Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Metanas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Metanas - pagrindinė bezdalų sudedamoji, tiesa, neturinti kvapo, bet užtat degi. Trumpai tariant - tokios natūralios, gamtinės dujos. Nebandykite su bezdalų metanu eksperimentuoti, nes apsisvilinsite skaudžiai ir paskui bus bėdų - kaip paaiškinti gydytojams, kodėl pimpalas ar putė apdegę.

Cheminė metano formulė yra CH4, o oksiduojantis vienai metano molekulei, susidaro pusė molekulės CO2 ir dvi molekulės H2O. Taigi, chemiškai taisyklingai būtų sakyti, kad išties tai dvi metano molekules oksiduojant, gaunasi viena anglies dvideginio molekulė ir keturios molekulės vandens.

Dar sakoma, kad metanas - tai pats paprasčiausias angliavandenilis, nes už jį paprastesnių nėra.

Iš metano dar gali gautis visokių junginių, o bene bjauriausias iš jų - tai metilo spiritas, kurio geriau gerti nerekomenduojame, nes nors visomis savybėmis atrodo kaip paprastas alkoholis, išties pažeidžia nervų sistemą, o pirmiausiai - akių receptorius. Taigi, visai mažytis stikliukas metanolio - ir visiškas aklumas visam likusiam gyvenimui. Būkite atsargūs ir nepiktnaudžiaukite visokiais denatūratais, kur to metanolio pilna.


Anabolinis steroidas metanas

Dar yra toksai kitas metanas - tai anabolinis steroidas, kurį visokie kultūristai vartoja. Tai tikras šito metano pavadinimas yra metandrostenolonas. Tiktai kadangi šitoksai pavadinimas yra visiškai neištariamas, tai kultūristai sutrumpina jį iki tiek raidžių, kad sutilptų į jų smegenis ir tada jau ir sako. Tai gaunasi labai trumpas žodis.