Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


GHB

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

GHB arba oksibatas, oksibutyratas, dar vadinamas kaip gama-hidroksibutyratas (lot. gamma-hydroxybutyrate arba gamma-hydroxybutyric acid), dar kartais platinamas kaip vaistukai, kurie vadinami Xyrem ar Alcover. Primityvus junginys, aptinkamas dviem pavidalais - kaip gryna organinė rūgštis ir kaip natrio druska, kas yra labiau paplitusi forma.

Paskutiniu metu oksibatą visai pamėgo įvairūs nykūs narkomanai, nes nors jis ir prastas narkotikas, užtat labai pigus ir lengvai gaunamas.

Smarkiau nuo oksibato apsinešę narkomanai primena kažkokius nerišliai kalbančius durnius: lyg ir apgirtę būtų tiek, kad jau aplinkos nesuvokiantys. Būdinga, kad apsinešimo metu labai trūkinėja ir tokių narkomanų aplinkos suvokimas, ir atmintis, o sunkesniais atvejais pareina ir haliucinacijos, nuo kurių šie gali pradėt kalbėt su įsivaizduojamais pašnekovais, pvz., skambinti kažkam mobiliuoju telefonu, o kalbėtis išties su savo pačių ranka.

Jei pastebėsit, kad toksai lyg ir nervingas, lyg ir visiškai girtas, bet šnekus ir judrus narkomanas tarpais užsnūsdinėja, tai dėl viso pikto iškvieskite jam greitūškę, nes kartais gali imti ir neatsibusti.


GHB aka oksibato istorija

Susintetintas oksibatas buvo dar 1968, kai kažkoks prancūzas H.Laborit sugalvojo, kad GABA labai svarbus junginys, bet kadangi nepraeina per hemoencefalinį barjerą, tai jos prisivalgę, žmonės jokių efektų nepatiria. Tai nutarė, kad galima padaryti tos GABA prekursorių ir pasižiūrėti, ar jo prisivalgius, ta GABA labiau gaminsis. Ir paaiškėjo, kad akurat.

Tai nors šitie tyrimai ilgai nebuvo niekam įdomūs, maždaug apie 1980 tą oksibatą atrado kažkokie kultūristai, kurie pastebėjo, kad šitas junginys nedidelėmis dozėmis sukelia lengvą apgirtimą, paskatina raumenų augimą ir labai smarkiai degina riebalus. Negana to, kiek didesnėmis dozėmis oksibatas sukelia ir šiokį tokį nuskausminimą, dėl kurio per treniruotę kultūristai gali prikilnoti keliom dešimtim procentų daugiau visų tų savo svorių.

Taip kad gaunasi, jog nuolat prisiriję oksibato, kartu su metanu ir visokiais baltyminiais priedais, kultūristai kartais daugiau, kaip dvigubai paspartina savo raumenų augimą. Aišku, pasekmės čia irgi būna su niuansais: dėl nenormaliai staigiai augančių raumenų ir nuolatinio išsekimo, jau po kelių mėnesių aktyviai oksibutyratą ryjantiems kultūristams ima strigti inkstai, širdis, kepenys ir kitokie organai, ko pasekoje tie iš kultūristų greitai pavirsta prie šlangelių pajungtais pacientais.

Gal dėl tų pašalinių savybių dar prieš kelioliką metų oksibato vartotojus dauguma kultūristų ėmė vadinti durniais ir narkomanais, o šiais laikais oksibato anie stengiasi vengti, nes žino, kuo tai baigiasi.


Oksibatas kaip narkotikas

Naujais laikais GHB tapo visai populiarus tarp visokių vakarietiškų buitinių narkomanų, nes galima jį pasigaminti namuose iš cheminių atliekų. Dėl sintezavimo paprastumo šitas daiktas patapo gaminamu tūkstančiuose buitinių laboratorijų, kurias kartais net ir kokie nors dvylikamečiai įsirengia. Ir aišku produktas būna nemenkai užterštas atliekomis, tad pasekmių būna visokių.

Sakoma, kad GHB veikia kaip afrodiziakas.

Čia dar reikia pasakyti, kad GHB nepasižymi anei jokiais dvasingesniais efektais, nekelia tripų ar kokios nors euforijos, o visų pirma migdo, įvarydamas žmones į komą, nuo kurios sunku atsibusti, tad kartais vartotojai paskui po pavartojimo pakliūna į gydomąjį morgą.

GHB arba oksibatas ir medžiagų apykaita

Šitas hidroksibutyratas arba oksibatas susidaro žmonių organizme ir natūraliai, nes yra kažkokia ten smegenų, o ir šiaip visų ląstelių apykaitos medžiaga, tik vat kai jau susidaro tos medžiagos perteklius, tai duoda jinai į galvą kažkaip. Tasai davimo į galvą mechanizmas nelabai aiškus - gal ir pats oksibatas taip paveikia, o gal tiesiog kažkaip jis paveikia tokios GABA apykaitą, nes iš to oksibato GABA susidaro, o ir į oksibatą suskyla. Taip kad ir tas GHB galimai kažkaip tą GABA apykaitą paveikia.

Čia reikia pasakyti, kad GHB pasižymi visai juntamu toksiškumu, todėl nusinuodija žmonės kartais, kai perdozuoja, ypač dar tais atvejais, kai susigalvoja pavartoti tą GHB kartu su kokiu nors alkoholiu, opioidais, DXM (ar tiesiog vaistais nuo kosulio) ar dar kokiu nors šlamštu.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai Vaifu