Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1995

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1995" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1995 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1994 ir prieš 1996 metus. 1995 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1995 metų įvykiai

Šiais 1995 metais buvo nemažai įsiminusių įvykių:

  • Microsoft ėmė visur platinti ir skleisti Windows 95 sistemą, kuri buvo pirma 32 bitų, t.y., normaliai dirbanti šitos firmos OS
  • Srebrenicos žudynės, kurias Serbija surengė Bosnijoje ir Hercegovinoje, norėdama, kad Bosnija nenorėtų atsijungti ir norėtų pasilikti Jugoslavijoje. Per žudynes buvo nužudyta apie 8000 žmonių. Dar baisiau buvo tai, kad tie žmonės buvo pabėgėliai, besislapstę nuo serbų kariuomenės teritorijoje, kuri buvo paskelbta saugia ir saugoma Jungtinių Tautų pajėgų. Tai serbai dėjo ant tų pajėgų, įsiveržė ir išžudė.
  • Kaip atsakas Srebrenicos žudynėms, buvo surengti NATO reidai ir Serbijos pajėgos imtos daužyti. Su tuo labai nesutiko Rusija, kuri kažkodėl skaitė, kad nieko tokio čia, kad Serbija rengia žudynes. Tik po išdaužymo reikalai pasitaisė.
  • Šiaurės Korėjoje prasidėjo badas, kuris tęsėsi ir kitus metus. Viso žuvo apie pustrečio milijono žmonių, nors kai kuriais kitais vertinimais - netgi dar daugiau.
  • Į Europos Sąjungą įstojo Austrija, Suomija ir Švedija. O Lietuva tuo tarpu žiūrėjo į tas šalis ir svajojo, kad kada nors irgi gal taip pavyks, bet kiti aiškino, kad tai svajukų dramblionės ir niekada taip nebus, nes pernelyg Lietuva atsilikusi ir skurdi. Bet paskui praėjo vos 9 metai ir 2004 Lietuva įstojo ne tik į ES, bet netgi ir į NATO.
  • Aum Sinrikyo sekta, kuriai vadovavo toksai Shoko Asahara, surengė Tokijo zarino atakas, kurių metu nemažai žmonių žuvo, o dar daugiau buvo sužalota. Atakoms buvo panaudotas prastas, gal kokių 2% stiprumo zarino tirpalas, nes tik tokį pavyko tai sektai susintetinti, netgi padedant cheminio ginklo specialistams, parsisamdytiems iš Rusijos. Paskui paaiškėjo, kad sekta planavo zariną laistyti ant miesto iš sraigtasparnio, sukelti didelį chaosą ir užsigrobti valdžią, o tada jau pasiautėti visaip, kaip tik susigalvos.


Įdomybės apie 1995 metus

  • Du viduriniai skaitmenys yra abudu vienodi ir abudu yra 9
  • Skaitmenų suma šiais metais sudaro 24, o tai yra lygiai 2 kartus daugiau, nei yra mėnesių šiais metais


1995 metų mėnesiai

1995 metais buvo šie mėnesiai: