Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


BZ

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

BZ arba chinuklidilo benzilatas - toksai įdomios paskirties cheminis ginklas, artimas tropano dariniams. Kiek primena tuos ir pagal savo poveikį, ir pagal savo cheminę sandarą. Vienok įvairių narkomanų tarpe kažkodėl nelabai tepaplito, nes sako, kad kaifo nėra labai daug, poveikis trunka ilgai, o dar ir kojas pakerta bei judesius linkęs sutrikdyt, todėl žmogus svyruoja kaip girtas ir nejaučia didelio patogumo, nes jaučia silpnumą, vangumą ir abejingumą.

Dar negana to, dėl kai kurių fiziologinių efektų kadaise pasitaikydavusius bandytojus BZ išvis atgrąsė, nes neretai viskas baigdavosi ligoninėje, o kartais - ir lavoninėje.


BZ poveikis psichikai ir fiziologijai

Išties efektai čia ganėtinai įdomūs: susijaudinimo ar kokio kito stimuliacinio poveikio nelabai yra nuo to BZ, užtat kyla sulėtintas mąstymas, atminties praradimai, įskaitant ir trumpalaikę, kur pacientai, kalbantys sakinius užmiršta apie ką kalba, besakydami kokį nors žodį, todėl ima totaliai nusišnekinėti, o nuo didesnių dozių apima stuporas ar netgi išvis į komą panaši būsena. Žodžiu, pacientai atrodo gerokai apglušintais, lyg kokių neuroleptikų gavę, bet kartu ir aiškiai haliucinuojantys bei kliedintys.

Labai įdomūs periferiniai BZ efektai: atpalaiduojami lygieji raumenys, todėl sutrinka žarnynas, virškinimas ir šlapimo pūslės tonusas. Šlapimo pūslės sutrikimas nereiškia, kad žmogus apsišlapina savaime, o priešingai: žmogus elementariai negali nusišlapinti, nes neveikia už tai atsakingi raumenys. Todėl pūslės turinys kaupiasi tol, kol žmogui ji gali ir tiesiog suplyšti. Tą, beje, reikia turėt omeny, nes apsinuodijimo BZ atveju reikia pacientus kateterizuot, nes kitaip gali blogai baigtis.

Kai kurie stebėtojai pastebi tipišką nuo BZ apsinešusių žmonių elgesį: tie tarpais vis bando nuropot į tualetą, tada sėdi ir taip ir nepadaro nieko. Nepatyrę stebėtojai galvoja, kad čia tiesiog užmiršta psichonautai, ko jie norėjo, bet viskas daug prasčiau: kad ir kaip norisi, kad ir kaip skauda, nieko nesigauna.

Kiti efektai panašesni į daugelio kitų visokių kitokių cholinolitikų: išdžiūvusi oda, nunykęs prakaitavimas, pakilusi kūno temperatūra, ryškus veido paraudimas, klaikiai išsiplėtę akių vyzdžiai, negebėjimas fokusuoti žvilgsnio, šviesos baimė, drebligė, pakilęs kraujospūdis, tachikardija ir taip toliau.

Dar verta pastebėti, kad BZ poveikis išsivysto ganėtinai lėtai - netgi esant didelėms dozėms, užtrunka keletą valandų, kol gerai suveikia. Užtat trunka irgi ilgai: simptomai matomi nuo dienos-dviejų iki kokios savaitės (o dabar prisiminkim, kad visą tą laiką šlapimo pūslė negali išsituštinti - taigi, jei nesulauksit medikų, tai mirsite nuo nepamyžimo ne perkeltine prasme, o visiškai realiai). Trumpai tariant, dėl tokių visokių savybių įvairiems psichonautams BZ nelabai patiko ir populiarumo nesusilaukė.


BZ kaip cheminis ginklas

Užtat šitas junginys labai patiko kariškiams, nes gliukus sukelia panašaus stiprumo, kaip ir LSD ar panašūs chemikalai, o kad judesius sutrikdo - tai juk dar ir privalumas. Ir skirtingai, nei LSD, BZ ilgai išlieka gamtoje, todėl kokią nors vietovę apipurškus, visi ten praeinantys gauna po dozę ir apkvaišta. Čia išsyk turim pridėti, kad savo poveikio stiprumu BZ labai smarkiai išsiskiria iš kitų psichodelikų, todėl reikia tokios mažos dozės, kad jis vietoje cheminio ginklo tinka kuo puikiausiai.

O vat LSD taip gerai netinka, nes judesių taip nesutrikdo, o ir gamtoje labai lengvai ir greitai suyra. Bet LSD, reikia pasakyti, irgi buvo gaminamas kariškių. Nes irgi tiko kaip cheminis ginklas, tegul ir prastesnis, bet užtat greitai suveikiantis: jei dozės kariškai didelės - tai per kelioliką minučių, o švelnesniais atvejais - per pusvalandį-valandą.

O dar reikia pasakyti, kad BZ yra smarkiai nuodingas ir jį panaudojus kaip cheminį ginklą, dalis žmonių numiršta nuo to apnarkašinimo, tuo tarpu LSD nuodingumas yra menkas ir nuo jo daliai žmonių tiesiog tiktai pavažiuoja stogas visam gyvenimui. Todėl ir buvo gaminami abudu, nes poveikis skiriasi. O dar sako, kad buvo gaminamas ir mišinys, kur maždaug perpus sumaišyti šitie abudu būdavo. Tai LSD, kaip stipriau ir greičiau psichiką veikiantis, smarkiai ir staigiai kirsdavo per smegenis visiems, o jau paskui reikalą užbaigdavo BZ efektai. Tiksliau, taip teoriškai turėjo būti, o kaip praktiškai - tai nelabai aišku.


BZ vartojimas liaudies ūkyje

O dar reikia pasakyti, kad buvo ir realių BZ panaudojimų, tačiau nedidelių. Štai amerikonai bandė tą BZ naudoti Vietname, ir ant savų kareivių, ir ant vietnamiečių. Tik nei ant vienų, nei ant kitų nesuveikė. Tai paskui amerikonai susuko kažkokį filmą, kuriame pasakojo visokias baisybes apie tai, kaip nuo BZ išprotėję žmonės vieni kitus žudo. Nors realiai tai dėl sutrikusios judesių koordinacijos, išplaukusio regėjimo ir visokių gliukų anie ne tik kad vieni kitų žudyt nebūtų galėję, bet net ir susigaudyt, kur yra ir ką veikia.

O dar apie kelis bandymus buvo kalbama, kai vyko visokie karai Jugoslavijoje - ir apie tai, kaip serbai prieš kroatus bandė kažkokiuose mūšiuose, ir apie tai, kaip bosniai prieš serbus bandė jau ne mūšiuose, o šiaip iš kažkokių Sarajevo priemiesčių gyventojus išvaryt norėdami. Vienok, atrodo, kad tie bandymai ir vėl nebuvo labai sėkmingi.


Visokia tautosaka

Dar kai kurie BZ vadina anokį Blogerį Zeppelinusą, nes šisai kai susitrumpina iki inicialų, tai gaunasi BZ. Be mes nežinom, ar jis čia ką nors su šitais narkotikais turi bendro.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai gėrimai Vaifu