programa.

Benrdrai gi programos – tai tėra visokių sudėtingų ir paprastų kompiuterinių komandų sekos, kurios taip apjungiamos į didesnes ir didesnes sekas, kol galų gale iš paprastų aritmetikos veiksmų ir kokių nors pikselių junginėjimo mes pamatome, kaip visiškai nesuprantamas mašininis kodas kažkokiu būdu padaro mums ekranuose vaizdus. Kartais ir tokius, kokį čia dabar matote, skaitydami Pipediją. Gi išties ją skaitote, o kompiuteris tai vykdo kažkokias aritmetikas neaiškias, kurias pamačius, vargu ar gautųsi suprasti bent kokią nors prasmę.

Programos gali turėti labai įvairų pavidalą – vienu atveju tai bus koks nors editorius, kitu – kompiliatorius, trečiu – ir ištisas Facebook. Pagal ką dažnai būna galima atpažinti lamerius - tai pagal tą, kad nelabai įsivaizduodami programų veikimą, jie pradeda aiškinti, kad kažkur koks nors dalykas esąs programa, o kažkoks kitas dalykas – jau nebe programa. Pvz., jums gali papasakoti, kad kažkas yra ne programa, o koksai tai apsas, OS ar socialinis tinklas. Nes esą tai jau esą tipo kaip tai kokiu tai būdu jau esą ne programos. Lameriai visada būna atpažįstami pagal kvailas teorijas, kurias jie iš aukšto pateikia kaip kokią dievišką (išties lamerišką) įžvalgą.

Programų būna įvairių, bet populiariausios programų rūšys šiais laikais matyt bus šitokios:

Nors, neabejotina, kad be šitų programų yra ir gyvas galas visokių kitokiausių.

Programos būna parašomos įvairiomis programavimo kalbomis, o šios irgi būna labai įvairios. Kaip pvz., kažkurios programos rašomos C kalba, kažkurios kitos asembleriu, trečios - PHP, ketvirtos - Perl, penktos shell, šeštos Python, septintos – Pascal, aštuntos – Fortran, devintos – Cobol, dešimtos – Java, vienuoliktos – Lisp, dvyliktos – dar kokia nors kalba, nes čia jei jau pradėsime vardinti, tai galo nebus matyti, todėl mes čia nepradėsime vardinti, kol dar nepradėjome.