Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pascal

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pascal - tokia sena ir gerai žinoma programavimo kalba, kurią kadaise grynai mokymo tikslais išrado toks keistas ir fantazijos neturintis kompiuterastas, vardu Niklaus Wirth. Anasai matyt buvo kažkoks hakeris, nes jam netiko tokia Algol kalba, tai jis sugalvojo, kad Algol yra pernelyg sudėtinga ir durniams nepritaikyta, o ir šiaip, reikia sudėtingų kompiliatorių, kad kažką su ja daryti.

Tai ėmė ir paėmė tą Algol, supaprastino, įvedė kažkokių papildomų durnų taisyklių, kaip kad reikalavimai visus kintamuosius aprašyt programos pradžioje ir panašiai. Ir padarė tokią kalbą, kur pasakė, kad atseit mokiniams labai tiks.

Tai paaiškėjo, kad jokiems mokiniams šita kalba netiko, nes visi mokiniai mokinosi debilavoto Basic, bet kažkodėl tas Pascal labai tiko kažkokiems visiškai nukvakusiems kompiuterastams, kurie su šita kalba pradėjo kurti kažkokias virtualias mašinas, kompiliatorių optimizacijas ir kitus biesus, o galų gale atsirado toksai Turbo Pascal, kurio dėka įvyko netgi kažkoksai tai perversmas, nes paaiškėjo, kad kartais tasai sukompiliuoja geriau ne tik už C, bet jei programa didesnė, tai net ir geriau už kokį nors asemblerį.

Tai užtat Pascal labai išpopuliarėjo. Bet paskui kai niekas jo daugiau netobulino, tai ir gavosi iš jo tiktai kažkoksai Delphi, kur visokie durniai darė nesąmones. Ir todėl Pascal dabar yra niekam nereikalinga kalba, kurios jau nėra.

Dar įdomus faktas, kad senais laikais ir MacOS su kažkokiu Pascal darė, o dar ir visokie C kompiliatoriai irgi su tuo pačiu Pascal dažnai daromi būdavo, nes gaudavosi geriau.

Paskui dar po Pascal atsirado visokių bandymų tą patį Pascal kažkaip patobulinti, tai ir buvo visokios Ada, Modula, Oberon ir panašūs dalykai, bet visi per vienur ar kitur susifeilinę.


Hello World Pascal kalboje

program HelloWorld(output);
begin
  WriteLn('Hello world!');
end.