Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Paranoidinis sindromas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Paranoidiniai kliedesiai)
Jump to navigation Jump to search

Paranoidinis sindromas arba dar taip vadinama persekiojimo manija, o šiaip psichiatriniame žargone tiesiog paranoidas - čia kai pacientą visi nori kaip nors nužudyti ar šiaip kažką vis rezga ir išvis visur viskas yra sąmokslas, tiktai nelabai aišku koks, nes kadangi visi aplinkui susimokę, tai ir meluoja dar, todėl netgi nelabai iki galo aišku, kas gi čia vyksta.

Svarbu nepainioti paranoidinio sindromo su paranojiniu sindromu, nes pastarąjam būdingas ne toksai visuotinumas, o kokia nors viena idėja - pavyzdžiui, kad uošvienė nori jį nunuodyti ar kad kažkoksai kaimynas užsiima prekyba žmonėmis. Paranoidinio sindromo atveju čia jau ne kokia nors pavienė istorijėlė, o visas pasaulis susimokęs. Ir ne vienas koks nors žmogus kaltas, o visa kokia nors organizacija ir pasaulinis sąmokslas - su visais įrodymais, aiškiai matomais iš haliucinacijų.

Išties čia ir yra skirtumas: paranoidinio sindromo atveju haliucinacijos žmogui pridaro tiek, kad jis jau visai kliedi, o paranojinio sindromo atveju - be haliucinacijų apsieinama.

Labai jau būdinga, kad jei kam paranoidinis sindromas, tai ir paranoidinė šizofrenija kokia nors...


Paranoidinio sindromo simptomatika, eiga ir gydymas

Dauguma atvejų paranoidiniai kliedesiai yra persekiojimo kliedesių pobūdžio. Vis tam pacientui kažkas aplinkui ne taip - tai ten jį visi seka, tai specialiai mašinos važiuoja gatve kažkokios, tai aplinkiniai ne tokiais žvilgsniais žiūri, ir išvis viskas organizuota, specialiai kad kažkaip tą pacientą paveikti ar kokią klastą surengti.

Būdingi ir poveikio kliedesiai - kad kažkas vis nori pacientui kažką padaryti, paveikti jį - tai ten kokios nors raganos raganauja ir jam kirpykloje specialiai plaukus nukirpo, kad per juos užburt, tai ten į jį psichotronai spinduliuoja, norėdami jo elgesį paveikti, tai aplinkiniai kažkaip vis nori jam įpiršti klaidingą nuomonę, tai dar kažkas.

Neretai pasitaiko nunuodijimo kliedesiai - pradedant nuonuodijimais paprastu vandentiekio vandeniu, kuriame kažkokia chemija ir baigiant kokiu nors radioaktyviu poloniu, kurį pacientui žmona įbėrė į alų.

Sunkesniais atvejais prasideda atviri persekiojimo kliedesiai, kai kokie nors iliuminačiai kartu su saugumu nori pacientą pagauti ir nužudyti ar dar ką nors padaryti, pavyzdžiui padaryti lobotomiją ar netgi uždaryti į viešnamį, skirtą specialiai reptiloidams, kad tie galėtų nepadoriais būdais patenkinti savo troškimus, tam panaudodami persekiojamą pacientą.

Daugeliu atvejų pasitaiko haliucinacijos ir pseudohaliucinacijos, dažniausiai - klausos, kai kas nors vis šnabždasi už nugaros ar šiaip pacientas girdi kokius nors radijo pokalbius, per kuriuos priešai organizuoja jo persekiojimą. Kiek rečiau pasitaiko uoslės haliucinacijos - pvz., kai pacientas užuodžia cheminį ginklą, specialiai paskleistą, kad pacientas apsinuodytų ir numirtų. Tuo pačiu būna ir visokios senestopatijos rūšys, kai pacientui pilvas sugurgia, o tenai - specialūs implantai jam nuodus į žarnyną išleido, kad jis numirtų. Būdinga, kad visos haliucinacijos ir pseudohaliucinacijos visiškai susijusios su persekiojimo kliedesiais, veikia kaip tų kliedesių įrodymai.

Kita simptomatika - daugiausiai afektinė, dažniausiai depresyvinio pobūdžio, maniakalinė - žymiai retesnė. Būdinga paciento baimė, nerimas, nemiga, beviltiškumas.

Sindromo eiga gali būti įvairi - nuo aštrios iki chroniškos. Aštrios eigos atveju, esant atviriems persekiojimo kliedesiams, pacientas gali imti gintis nuo visokių persekiotojų, taip sukeldamas tiems persekiotojams kartais netgi ir letalinę baigtį, o kartais ir pats pakliūdamas į gydomąjį morgą, jei netikėtai pabandys apsiginti nuo kokio nors pareigūno. Todėl esant tokiai simptomatikai hospitalizacija būtina.