Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


MDA

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

MDA, dar taip vadinamas tenamfetaminas - gan populiarus chemikalas, iš amfetaminų grupės, bet pasižymintis ganėtinai ryškiais psichodelikų efektais. Kadaise pardavinėtas dar ir kaip Amphedoxamine - vaistukas, padedantis suliesėti, kitaip tariant, anoreksiją keliantis, mat kaip ir kiti amfetaminai, numuša apetitą.

Vienok labiau MDA ėmė plisti apie kokius 1965 metus, kai jį atrado visokie tripus pamėgę hipiai. Tai paaiškėjo, kad skirtingai nuo beveik visų kitų amfetaminų, MDA neturi vieno tokio įdomaus šalutinio reiškinio, kai pimpalas ne tai kad nustoja stovėt, o susitraukia į tokį vos ne spuogą, taip kad jo net nesimato, o tą labai gerai žino visokie mėgėjai vartoti kokį nors amfetaminą ar panašius daiktus. Tai vat kadangi MDA šitaip baisiai per lytinius organus nekerta, tai ir vartotojų turėdavo tokių, kurie svaigdavo apie didelį dvasingumą, susiliejimą sekse, čakras visokias ir taip toliau.

Šiaip tai bendru savo poveikiu MDA yra gan vidutiniškas stimuliantas, kaip iš amfetaminų, gana primenantis efektais kokį nors ecstasy - mažesnėm dozėm šiaip stimuliuoja, o didesnėm - kelia visokius tripus, kurie pereinantys būna ir į aiškų deliriumą. Poveikio trukmė, priklausomai nuo dozės - 3-8 valdandos, poveikio pikas - maždaug po 1-2 valandų. Esant mažesnei dozei - veikia trumpiau, o ilgesnė trukmė - kai jau dozė didelė. Liekamieji psichotiniai reiškiniai trunka dar apie 4-8 valandas, kitą dieną pacientą kamuoja tokie efektai kaip silpnumas, nuovargis, visokie ten galvos skausmai ir panašiai - šitai išnyksta per kelias dienas.

Reikia turėti omeny, kad MDA psichodelinės dozės yra gana pavojingos sveikatai, jis yra juntamai toksiškesnis, nei MDMA. Esant perdozavimui ar šiaip kokiai stipresnei organizmo reakcijai - pakilęs kraujospūdis, takichardija, bradikardija, kūno temperatūros pakilimas (kartais fiksuojami ir aiškiai mirtini 45 laipsniai), stiprus prakaitavimas, drebulys, konvulsijos, plaučių paralyžius, gydomasis morgas.

MDA visokiems smagumo mėgėjams neretai būna pakišamas vietoje ecstasy, nes poveikis gan panašus, o pagaminti kartais gal ir paprasčiau.


Dar kitas MDA

Yra dar kitas MDA - tai Monochrome Display Adapter, kurį kadaise IBM firma sukūrė specialiai kaip gerokai atpigintą CGA adapterio versiją, skirtą IBM PC kompiuteriams. Savo savybėmis MDA buvo beveik tas pats, kas ir CGA, viską taip pat darė, tik turėjo netikras spalvas, t.y., bet kokią spalvinę informaciją paprasčiausiai ignoruodavo.

Kitais atžvilgiais MDA buvo panašiai kaip ir CGA. Tiesiog vat nespalvotas adapteris.


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA Šūdas (narkotikas) BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Eteris Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera Energetiniai gėrimai Vaifu