Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Perl

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Perl - tokia truputį nenormali programavimo kalba, kurią sukūrė koksai tai užkietėjęs kalbininkas ir biškį spėjęs nuo kompų kvnkštelti kompiuterastas - toksai Larry Wall. Tasai gi sugalvojo, kad visos programavimo kalbos yra blogos, nes nuo žmonių vartojamų vienu dalyku skiriasi - neturi konteksto. Todėl vis nuolat reikia nurodinėti kažką, kai išties tai kompiuteris ir pats galėtų susiprasti, apie ką kalbama.

Tai užtat ir gavosi keista kalba tokia, kur galima programuoti, nenaudojant visokių kintamųjų, nes jų kaip ir nereikia. Nes ir taip viskas savaime tenai aišku turi būt, iš konteksto.

Ir dar kadangi žmonės šneka įvairiai, tai paskui dar tasai pats Larry Wall sugalvojo, kad tai kalbai nereikia jokios tenai sintaksės, taip kad turi viskas veikti ir tuo atveju, jei kažkas užrašys panašiai, kaip Basic, Pascal ar C kalboje, ar netgi išvis jei užrašys kaip nors kreivai ir klaidingai. Tai rezultate dabar neretai būna, kad koks nors ilgametis Perl programuotojas bando perskaityt kokio nors kito ilgamečio Perl programuotojo programą ir nieko nesupranta, kas ten parašyta. O dar kai prisideda tie kontekstai su nutylėjimais, tai ir išvis gaunasi bardakas.

O dar, kad būtų geriau programuoti Perl, tai į jį buvo pridėta visokių regekspų, kad viską jais būtų galima daryti. Todėl visi dabar ir daro viską regekspais, o todėl programos pasidaro panašios į kringelių kratinius, kur nei sintaksės nėra, nei kintamieji aiškūs, o tik priberta kažkokių neaiškių simbolių.

O dar, kadangi Larry Wall buvo neabejotinas humanitaras, tai jisai visiškai nesuprato masyvų, todėl nutarė, kad vietoje jų turi būti hešai. O paskui nutarė, kad masyvų ir nereikia, ir negalima turėti, nes atseit viską daro hešai. Kai paskui kiti ėmė aiškinti, kad su hešais neįmanoma netgi teoriškai daryti to, ką gali daryti daugiamačiai masyvai, tai paskui Larry Wall su savo šalininkais nusprendė, kad jie to nesupranta, o jei nesupranta, tai to ir nereikia. Todėl pareiškė, kad daugiamačiai masyvai yra išsigalvojimas ir nesąmonė.

Todėl dabar Perl yra kalba, kuria neįmanoma programuoti nieko įdomesnio, nes nėra normalių masyvų, o programos daro neaišku ką, o kai kas nors kokią programą parašo, tai daugiau nei vienas žmogus jos perskaityti nesugeba, nes kiekvienas nuosavą sintaksę naudoja, o kintamųjų nenaudoja, o dar prikaišioja visur regekspų, su kuriais netgi matematines operacijas atlikinėja.

Durniai jie visi.

Na, gal visgi nors ir durniai, bet reikia pasakyti, kad turi truputį humoro, nes nors ir patys nežino, ką daro, ale bent jau kalbą pavadino ne šiaip sau, o kaip santrumpą iš "Pathologically Eclectic Rubbish Lister", kame yra labai daug tiesos.

Upd.: sako, kad jau atsirado tei daugiamačiai masyvai Perl kalboje, nes galų gale prabaladojo smegenis tiems humanitarams visokie tiksliukai. Tačiau per ilgai trukusias kovas ir pasipriešinimus visų tų Perl programuojančių žmonių kiekis labai spėjo sumažėti, dauguma gi persimetė ant visokių kitų kalbų, kaip kad PHP, Java ir panašių. Nes kurių galų kankintis su humanitarais, bandant jiems išaiškinti, kuo masyvas skiriasi nuo hešo, kai galima tiesiog programuoti normalia kalba ir nesikankinti su jokiais humanitarais?


Hello World Perl kalba

Taigi paprastu atveju labai jau viskas paprasta:

print "Hello World\n";