Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tropanas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Tropanas - niekam būtų nedomus chemikalas, jei ne faktas, kad anas yra pagrindas kelioms įdomioms medžiagoms, kurių vartojimas baigiasi narkomanijomis arba išvis mirtimi, o platinimas - daugeliu metų kalėjimo.

Pats savaime tropanas ir jo dariniai nebūtinai yra narkotikai, bet vienok kai kurie iš jo junginių veikia opiatams būdingus receptorius, o dar kai kurie, kai juose yra fenilamino grupė - tai ir išvis kerta per smegenis taip, kad maža nepasirodytų. Tai vat tarp pastarųjų yra kelios tokios įdomios visai medžiagos, pagarsėjusios jau nuo senų seniausių laikų:

Čia įdomu, kad visos šios medžiagos turi labai skirtingus poveikio efektus, bet visos gan greitai sukelia visokias priklausomybes, kitaip tariant - narkomanijas, tačiau irgi ganėtinai skirtingai. Ir dar įdomu, kad pas jas visas efektingai veikianti dozė yra tokia, kad kitą dieną skauda viską ir vos pašliaužt žmogus gali. Ir visokios lomkės irgi būna pakankamai nelaimingos. Spėjama gi vienok, kad tropano dariniai veikia opioidinius receptorius, tad su tuo gali būt ir susiję.

Vienok visgi šie patys junginiai turi ir nemenką medicininio vartojimo istoriją. O dar jiems priskiriamas gal ir ne visai tropano darinys, bet irgi įdomus daiktas, vadinamas BZ.